PODPOWIEDZI:

Laser TV Hisense 120 L9H | Połączenie Projektora 4K z funkcjami Telewizora na DUŻYM ekranie

W dzisiejszym materiale korzystając z gościnności firmy Hisense, która zaprosiła nas do swojego showroomu będę miał okazję pokazać Wam oraz przybliżyć nieco Hisense Laser TV, dokładnie będzie to model 120 L9H. Rozwiązanie to robi niesamowite wrażenie wizualne, zapewniając duży i dobrze widoczny obraz. Czym w ogóle jest telewizor laserowy firmy Hisense i jak to działa? Wszystkiego dowiecie się czytając poniższy artykuł.

Hisense 120L9HA Laser TV 120"

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duży obraz
  • Dobry dźwięk
  • Funkcjonalność
  • Wysokiej jakości kolory
WADY
  • Nie zauważyłem wad urządzenia

Czym jest Hisense Laser TV?

Laser TV - tak marka Hisense odważyła się nazwać swoje rozwiązanie, które jest nietypowym telewizorem. Testowanym model - Laser TV Hisense 120L9H to wysokiej jakości ultra - krótkoogniskowy projektor oraz specjalny ekran o przekątnej 120 cali. Kupujemy po prostu zestaw, który spełnia wszelkie funkcje telewizora, eliminuje problemy związane z instalacją klasycznych projektorów, zapewniając nam duży obraz do oglądania zarówno wieczorem jak i w dzień. To wszystko za ułamek kwoty, którą musielibyśmy wydać na 120 calowy telewizor. Tak, to jest możliwe.

Zalety HISENSE LASER TV

Kupując takie rozwiązanie mamy do wyboru ekran o wielkości 100 lub 120 cali. Jedna i druga przekątna robi wrażenie, chociaż o ile możliwości pomieszczenia na to pozwalają, polecam tą większą opcję. Na początek przyjrzyjmy się jednak projektorowi, bo jest to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Sprawdź aktualną cenę Laser TV Hisense 120L9H

Sprawdź aktualną cenę Laser TV Hisense 120L9H w MediaExpert

Sprawdź aktualną cenę Laser TV Hisense 120L9H w MediaExpert

Wysokiej jakości projektor krótkoogniskowy

Hisense L9H to projektor ultra-krótkoogniskowy. Takie urządzenie nie jest na naszym rynku żadną nowością ale jego wyposażenie i dostosowanie do domowych warunków jak i oczekiwań rynku zasługuje na uwagę. Koncepcja Laser TV odbiega od dotychczas testowanych przez nas projektorów.  

Hisense L9H projektor ultra-krótkoogniskowy
Po pierwsze urządzenie to jest po prostu ładne. Ono musi stać przed ekranem, wymusza to sposób świecenia i ustawienia soczewek. Dlatego też ważne jest aby stawiając coś takiego w naszym salonie, w miejscu gdzie mamy skierowany nasz wzrok, urządzenie to było estetyczne i nie rzucało się w oczy. Pod tym kątem Hisense Laser TV wyróżnia się w rankingu projektorów. Czarna kolorystyka z elementami na wysoki połysk oraz maskownicą, pod którą ukryte są głośniki wygląda elegancko, nowocześnie i po prostu dobrze dla oka. Wcale nie musi kojarzyć się z projektorem, prawdopodobnie niektórzy ludzie nie będący w temacie, mogą pomyśleć, że jest to po prostu jakieś urządzenie grające, które często stawiamy gdzieś na komodzie w naszym salonie.

Wyposażenie projektora Hisense L9H

Wspomniałem o tym, że projektor dostosowano do potrzeb użytkowników domowych - to bardzo ważne, aby móc nazwać takie urządzenie laserowym telewizorem. Znajdziemy w nim między innymi:

  • Tuner telewizyjny
  • System smart TV oparty na technologii Vidaa - wspominałem o niej już kilkukrotnie testując telewizory Hisense. Bardzo uniwersalne rozwiązanie, działa sprawnie, bardzo się rozwija pod względem dostępności aplikacji. Posiada m.in Netflix, Disney Plus, You Tube, Polsat Box, Rakuten, TVP VOD, FIFA +. Bardzo polecam
  • Trzy wejścia HDMI, jedno ze złączem ARC
  • Wbudowano tu także 40-watowy system audio, który współpracuje także z technologią dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.


Mamy zatem wszystko w jednym niedużym urządzeniu. Po prostu uruchamiamy pilotem i sterujemy identycznie jak zwykłym telewizorem. Możemy korzystać z funkcji smart, różnych aplikacji VOD czy przeglądać firmy z telewizji. Hisense umożliwia także podłączenie dodatkowych urządzeń jak odtwarzacz Blu-Ray, czy dowolny multimedialny player dla rozszerzenia swoich możliwości.

WYPOSAŻENIE PROJEKTORA HISENSE L9H

Warto też zagłębić się nieco w parametry techniczne oraz możliwości wyświetlania różnych formatów, ponieważ pod tym względem Hisense reprezentuje bardzo wysoki poziom jakości.

Pierwsza bardzo istotna sprawa to fakt, że projektor pracuje w technologii laserowej. Nazwa producenta X-Fusion Triple Laser Light Engine - mówi nam o tym, że pracują tu trzy wiązki lasera, które w połączeniu z odpowiednimi filtrami, zapewniają główne składowe kolorów RGB. Możliwe, że takie dokładne dane nie muszą Was interesować, jednak ważne jest to, że żywotność takiego źródła światła to około 25 000 godzin a więc odpada jakiekolwiek zmartwienie o wymianę żarówki czy ograniczoną żywotność urządzenia. Dodatkowo Hisense chwali się tym, że takie rozwiązanie zapewnia pokrycie szerokiej palety barw BT-2020 w 107% - trzeba przyznać, że jest to świetny wynik i rzeczywiście jakość i ilość kolorów, którą jesteśmy w stanie zobaczyć, jest po prostu niesamowita.

Hisense X-Fusion Triple Laser Light Engine
Projektor wspiera także technologię HDR10, Dolby Vision oraz HLG. Potrafi także sam dostosować natężenie światła do panujących warunków. Dodatkowo jest na tyle inteligentnym urządzeniem, że sam wykrywa osoby, które zbliżą się do ekranu zbyt blisko i wtedy przyciemnia wyświetlany obraz dla ochrony oczu. Świetne rozwiązanie gdy np. mamy małe dzieci, które lubią przecież siadać zaraz przed ekranem. Posiada także certyfikat zapewniający o niskiej emisji niebieskiego światła, które jak wiemy mocno wpływa na kondycję naszego wzroku.

Hisense Laser TV wspiera HDR10, Dolby Vision oraz HLG

Przejdźmy też do możliwości połączeń. Standardowo projektor może korzystać z Wi-Fi do łączenia się z internetem i pracowania jako smart TV. Dodatkowo znajdziemy tu trzy wejścia HDMI, USB3.0, USB2.0, analogowe złącze wideo, cyfrowe - optyczne wyjście dźwięku, wejście antenowe oraz RJ45 do połączenia z internetem za pomocą kabla.

Wspominałem na początku, że nazwa Laser TV wzięła się między innymi z tego, że taki zestaw spełnia wszelkie założenia dużego telewizora, czyli oferuje to co kiedyś dla projektorów było wręcz niemożliwe - chodzi tu oczywiście o wyświetlanie obrazu w dzień. 

Łącza Laser TV Hisense 120 L9H

Projektor oferuje jasność 3000 lumenów. Głównym plusem jest to, że projektor stoi bardzo blisko ekranu - odległość projekcyjna to 35 cm. Drugim czynnikiem jest specjalnie zaprojektowany ekran typu ALR - Ambient Light Reduction, bez którego osiągnięcie takich efektów nie byłoby możliwe. 

Antyrefleksyjny ekran ALR jako istotny czynnik wpływający na jakość obrazu

Ekran ten skonstruowany jest z materiału, który naturalnie i w pełni odbija padający na niego obraz z projektora. Kluczem jego wyjątkowego działania jest to, że składa się on ze specjalnie poukładanych elementów odbijających światło. Te odbijają w pełni obraz padający z dołu, czyli z miejsca gdzie ustawiony jest projektor. Tłumią jednak światło, padające z boku lub z góry. Chodzi tu oczywiście o światło słoneczne lub oświetlenie w naszym pomieszczeniu.

ANTYREFLEKSYJNY EKRAN ALR Hisense Laser TV

To właśnie jest klucz do sukcesu pozwalający wyświetlać obraz w dzień, zarówno przy zachowaniu pełnej, mocnej kolorystyki jak i wysokiej bieli oraz mocnej, kontrastowej czerni. To właśnie ta eliminacja bocznego światła jest w stanie zapewnić nam efekt taki sam jak w dobrej klasy telewizorze. Spytacie co dzieje się, wieczorem, przy zupełnym zaciemnieniu? Nic, po prostu odbija naturalnie padający na niego obraz z projektora. Wyświetla wszystko to, co powinien bez zniekształceń kolorów.

Jakość obrazu Hisense Laser TV L9H

Mocne kolory, wysoka rozdzielczość 4K, wysokie natężenie światła oraz głęboki kontrast. Dodajmy do tego tryb Filmmaker Mode, o którym mogliście słyszeć z wysokiej jakości telewizorów, czyli tryb naturalnego wyświetlania kolorów zapisanych w pliku - to wszystko zapewnia fantastyczny efekt dużego obrazu bez potrzeby wieszania projektora i instalacji kabli w ścianach przez cały pokój. Należy też pamiętać o systemach elektronicznie poprawiających obraz jak Smooth Motion, czyli technologii optymalizującej płynność obrazu. Znajdziemy tu także gamingowy tryb ALLM minimalizujący input laga podczas grania w gry. 

JAKOŚĆ OBRAZU HISENSE LASER TV L9H


Podsumowując - wysoka jakość obrazu z dużym natężeniem barw i naturalnymi kolorami. Świetnie się to ogląda.

Ostatnia rzecz, o której wypowiadał bym się testując projektor czy telewizor to jest dźwięk. Wiadomo, że nowoczesne, wyjątkowo płaskie telewizory i projektory nie zapewniają dobrej jakości dźwięku. Oczywiście na rynku bywają wyjątki i właśnie jednym z nich jest Hisense L9H. Jest tu wbudowany cały system audio o mocy 40 Watt, który pracuje w trybie dźwięku przestrzennego, oferując nawet DolbyAtmos. Mówiąc krótko, nie jest to kino domowe z prawdziwego zdarzenia, ale zapewnia bardzo dobrą precyzję, dokładność i dynamikę dźwięku. Zdecydowanie zapewnia jakość na poziomie bardzo przyzwoitego soundbara. 

system audio o mocy 40 Watt Hisense Laser TV

Opinia o Laser TV Hisense 120L9H

Podsumowując, Laser TV Hisense 120L9H to bardzo ciekawe, nieco nieszablonowe ale zapewniające niesamowite wrażenia z oglądania bardzo dużego obrazu. Hisense pokazuje, że zmiana podejścia do projektorów może skutkować świetnymi rezultatami i zadowolić nawet bardzo wyrafinowanych kinomaniaków. Idealnie sprawdzi się w dużym salonie czy pokoju wideo zapewniając rozrywkę na wysokim poziomie dla całej rodziny.
Ostatecznie, urządzenie nie jest tanie, bo aktualnie koszt takiego zestawu to około 24 000 zł, ale tu pojawia się pytanie. Ile byście musieli zapłacić za takiej wielkości telewizor?

blog comments powered by Disqus
Laser TV Hisense 120 L9H | Połączenie Projektora 4K z funkcjami Telewizora na DUŻYM ekranie