PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

HTC Desire S [TEST]

HTC Desire S, to następca HTC Desire, który został wprowadzony na rynek dokładnie rok temu. Nowy smart fon będzie maił swoją premierę pod koniec czerwca 2011 roku.

HTC Desire S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • szybszy procesor,
  • niewiele więcej pamięci RAM,
  • pojemniejsza bateria,
  • interfejs HTC Sense,
  • nowy przedni aparat,
  • lepszy moduł Wi-Fi,
  • ulepszony design obudowy,
WADY
  • ekran Super LCD

HTC Desire S, nie różni się zbytnio od poprzednika. Posiada jedynie kilka delikatnych ulepszeń. Desire S ma trochę szybszy procesor, niewiele więcej pamięci RAM, większą baterię, nowy przedni aparat, lepszy moduł Wi-Fi i ulepszony design obudowy. Jeżeli jesteś już posiadaczem Desire, nie oczekuj wiele od wersji S….

Tak jak poprzednik, ma 3,7" ekran o rozdzielczości 480 x 800, jednakże matrycę OLED zastąpiono tu Super LCD. Z tyłu smartfona znajduje się 5 Mpix aparat/kamera, umożliwiająca nagrywanie w rozdzielczości 720p z prędkością 30 klatek na sekundę. W telefonie zainstalowano 1 GHz procesor Qualcomm MSM 8255, który jest o 33% szybszy od procesora swojego poprzednika. Pojemność pamięci wewnętrznej flash wynosi 1,1 GB, z możliwością rozszerzenia, dzięki karcie mincroSD, do maksymalnie 32 GB. HTC Desire S jest nieco lżejszy od swojego Desire, waży 140 gram, obudowa natomiast ma nowy design typowy dla innych smartfonów HTC.

Bateria o pojemności 1450 mAh pozwala na 7,25 godzin rozmów, co stanowi dobry wynik, gdyż poprzednik radził sobie z mniejszą baterią, lecz zmiana technologii matrycy, może wpłynąć na jego żywotność. HTC Desire S pracuje w standardzie GSM 4G, UMTS 900/2100, a Wi-Fi w standardzie 802.11n z obsługą DLNA. Smartfon posiada wszechstronny odtwarzacz multimedialny z 3,5 mm gniazdem audio oraz GPS i oczywiście wszystkie standardowe funkcje smartfonów z systemem Android. HTC dodało interfejs HTC Sense, który sprawdza się doskonale.

Wszystkie te funkcje stanowią jedynie drobne uaktualnienia do pierwowzoru HTC Desire. Naszym zdaniem oryginał był najlepszym telefonem 2010 roku. Chociaż zagorzali fani HTC mogą być rozczarowani, widząc, że jest to ciągle urządzenie jednordzeniowe, krąży już plotka o dużo lepszym HTC Desire 2, który jest już w fazie produkcji.

HTC informuje, że Desire S powinien być dostępny pod koniec połowy roku 2011.

blog comments powered by Disqus