PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki smartfon do 1500 złotych [Sierpień 2019]

HTC Wildfire S [TEST]

HTC Wildfire S w porównaniu z wyższymi modelami telefonów, nie dostarcza zbyt wielu funkcjonalności, ale to co w nim się znajduje spokojnie wystarczy do większości zastosowań. Pamiętajmy, że niektóre z tych urządzeń kosztują trzy razy tyle, co Wildfire S.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • dobrej jakości ekran
  • żywotna bateria
  • system Android
  • niewielka waga
  • małe gabaryty
  • dobry stosunek ceny do jakości
WADY
  • mały rozmiar pamięci RAM
  • interfejs HTC Sense

HTC Wildfire S ma zaplanowaną premierę pod koniec połowy roku 2011. Następca zeszłorocznego HTC Wildfire – będzie wyposażony w lepszy ekran, więcej pamięci RAM i nieco szybszy procesor. To wszystko nie tylko że znajdzie się w lekkiej i kompaktowej obudowie, to jeszcze będzie dostarczało pełną funkcjonalność systemu Android.

Model HTC Wildfire był… i wciąż jest bardzo popularnym smarthonem. Dowodem na to jest utrzymująca się na wysokim poziomie cena. Obecnie za ten telefon trzeba zapłacić około 700 zł. Często omawianym mankamentem poprzedniego modelu jest ekran dotykowy o zbyt małej rozdzielczości (240 x 320 pix), który zasadniczo utrudniał przeglądanie stron internetowych.

Dlatego producent wyposażył Wildfire S w nowy, o wyższej rozdzielczości ekran (320 x 480 pix). Dzięki temu, smart fon stał się niemalże idealny. Na tylnej części obudowy HTC Wildfire S znajdziemy 5 MPix aparat z autofokusem i flashem, pełniący również funkcję kamery. Szkoda że nie w jakości HD.

Jak większość telefonów z systemem Android, Wildfire S posiada GPS i Wi-Fi, w technologii n oraz HSPA 3,5 G i Bluetooth. System operacyjny został rozszerzony o interfejs HTC Sense, z uwzględnieniem usługi komunikacyjnej Friend Stream. Smartfon pracuje na procesorze 600 MHz, który korzysta z 512 MB pamięci RAM.

HTC Wildfire S w porównaniu z wyższymi modelami telefonów, nie dostarcza zbyt wielu funkcjonalności, ale to co w nim się znajduje spokojnie wystarczy do większości zastosowań. Pamiętajmy, że niektóre z tych urządzeń kosztują trzy razy tyle, co Wildfire S. Smartfon będzie dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Urządzenie jest bardzo lekkie, waży zaledwie 105 gram. Gabaryty również są nieco mniejsze w porównaniu do innych smartfonów. Jego rozmiary to: 101 x 59 x 12 mm.

Bateria o pojemności 1230 mAh umożliwia przeprowadzenie ponad 5 godzin rozmów 3G lub 23 dni w trybie czuwania. Jednakże podczas intensywnego użytkowania aplikacji systemowych, czasy te mogą ulec zmniejszeniu.

HTC informuje, że Wildfire S powinien być dostępny pod koniec połowy roku 2011. Mimo barku informacji na temat ceny, spodziewamy się, że telefon będzie kosztował od 250 do 300 €.

blog comments powered by Disqus