PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

eClicto

E-clicto to unikalny system dystrybucji książek w formacie elektronicznym, który został wyprodukowany przez znaną polską firmę Kolporter. Najważniejszym jego elementem jest czytnik e-booków o tej samej nazwie, czyli e-clicto.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • darmowy zbiór e-booków
  • wsparcie dla e-księgarni eClicto
WADY
  • zbyt mała pamięć
  • słabej jakości wykonanie

Czytnik e-booków eClicto jest wykonany w technologii e-papieru, co jest obecnie najlepszą technologią do tego typu zastosowań. Komfort czytania jest praktycznie identyczny jak w przypadku tradycyjnych książek. A to dzięki temu, iż ekran czytnika nie emituje własnego światła, przez co nie ma obaw o męczenie wzroku.

eClicto

Poza tym wyświetlacz e-clicto dysponuje przekątną o wielkości 6” oraz możliwością wyświetlania kolorów w czterech odcieniach szarości, co dobrze przekłada się na komfort czytania. Niewielkie rozmiary i waga, całość waży jedynie 174g, pozytywnie wpływa na mobilność urządzenia. Wraz z zakupionym czytnikiem otrzymujemy 100 darmowych książek, które zostały wgrane do pamięci urządzenia. Kolejne materiały do czytania możemy zakupić na stronie dystrybutora, lub pobrać z Internetu.

eClicto

Podstawowym formatem zabezpieczonych e-booków dla e-clicto jest EPUB. Nie ma jednak przeszkód w czytaniu niezabezpieczonych plików w takich formatach jak m.in. PDF, TXT i HTML. Po otwarciu książki mamy możliwość m.in. zmiany wielkości wyświetlanej strony, oraz obrotu jej w pionie lub w poziomie. Do 200MB wewnętrznej pamięci eClicto można wczytać nawet 400 książek. Aby ją powiększyć, wystarczy dokupić kartę pamięci typu SD. Oprócz podstawowej funkcjonalności czytnik potrafi również m.in. wyświetlać zdjęcia, oraz odczytywać pliki muzyczne.

eClicto

blog comments powered by Disqus