PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Asusa Zenfone 6 - Test najlepszego taniego flagowca?

HTC Cha Cha i HTC Salsa

HTC Cha Cha i HTC Salsa będą miały swoją premierę pod koniec połowy roku 2011. HTC Cha Cha i Salsa są smartfonami opartymi na systemie Android, przeznaczonymi dla fanów facebooka.

HTC ChaCha

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • system Android
  • klawisz funkcyjny "Facebook"
  • HTC Salsa: duży ekran
WADY
  • HTC ChaCha: mały ekran
  • HTC Salsa: wysoka cena

Mimo różnic w wyglądzie, funkcje i przeznaczenie smartfonów HTC Cha Cha i HTC Salsa jest bardzo podobne. Zarówno Cha Cha, jak i Salsa, wyposażone są w 600 MHz procesor i posiadają 512 MB RAM-u. Pracują w standardzie 3,5G data, posiadają Wi-Fi, GPS i slot kart pamięci microSD.

HTC Cha Cha

Smartfony HTC Cha Cha i HTC Salsa wyposażone zostały w 5 MPix aparat, z autofocusem i flashem oraz przednią kamerę do videorozmów. To co odróżnia te smartfony od innych opartych na androidzie, to specjalny przycisk dedykowany dla facebooka z przodu obudowy.

HTC Salsa

Na pierwszy rzut oka wygląda jak logo operatora, jest to jednak klawisz funkcyjny, umożliwiający publikowanie np. zdjęć pomiędzy przyjaciółmi. Uaktualnienia facebooka są zintegrowane z obsługą wiadomości i wszystkich innych aplikacji przyjaznych temu portalowi. Co ciekawe, w momencie połączenia ze znajomymi, po każe nam się ich aktualny status, zdjęcie, a nawet termin urodzin.

HTC Salsa

Pod względem wyglądu, zdecydowanie bardziej interesujący jest smartfon HTC ChaCha. Dolną część frontu zajmuje ładnie wyglądająca klawiatura QWERTY, górną mały, 2,6" ekran, o rozdzielczości 480 x 320 pix., który jest o niecałą połowę mniejszy niż ekran HTC Desire, ale równie ostry. Urządzenie trzyma się wygodnie, a z wyglądu jest dosyć interesujące. ChaCha waży 120 gram, ma przeciętne wymiary: 140 x 65 x 11 mm, i posiada 1250 mAh baterię, umożliwiającą aż do 7 godzin rozmów.

Bardziej typowy z wyglądu - HTC Salsa, posiada 3,4" dotykowy ekran, waży również 120 gram, jest jednakże nieco mniejszy: 109 x 59 x 12 mm. Wewnątrz znajdziemy 1520 mAh baterię umożliwiającą prowadzenie rozmów do 8 godzin.

HTC Salsa

Salsa jest nieco lepiej wyposażony niż nowy HTC Wildfire S, a co za tym idzie jest również nieco droższy. Jak już wspomnieliśmy urządzenia przeznaczone są dla fanów facebooka, jeżeli nimi nie jesteście, smartfony z pewnością nie są dla Was.

Uważamy, że ChaCha jest dobrze zapowiadającym się urządzeniem, jednakże wyłączenie wszystkich aplikacji facebooka, upraszczające interfejs do klasycznego Androida, może być bardzo trudne.

Obydwa urządzenia pracują na systemie Android 2,3 Gingerbread, więc można na nich uruchomić i pobrać tysiące aplikacji z Adroid Market. Podejrzewamy, że pod względem funkcjonalnym gier, mały ekran ChaChy wypadnie gorzej niż duży ekran Salsy, z drugiej strony, jeżeli dużo piszesz, Cha Cha może być lepszym wyborem.

HTC Cha Cha

Nie wiadomo jakie będą ceny smartfonów, jednak powinny być one jednymi z najtańszych, wprowadzonych na rynek pod koniec połowy tego roku. Pojawią się również amerykańskie wersje, wprowadzone na rynek później specjalnie dla sieci AT&T.;

blog comments powered by Disqus
HTC Cha Cha i HTC Salsa