PODPOWIEDZI:

Projektor laserowy smart 4K Hisense C1

Zastanawiając się nad tym, co wybrać, projektor czy telewizor, rozpatrujemy wszelkie za i przeciw. Na korzyść projektora często przemawia wielkość wyświetlanego obrazu – i właściwie to wszystko. Pojawiają się takie minusy jak uboga funkcjonalność w stosunku do telewizora, konieczność wymiany lampy, problem z ustawieniem lub konieczność instalacji i prowadzenia kabli.  A co jeśli powiem Wam, że jest projektor, który jest pozbawiony wszystkich tych wad? Który posiada tak samo bogate wyposażenie jak telewizor, ustawiamy go w mgnieniu oka, a funkcjonalnością wręcz zaskakuje?  Tym modelem jest projektor laserowy smart 4K Hisense C1 - długo czekałem na takie urządzenie.

Hisense C1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Elegancki design
  • Mocne nasycenie kolorów
  • Zaskakująco dobry dźwięk
WADY
  • Brak funkcji Lens Shift

Hisense C1 Projektor laserowy smart 4K - tak powinien działać każdy projektor

W kilku słowach Hisense C1 możemy zaliczyć do mini smart projektorów laserowych 4K, który posiada wbudowany system audio, smart TV oraz wiele złącz do połączenia z zewnętrznymi urządzeniami. Oczywiście jest to ogromny skrót, który postaram się rozwinąć w tym tekście. Niewątpliwie jest to polecany i dobry projektor.

projektor Hisense C1 wygląd

Wygląd zewnętrzny projektora laserowego

Producent zaproponował urządzenie w kształcie sześcianu. O równych bokach z bardzo eleganckim wykończeniem. Front to lakierowana płyta ze szczotkowanego aluminium a pod nią nieduży lamelowy grill osłaniający system audio.

Hisense C1 projektor 4k

Na górze i po bokach także znalazło się miejsce na bardzo eleganckie wykończenie ze szczotkowanego aluminium. Po bokach perforacja służąca do chłodzenia wewnętrznej elektroniki. To wszystko wygląda bardzo ładnie, takie detale jak chromowany o'ring wokół obiektywu czy elegancki front dodają projektorowi stylu oraz pokazują, że nie mamy do czynienia z zabawką, tylko poważnym urządzeniem.

Sprawdź aktualną cenę
projektora laserowego Hisense C1

Cena Hisense C1 w sklepie Media Expert
Razem z projektorem do testów dostałem także zestaw akcesoriów. Pierwsza rzecz to statyw, na którym możemy projektor umieścić. Jest to pojedyncza noga na okrągłej podstawie. Ta podstawa jest ciężka, zapewnia stabilność i pomimo lekkiego wyglądu daje nam pewność, że projektor się nie przewróci. Statyw oparty jest także o przegub kulowy, który w łatwy sposób pozwala na ustawienie odpowiedniego kąta wyświetlania.

zestaw Hisense C1 projektor 4k
Dodatkowo chcąc korzystać z takiego projektora jako urządzenia mobilnego, możemy dokupić elegancki i bezpieczny kuferek, w którym idealnie zmieści się projektor, kable i wszelkie akcesoria. 

Funkcjonalność projektora Hisense C1 

Pierwsza sprawa, którą należy się zająć po zakupie takiego projektora to ustawić obraz. W przypadku projektora laserowego smart 4K Hisense C1 możliwości ustawienia są po prostu ogromne. Projektor dysponuje obiektywem zapewniającym dwukrotny zoom. Oznacza to, że bez potrzeby przesuwania projektora w przód i tył, może regulować przekątną obrazu aż dwukrotnie, co przekłada się na czterokrotnie mniejszy lub większy obraz. Jest to ogromny zakres regulacji.

kalibracja Hisense C1 projektor 4k
Poza tym mamy do dyspozycji pełną regulację geometrii, w zakresie czterech rogów. Zrezygnowano tu z przestarzałej już metody korekcji trapezu. Tu można wyregulować każdy róg indywidualnie, poprawiając zarówno pionowe, jak i poziome linie. Mamy zatem znacznie większą elastyczność w ustawieniu urządzenia niż w standardowych modelach.
Ostatecznie regulacja ostrości, ta odbywa się elektronicznie, przez przyciski na pilocie, pozwala to na podeście do ekranu i bardzo precyzyjne dostrojenie ostrości obrazu.

korekcja obrazu Hisense C1 projektor 4k
A teraz najciekawsza sprawa. Wszystkie te parametry możemy oczywiście dostroić ręcznie, ale może to również zrobić za nas projektor. Wystarczy uruchomić funkcję automatycznego dostrajania obrazu i po sprawie.
Projektor sam dostosuje wielkość obrazu, wyrówna geometrię, ustawi ostrość, a gdy trzeba, dostosuje obraz do czarnych ramek ekranu oraz ominie przeszkody. Jest to fantastyczna sprawa, która sprawia, że wystarczy ustawić projektor w miejscu, które nam pasuje, uruchomić i już działa. Ja, który spotkałem się już wcześniej z takimi możliwościami, byłem bardzo zaskoczony tym jak dobrze to działa. Myślę, że każdy z potencjalnych użytkowników, również bardzo doceni to ułatwienie. 

regulacja obrazu Hisense C1 projektor 4k

Smart projektor z dużą liczbą opcji podłączeń - Hisense C1

Gdy już wiemy, że podłączenie i ustawienie projektora jest dziecinnie proste, warto poświęcić chwilę na to, co właściwie możemy na tym projektorze wyświetlać. 

vidaa Hisense C1 projektor 4k
Pierwsza i myślę, że najważniejsza kwestia to fakt, że jest to projektor Smart. Posiada on wbudowany system Vidaa (czyli to samo, co możemy znaleźć w telewizorach Hisense), najszybszy system smart TV na świecie - przynajmniej tak chwali go producent. Pozwala on na dostęp do ogromnej bazy aplikacji, zarówno tych najpopularniejszych zagranicznych, jak i polskich. Szybki przegląd znajdziecie w naszym filmie, gdzie pokazuje na ekranie najpopularniejsze aplikacje. Warto potwierdzić także słowa producenta, że jest to system bardzo szybki, działający niesamowicie stabilnie, bez zacinania, zawieszania czy konieczności czyszczenia pamięci itd., jak ma to miejsce w innych popularnych rozwiązaniach.

złącza Hisense C1 projektor 4k
Bez problemu działają takie aplikacje jak Youtube, Netflix, Disney Plus, Apple TV, Prime Video czy Canal+ Polsat box Go lub CDA. Oczywiście system w pełni dekoduje takie formaty jak HDR10+, Dolby Vision czy Dolby Atmos. Mamy zatem możliwość odtwarzania treści Ultra HD, z Dolby Vision bez potrzeby podłączania jakichkolwiek dodatkowych urządzeń. Projektor posiada także wbudowany moduł Wi-Fi, więc oprócz prądu, nie potrzebuje żadnego okablowania aby w pełni zaspokoił nasze oczekiwania.

wejścia i wyjścia Hisense C1 projektor 4k
Gdybyśmy mieli jednak dodatkowe urządzenia, chcieli je podłączyć, to mamy do dyspozycji, dwa złącza USB, dwa wejścia HDMI oraz wyjście audio zarówno cyfrowe, jak i analogowe. Cyfrowe wyjście lub HDMI eARC będzie idealne do podłączenia wyjścia dźwięku z kinem domowym lub soundbarem.

głośnik Hisense C1 projektor 4k
Nawiązując jednak do dźwięku, może się okazać, że ani kino domowe, ani soundbar wcale nie są potrzebne. Hisense zaoferował produkt kompletny, który ma w pełni zaspokoić nasze potrzeby audiowizualne. Dlatego projektor wyposażono w system audio JBL. Muszę przyznać, że to rzeczywiście działa. Dźwięk jest bardzo energiczny, oferuje dużo dynamiki, wyraźne wokale i zaskakująco mocny bas. Do filmów w średniej wielkości pokoju spokojnie wystarczy. Jest tu nawet funkcja głośnika bluetooth.

HDR Hisense C1 projektor 4k

Możemy odtwarzać samą muzykę bez uruchamiania źródła światła. Fajna sprawa, bo projektor gra naprawdę świetnie. Chcę też zaznaczyć, zazwyczaj, gdy mówię o dźwięku z projektorów pozytywnie, to znaczy, że po prostu jakoś to jest i da się słuchać. W tym przypadku jest dużo lepiej, to nie jest tylko akceptowalna jakość, to dźwięk jakiego można oczekiwać z dobrego przenośnego głośnika lub niedużego soundbara.

Nowoczesna technologia w służbie wyświetlania najlepszego obrazu.

Kilka słów o technice. Projektor laserowy smart 4K Hisense C1 zapewnia jakość obrazu w rozdzielczości Ultra HD 3840x2160. Jasność to 1600 ANSI Lumenów generowana z laserowego źródła. Laserowe źródło światła charakteryzuje się żywotnością na poziomie 20000H więc jest to sprzęt na lata, zwalniający nas z martwienia się o wymianę lampy.

jakość obrazu Hisense C1 projektor 4k
Formaty obrazu HDR10+, Dolby Vision, HLG. Wbudowany system upłynniający ruch. Szeroka paleta barw BT2020 pokryta aż w 110%, jest to lepszy wynik niż w niejednym telewizorze QLED. Te informacje naprawdę zaskakują i co ciekawe nie są to tylko dane na papierze. 

LOGO Hisense C1 projektor 4k
Już nawet pierwsze odpalenie pokazuje, że mamy do czynienia z poważnym produktem. Mocne nasycenie kolorów, głęboka czerń, bardzo dobra równomierność i widoczne budowanie planów. Znajdziemy tu wszystko, czego możemy oczekiwać od dobrego projektora do kina domowego i rozrywki domowej.

ustawienia Hisense C1 projektor 4k
W trybach jaśniejszych doświadczymy zarówno bardzo mocnego nasycenie kolorów, jak i uwydatnionej bieli. To wszystko zrobiono w taki sposób, abyśmy mogli oglądać duży ekran nawet w dzień. Na wieczór polecam ciemniejsze tryby filmowe. Wtedy wydobywamy z projektora lepszą czerń i głęboki kontrast. Obraz robi się gładszy i bardziej naturalny. Ciekawe jest, że połączenie ciemniejszego trybu z obrazem HDR czy Dolby Vision, skutkuje jeszcze wyższym szczytowym kontrastem w scenach, które tego potrzebują. Tu rzeczywiście widać efekt HDR, wystarczy dostęp do internetu i uruchomienie materiałów z Youtube czy Netflix, aby przekonać się, jak doskonale wyświetla on materiały najwyższej jakości.

Hisense C1 projektor 4k widok z góry

Podsumowując, projektor laserowy smart 4K Hisense C1 ma duże szanse stać się przebojem i mocno namieszać na rynku dobrych kinowych projektorów. Jest to sprzęt, który pokazuje, że poza jakością obrazu można zaproponować urządzenie funkcjonalne, bogato wyposażone i przede wszystkim, niesamowicie proste w obsłudze. Dla mnie było dużym zaskoczeniem, jestem przekonany, że Wy odbierzecie ten sprzęt równie pozytywnie.

blog comments powered by Disqus
Projektor laserowy smart 4K Hisense C1