PODPOWIEDZI:

Lenovo Y Gaming Stereo Headset - Test słuchawek dla graczy

Słuchawki gamingowe od pewnego czasu wprost zalewają rynek. Producenci obiecują, że są one lepsze do gier, będziemy w nich lepiej słyszeć kroki przeciwników lub po prostu będą to słuchawki o agresywnym designie, który spodoba się “zapalonym” graczom. W praktyce słuchawki dla graczy często są o wiele za drogie i nie do końca warte swojej ceny - czy tak będzie i tym razem? Zapraszam do recenzji słuchawek za ledwo 140 zł - Lenovo Y Gaming Stereo Headset.

Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
6 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wygląd
  • Jakość wykonania
  • Wysokie tony
WADY
  • Bas
  • Słaba izolacja
  • Mikrofon
  • Bardzo wąskie

Wygląd i jakość wykonania Lenovo Y Gaming Stereo Headset

Zacznijmy od wyglądu. Całe słuchawki to piękny okaz jak coś w miarę taniego może wyglądać bardzo dobrze. Całość została pokryta teksturą włókna węglowego, a czerwone akcenty padów jak i poduszki nadają całości charakteru.

Aktualna CENA słuchawek Lenovo Y Gaming Stereo >>>

Lenovo Y Gaming Stereo Headset włókno

Po bokach znajdziemy metaliczne logo Lenovo Legion, a cały kabel jest opleciony pięknym czarno-czerwonym kolorem. Pod względem wyglądu są to słuchawki wyglądające wyjątkowo schludnie i podkreślające swoje “gamingowe” zacięcie.

Jakość wykonania również oceniam na plus. Headset od Lenovo jest lekki (270 g) i nie zauważyłem w nich jakichkolwiek defektów. Wszystko trzyma się solidnie, chociaż same pady są bardzo lekko naciągnięte i trzymają się słuchawek bardziej na zaufanie, niestety tego już nie jesteśmy w stanie sami poprawić.

Lenovo Y Gaming Stereo Headset gamingowy design

Ergonomia i możliwości Lenovo Y Gaming Stereo Headset

Nausznice na pierwszy rzut oka wydają się dosyć spore, niestety to mylne wrażenie. Nausznice są wysokie, jednak ze względu na design są również bardzo wąskie. Osoby z większymi uszami będą mieć problem z wygodą. Uszy nie zmieszczą się do środka i będą naciskane przez pady słuchawek.

Headset leży na głowie wyjątkowo dobrze, są to słuchawki dla graczy, więc lekki nacisk nie powinien nikogo dziwić, a poduszka u góry robi swoją robotę. Same nausznice zostały wykonane z oddychającego materiału, co w aktualnych upałach bardzo sobie ceniłem, jednak zmniejszają one przez swoją konstrukcję izolacje słuchawek.

Lenovo Y Gaming Stereo Headset pady

Sama izolacja jest pozytywnym aspektem tych słuchawek. Nie wyciszają one całkowicie i bez problemu jesteśmy w stanie usłyszeć siebie czy osoby obok, jednak dla osób poszukujących zamkniętych słuchawek z nie pełną izolacją jest to sprzęt jak znalazł.

Lenovo Y Gaming Stereo Headset pałąk

Niestety zestawu nie jesteśmy w stanie złamać do środka, jedyna możliwość regulacji by słuchawki gdzieś ze sobą zabrać to skręcenie nausznic do środka.

Działanie Lenovo Y Gaming Stereo Headset

Przejdźmy do najważniejszego - Czyli jak słuchawki sprawdzają się w praktyce.

Zaczniemy od mikrofonu, który jest ukryty w lewej słuchawce. Możemy go wyjąć i wyginać do woli, gdyż znajduje się na giętkim połączeniu. Sam mikrofon niestety jest słaby - niezależnie od ustawień brzmimy bardzo niskim tonem i niektórzy słyszą nas jakbyśmy byli “w bańce”. Fakt faktem dogadamy się z ludźmi w grach, jednak na dłuższą metę kupowałbym od razu jakiś lepszy mikrofon.

Lenovo Y Gaming Stereo Headset mikrofon

Same słuchawki brzmią jak na swoją cenę poprawnie. Są to słuchawki jasne o przyjemnym wokalu i instrumentach, jednak niskie tony to ich zdecydowany minus. Jeśli poszukujesz mocnego brzmienia basów lub niskich akcentów to nie są to słuchawki dla Ciebie.

Sprawdź też inne testy słuchawek dla graczy >>>

W grach sprawdzały się bardzo dobrze. Kroki były słyszalne, chociaż chwilę musiałem posiedzieć w equalizerze. Nigdy nie spadły mi z głowy, i nawet po kilku godzinach rozgrywki było przyjemnie wygodnie, chociaż niestety nie jestem osobą, która lubi gdy jej uszy nie mieszczą się w środku nausznic.

Lenovo Y Gaming Stereo Headset z boku

Podsumowanie

Słuchawki Lenovo Y Gaming Stereo Headset to ciekawy wybór w cenie 140 zł dla osób, które poszukują jasnych słuchawek o niepełnej izolacji. Mikrofon jak i bass to zdecydowany minus tego modelu, a sama jakość wykonania czy wygląd miło zaskakują.

Oddychające pady to bardzo dobry wybór, chociaż nie narzekałbym gdyby same słuchawki były trochę bardziej szerokie. Osobiście wybrałbym osobne słuchawki pokroju Superluxów i dodatkowo kupił mikrofon za resztę pieniędzy - otrzymujemy i lepiej grające słuchawki i o wiele lepszy mikrofon.

Lenovo Y Gaming Stereo Headset ocena z testu

blog comments powered by Disqus
Lenovo Y Gaming Stereo Headset - Test słuchawek dla graczy