PODPOWIEDZI:

Telewizor 55" 4K za 1599 zł | UD TV 55U6210

Okazuje się, że przyszły takie czasy, w których jesteśmy w stanie kupić dobrej jakości, porządnie zrobiony, niedrogi telewizor smart za bardzo przyzwoite pieniądze. Tą tezę potwierdza telewizor, który ostatnio trafił do naszej redakcji. Jest UD TV 55 U6210.

UD 55U6210

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
3 GŁOSÓW
ZALETY
 • Android 11
 • Ładne kolory
 • Bogate wyposażenie
WADY
 • Wolna praca systemu przy obrazie 4K

Na początek muszę jednak wyjaśnić słowa mojego wstępu abyście nie odebrali mnie źle. Oczywiście doceniam najlepszej klasy, topowe modele telewizorów. Zapewniają one fantastyczne doznania wizualne i jakość, która niejednokrotnie powoduje poważny opad szczęki. Uważam też, że dysponując większym budżetem warto zapłacić za dobry obraz. OK, wróćmy do naszego telewizora UD TV 55U6210.

Recenzja telewizora UD TV 55U6210

Nie każdy potrzebuje wszystkiego co najlepsze jak i nie każdy dysponuje takim budżetem właśnie na telewizor. Dlatego dziś, decydując się na niedrogi telewizor mamy także bardzo ciekawe produkty, które z racji dużego doświadczenia producentów, oraz dostępu do sprawdzonych już technologii są po prostu dobre a korzystanie z tych telewizorów może dawać dużo przyjemności.

Sprawdź gdzie najlepiej kupić
telewizor UD TV 55 U6210

UD TV 55U6210

UD 55 U6210 - główne możliwości telewizora

Przyjrzyjmy się nieco bliżej marce UD TV. Nazwa jest skrótem od Union Distribution czyli dystrybutora, który w swoim portfolio dysponuje takimi markami m.in. telewizorów jak Metz, Blaupunkt, Sharp czy Toshiba. Firma ta pochodzi z kraju naszych południowych sąsiadów - z Czech i działa między innymi w centralnej i wschodniej Europie, Azji czy bliskim wschodzie. 

Podstawka telewizora UD TV 55U6210


Jedną z ich marek jest właśnie UD, której rolą jest zapewnienie dobrych i niedrogich telewizorów, produkowanych z dojrzałych już i sprawdzonych technologii uzupełnionych o najnowsze oprogramowanie.

Ładnie to brzmi dlatego warto przyjrzeć się bliżej telewizorowi UD 55U6210, który dostałem do testów. Zacznijmy od tego, że ten 55 calowy telewizor możemy kupić w cenie około 1700 zł. Jest to suma bardzo zachęcająca, tym bardziej jeśli sprawdzimy dokładniej co za to dostajemy.

 • Smart TV z Android 11
 • Rozdzielczość Ultra HD (4K)
 • Dużo złącz - 3xHDMI, 2xUSB, Optyczne, Antenowe, RJ45, Video
 • HDR10
 • System poprawy szczegółowości obrazu MEMC
 • Asystent Google
 • Chromecast
 • Dostęp do sklepu Play i wszystkich aplikacji
 • Obsługa dźwięku Dolby Atmos

Mamy tu oczywiście wbudowany tuner DVBT/2, który jest standardem dzisiejszej telewizji. 

Telewizor UD TV 55U6210

UD 55 U6210 - cechy zewnętrzne

Telewizor wykonany jest z dość cienkich plastików, co jest standardem w tej klasie sprzętu, nie można mu jednak odmówić estetyki czy dokładnego wykończenia. Pod tymi względami nie ma się czego czepiać. Całość jest lekka i stabilnie trzyma się podstawy, którymi są dwie nieduże, zaokrąglone nóżki. Telewizor można też zawiesić na ścianie, korzystając z dowolnego uniwersalnego uchwytu.

Pilot telewizora UD TV 55U6210
Pilot wygląda nowocześnie, i posiada dobrze oznaczone przyciski. Znajdują się na nim także klawisze skrótów do takich aplikacji jak Netflix, Youtube, Google Play i Amazon Prime Video.
Plus za estetykę, lekkość konstrukcji, prostotę oraz łatwe i intuicyjne sterowanie.

UD 55 U6210 - jakość obrazu i możliwości ustawienia

Bardzo byłem ciekaw jakości obrazu oferowanego przez ten telewizor. Zaskoczenie było duże pomimo jasności na poziomie 280 Nitów czy braku szerokiego gamutu kolorów. Widać że sprawdzone technologie jak matryca VA, dobre zarządzanie kolorami oraz poprawa ruchu czyli MEMC robią swoją robotę nawet w tak niedrogim rozwiązaniu. 

Jakość obrazu telewizora UD TV 55U6210

Telewizor oferuje kilka zdefiniowanych trybów obrazu począwszy od najjaśniejszego “Żywego” przez tryb “Standardowy” po najciemniejszy tryb “Film”. 
Tryb filmowy działa bardzo ładnie i zapewnia przyjemny dla oka kontrast. Nie przebarwia i nie przepala kolorów utrzymując przy tym bardzo poprawny poziom czerni. Obraz jest bardzo plastyczny i miły dla oka.
Korzystając z telewizora w dzień warto uruchomić tryb “Standard” lub “Żywy”. Są one zdecydowanie jaśniejsze, podnoszą wysokie składowe odcienie kolorów, zapewniając większą dynamikę obrazu i bardziej nasycone kolory. W dzień wszystko widać dobrze, z odpowiednim nasyceniem barw. W telewizorze znajdziemy także tryby do gier czy sportu a więc każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie.
Sprawdziłem też telewizor pod kątem równomierności kolorów. Również pod tym względem wypadł bardzo dobrze - matryca nie ma zaciemnień na rogach czy po bokach ekranu. Widać, że jest to produkt dojrzały, który czasy swoich problemów wieku dziecięcego ma dawno za sobą.

Kolory obrazu UD TV 55U6210

Korzystając z telewizora, podczas oglądania jakiegokolwiek materiału, za pomocą jednego przycisku na pilocie, możemy w szybki sposób przejść do ustawień obrazu jak i dźwięku. Tak jak o obrazie już pisałem, to należy przez chwilę zająć się też dźwiękiem.

Oczywiście jako osoba lubiąca dobry dźwięk zawsze polecam połączyć telewizor z zestawem kina domowego lub chociażby z przyzwoitym soundbarem. Wiem jednak że często telewizor grający solo jest jedynym urządzeniem do odtwarzania zarówno obrazu jak i dźwięku. Niestety jakość dźwięku z niedrogich telewizorów jest jaka jest. W przypadku UD dostajemy jednak rozbudowane Menu ustawień pozwalające na rozwinięcie dźwięku do przyzwoitego poziomu.

Dźwięk telewizora UD TV 55U6210

Osobiście korzystałem z trybu “Movie”, dodałem basu do poziomu ok 80 oraz włączyłem system poprawiania dialogów na poziom średni. Co prawda telewizor nie stał się dzięki temu tak dobry jak zewnętrzny system audio, ale zapewnia dobrą zrozumiałość mowy, wyrazisty i szczegółowy dźwięk.

Bogaty Smart TV z Android 11

Przechodząc do systemu SMART. Android 11 to platforma bardzo bogato rozbudowana. Po pierwsze oferuje dostęp do oficjalnego sklepu Play zapewniając pełen dostęp do wszystkich aplikacji. Po drugie, łatwe wyszukiwanie i ustawienie aplikacji na ekranie głównym. Otrzymując usługi od Google mamy do dyspozycji również asystenta głosowego - jest to skonfigurowane z pilotem a przycisk skrótu znajduje się pomiędzy przyciskami regulacji głośności i zmiany kanałów.

SMART UD TV 55U6210
Jest tu także wbudowany Chromecast czyli bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Konfiguracja całości trwa chwilę a potem spokojnie możemy korzystać z bogactwa dobrodziejstw tego telewizora.


Na koniec należy jeszcze chwilę zastanowić nad całością - cena bardzo korzystna, bogata funkcjonalność, Android 11 i to wszystko połączone z dobrze świecącą i sprawdzoną matrycą. Pomimo tego, że czasami menu działało nieco powolnie i musiałem nieco czekać na reakcję to uważam, że jest to bardzo dobry sprzęt.

Android 11 UD TV 55U6210

Trzeba pamiętać, że pewne ograniczenia (szczególnie w szybkości działania) są naturalnym elementem tak taniego sprzętu, jednak takie wyposażenie i jakość jest bardzo korzystną ofertą, których na rynku można ze świecą szukać.
No i fakt, że jest to 55 calowy a nie 50 calowy telewizor, również przemawia za firmą UD.

blog comments powered by Disqus
Telewizor 55" 4K za 1599 zł | UD TV 55U6210