PODPOWIEDZI:

TEST Kuvings Revo 830 - Wyciskarka do całych owoców i warzyw?

Większość ludzi na ziemi lubi soki. Recenzja Kuvings Revo 830, czyli automatycznej wyciskarki była dla mnie po prostu przyjemnością. Nie często dostaję na testy profesjonalne narzędzie do robienia fajnych rzeczy. Zwykle są to odkurzacze, ale tym razem los się do mnie uśmiechnął. Tym bardziej że to nie jest kiepski model.

Kuvings Revo 830

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przygotowuje szybko i wygodnie soki
  • Zajmuje niewiele miejsca na blacie kuchennym
  • Łatwo się czyści
  • Będzie sprzedawany w zestawie z dodatkowymi sitami
  • Łatwy w obsłudze
WADY
  • Łykowate warzywa czasami blokują wylot

Test Kuvings Revo 830, wyciskarki wolnoobrotowej z wyższej półki, nie wymagał ode mnie nawet jakichś większych zdolności manualnych. Proces wyciskania soków jest klarownie opisany w instrukcji i poza pracą bez warzyw lub owoców wewnątrz wyciskarki - przed czym jasno producent ostrzega nalepkami na urządzeniu - trudno tu było cokolwiek zepsuć.

Z góry warto więc powiedzieć, że to narzędzie, z którym raczej poradzi sobie nawet dziecko. O ile nie będzie próbowało wpychać palców lub sztućców w otwory urządzenia.

Zobacz ofertę na Kuvings Revo 830:

Oferta na Kuvings Revo 830

Kuvings Revo 830 - Mocna i designerska wyciskarka

Kuvings Revo 830 jest pod pewnymi względami sporą, ale paradoksalnie też kompaktową wyciskarką z dość mocnym silnikiem. Swoje waży, dzięki czemu pewnie trzyma się blatu kuchennego. To jednak kwestia dotycząca nawet najlepszych sprzętów trafiających do naszych rankingów wyciskarek wolnoobrotowych.

Nie ma szans na to, aby w trakcie pracy ją przewrócić, a i wibracje są nieźle tłumione gumowym podłożem. Silnik pozwala też na pracę bez przerwy nawet do 60 minut, przy codziennym używaniu nie przegrzeje się na pewno.

Kuvings Revo 830 wokół owoców i warzyw

Model, który otrzymałem, był biały z czarnymi akcentami oraz ciemnymi przezroczystymi elementami. Wolałbym w pełni czarny - jest wybór różnych wariantów kolorystycznych - ale super jest to, że świetnie widać to, co dzieje się wewnątrz wyciskarki. O co chodzi ze wspomnianą kompaktowością? Design jest bardziej pionowy niż poziomy. Wyciskarka zajmuje więc mniej przestrzeni na blacie kuchni, co może być nieodzowne w mniejszych mieszkaniach.

Kuvings Revo 830 od frontu

Całe sterowanie urządzeniem sprowadza się tak naprawdę do jednego przycisku umożliwiającego rozpoczęcie wyciskania i rewers śruby. Są tu dwa wloty na warzywa oraz owoce. Jeden bardzo szeroki, aż 88 milimetrowy, i wyposażony w podajnik. Pozwala łatwo wrzucić na przykład jabłko w całości do maszyny. Drugi węższy, w sam raz nawet na grubszą marchewkę lub seler naciowy.

Jabłko wewnątrz Kuvings Revo 830

Co ciekawe, przenośnik śrubowy ma nowy dla Kuvingsa design. Na górze znajduje się ostrze Smart Cut, automatycznie tnące wrzucane warzywa. Dzięki temu nie musisz wcale kroić ogórków, marchewek lub innych składników przed wrzuceniem do Kuvingsa Revo 830. To wygodne i bezpieczne, bo wlot jest tak przemyślany, że trzeba mieć nienaturalnie długie palce, aby sobie zrobić krzywdę. Do szerszego z kolei, ze względu na podajnik, dłoń, na przykład dziecięca, po prostu nie wejdzie.

Śruba Kuvings Revo 830

Śrubę wykonano z ultemu, tworzywa bardzo odpornego na temperatury i rozciąganie. Zdaniem producenta poradzi sobie z najtwardszymi warzywami, takimi jak seler lub burak. W praktyce bez problemu miażdży marchew.

Nawiasem mówiąc, całą wyciskarkę łatwo rozebrać i wyczyścić. Producent dorzuca nawet dodatkowe elementy, ułatwiające dogłębne wysprzątanie części mających kontakt z jedzeniem. Jeżeli jednak chcesz wymieszać soki wewnątrz urządzenia, dzięki technologii Smart Cap zrobisz to bez problemu. 

Kuvings Revo 830 smart cap

Urządzenie można przepłukać wodą lub wymieszać w nim sok z różnych owoców, dzięki zamykanemu wylotowi. To nic nadzwyczajnego. Ciekawsze jest jednak to, że ten element jest zdejmowalny. W efekcie łatwiej doczyścisz wszystko, co miało kontakt z żywnością, a także - z odpowiednim modułem o czym za chwilę - zrobisz sobie sorbet.

Koniecznie sprawdź: Profesjonalna wyciskarka wolnoobrotowa | TOP 5 |

Jak wypada Kuvings Revo 830 w praktyce?

Jak z pracą wyciskarki Kuvings Revo 830 w praktyce? Nie ma większych problemów. Czy to włóknisty seler, twarda marchew, czy spore jabłko - wyciskarka Kuvings Revo 830 radzi sobie po prostu świetnie. Maszyna robi wszelkie soki relatywnie szybko i z pewnością bezproblemowo.

Sok z Kuvings Revo 830

W przypadku łykowatych warzyw od czasu do czasu wylot wytłoczyn - nawet pomimo tego, że jest szerszy względem poprzednich modeli firmy - może się zatkać. Nie będziesz mieć jednak problemu z rozmontowaniem całości i wyczyszczeniem wyciskarki pod bieżącą wodą. Tym bardziej że producent dorzuca przydatną szczotkę z końcówką idealną do przepychania wylotu.

Co do jakości wytłoczonych soków - trudno mi ocenić. Były zazwyczaj dość klarowne, ze śladowymi okazjonalnymi drobinami pulpy wyczuwalnej na języku. Dla mnie to plus, wolałbym nawet więcej miąższu, bo to darmowy błonnik. 

Wyciskanie przy pomocy Kuvings Revo 830

Swoją drogą producent dorzuca książkę z wieloma przepisami. Dużo nie kombinowałem, ale przynajmniej dzięki niej nie popełniłem takiego błędu, aby sok z selera przygotowywać bez dodatków. Książka proponuje jabłko i to strzał w dziesiątkę.

Miłym dodatkiem są dwa kubki dostarczane przez producenta. Wykonano je z dość wytrzymałego i grubego ekologicznego tworzywa Ecozen. Jeden teoretycznie jest przeznaczony na pulpę owoców, a drugi na sok, ale szczerze mówiąc, nikt tego nie sprawdza. Design wylotu wytłoczyn jest taki, że równie dobrze można podstawić po prostu dowolną niższą miskę pod maszynę. Wyciskarka nie zabrudzi ani siebie, ani blatu.

Pojemniki dołączane do Kuvings Revo 830

Co ciekawe, wbrew temu, czego się spodziewałem, Kuvings Revo 830 nie jest aż tak głośny. Podczas pracy sięga do 68 decybeli w pomieszczeniu o hałasie bazowym na poziomie około 39 decybeli. Taki odgłos nie jest praktycznie uciążliwy, a biorąc pod uwagę to, że maszyna dość szybko radzi sobie z wytłaczaniem owoców, nie ma szans, aby przygotowywać napoje lub sorbety tak długo, że odgłosy zaczną drażnić.

Warto zobaczyć: Wyciskarka wolnoobrotowa do 2000 zł | TOP 5 |

Dodatkowe akcesoria do Kuvings Revo 830

Kuvings Revo 830 to wyciskarka modularna. Nie rozumiem przez to tylko tego, że całość łatwo rozłożysz. Dość ważnym elementem jest sitko. Bazowe służy do wyciskania soków i taką wersję otrzymasz za granicę. Na szczęście jesteśmy w Polsce. Tu klienta traktuje się inaczej. Przedstawicielka marki Kuvings zapewniła mnie więc, że modele Revo 830 na nasz rynek dostaną dwa fajne dodatki.

Kuvings Revo 830 z warzywami

Mowa o akcesoriach dedykowanych koktajlom i sorbetom. Jeżeli lubisz od czasu do czasu zjeść zdrowe lody, przezroczyste sito pozwoli ci bez problemu zmienić mrożone owoce w pyszny deser. To współgra z możliwością zdjęcia zaworu wylotu wytłoczonych soków. Fajnie, że w Polsce takie dodatki będą w cenie.

Kuvings Revo 830 - Wyciskarka dla każdego?

Reasumując, Kuvings Revo 830 to wyciskarka do tańca i do różańca. Poradzi sobie z przygotowaniem każdego soku, a akcesoria umożliwią ci wyciśnięcie z maszyny jeszcze więcej. W trakcie pracy z tym modelem nie zauważyłem większych wad, a nawet na dłuższą metę - przez wzgląd na dość wąski design  - nie przeszkadzał mi na blacie. Po prostu nie zabiera zbyt dużo cennej przestrzeni, a to się ceni. Kuvings Revo 830 dostaje w teście zasłużoną piątkę.

5 dla Kuvings Revo 830 Design Kuvings Revo 830
blog comments powered by Disqus
TEST Kuvings Revo 830 - Wyciskarka do całych owoców i warzyw?