PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Samsung N140

Samsung N140 to model kolejnego prezentowanego przez nas netbooka marki Samsung. Komputer pojawił się na naszym rynku we wrześniu 2009, a jego największą zaletą ma być wydajna bateria. Zobaczmy zatem jak N140 się prezentuje.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • dobre wyposażenie
  • długi czas pracy na baterii
  • matowa matryca LED
WADY
  • błyszcząca obudowa
  • niedopracowana funkcja Multi-touch

Netbook Samsung N140 wyglądem przypomina nam znanego Samsunga NC10. Czarna i plastikowa obudowa, srebrna ramka wokół, oraz pokryta błyszczącym lakierem klapa matrycy – to już znamy. Nie obędzie się więc bez kolekcji naszych odcisków palców na obudowie. Ale poza tym jakość wykonania i sztywność konstrukcji nie budzą już żadnych wątpliwości. Całość wraz z baterią waży jedynie 1,27kg.

Samsung NP-N140-KA01PL

PARAMETRY

Samsung N140, jak zdecydowana aktualnie większość netbooków, został wyposażony w procesor Intel Atom N270 (1,6GHz) i 1GB pamięci operacyjnej DDR2. Całość uzupełnia 160GB dysk SATA (o prędkości 5200 obrotów na minutę). Zestaw wydajnością więc nie zaskakuje. Spokojne przeglądanie stron WWW i praca w pakiecie biurowym to jest to czego powinniśmy oczekiwać.

N140 posiada świetną 10,2 cala matrycę o rozdzielczości WSVGA (1024x600pikseli). Matowa powłoka antyodblaskowa i podświetlanie LED to są cechy pożądane w tej klasie komputerów. Niestety ograniczony kąt otwarcia może być czasem uciążliwy.

6-ogniwowa bateria o pojemności 5200mAh wg producenta powinna zapewnić nam do 11 godzin pracy. Co ciekawe, przy małym obciążeniu i niskim stopniu podświetlenia matrycy jest to możliwe. Realnie oczekujmy jednak około 6 godzin przy dużym obciążeniu i około 7-8 godzin przy umiarkowanej pracy z wykorzystaniem sieci bezprzewodowej. Co i tak jest świetnym wynikiem.

Samsung N140

WYPOSAŻENIE

Na wyposażeniu komputera nie zabrakło m.in. kamerki internetowej, mikrofonu oraz czytnika kart pamięci. Natomiast wśród wbudowanych 3 portów USB 2.0 jeden ma możliwość ładowania np. telefonów komórkowym, nawet po wyłączeniu netbooka.

Do bezprzewodowej komunikacji ze światem Samsung używa karty WLAN w standardzie B,G,N oraz Bluetootha 2.1 z EDR. Niestety modułu 3G już nie znajdziemy.

Samsung N140

Na pochwałę zasługują bardzo wygodna klawiatura, oraz układ chłodzenia. Nawet przy dużym obciążeniu nie przeszkadza on w wieczornej pracy. Netbook pracuje pod kontrolą systemu Windows Xp Home Edition w polskiej wersji językowej. Samsung dostarcza wraz systemem dodatkowe oprogramowanie. Najbardziej pomocna będzie aplikacja Samsung Recovery Solution III, służąca do zabezpieczania i przywracania danych oraz systemu operacyjnego.

Samsung N140

PODSUMOWANIE

Samsung N140 to dobrze dopracowany produkt. Jego zalety to m.in.: dobre wyposażenie, długi czas pracy na baterii, wygodna klawiatura, matowa matryca LED oraz cichy układ chłodzenia. Do wad należy zaliczyć błyszczący lakier na obudowie, brak modułu 3G i lekko irytująca funkcja multi-touch touchpada. Czy warto? Jeśli nie potrzebujemy wbudowanego modemu 3G, to tak.

blog comments powered by Disqus