PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Motorola Milestone 3 (XT883) [TEST]

Pod oficjalna nazwą - Motorola XT883, kryje się kolejny, już 3 Milestone (DROID). Aktualnie zapowiedziany w chińskich sieciach typu CDMA/EVDO, już wkrótce trafi również na rynek europejski. Dwurdzeniowy procesor i większy wyświetlacz to tylko niektóre ulepszenia najnowszego Milestone'a 3...

Motorola XT883 Milestone 3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Większy wyswietlacz
  • Dwurdzeniowy procesor
  • Android 2.3
  • Lepsza klawiatura
WADY
  • Cena
  • Waga
  • Gabaryty

Motorola XT883 zapowiedziana została na trzeci kwartał 2011 roku, na rynek chiński, jednakże biorąc pod uwagę, iż każdy poprzedni Milestone dostępny był zarówno w sieciach CDMA/EVDO, jak i GSM/UMTS - możemy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia DROID 3 i Milestone 3 w najbliższym czasie.

Kolejny Milestone

XT883 jest aktualizacją poprzedniego modelu - Milestone 2. pod wieloma względami.

Motorola zwiększyła wielkość wyświetlacza z 3,7" do 4,0", uzyskując rozdzielczość: 540 x 960 pikseli (QHD). Nowy Milestone mierzy 123 x 64 x 13 mm i waży 184 g, co z uwagi na większy ekran, czyni go również większym od poprzednika.

Motorola XT883

Z tyłu znajduje się 8-megapikselowy aparat z nagrywaniem wideo 1080p HD i lampą błyskową LED. Milestone'a 3 wyposażono również w drugą kamerę do połączeń wideo.

Motorola XT883

Jednym ze znaczących poprawek jest klawiatura, wzbogacona o rząd klawiszy numerycznych, która z pewnością jest ogromnym udogodnieniem w stosunku do poprzedniej.
Spora pamięć wewnętrzna: 16 GB, oraz gniazdo kart microSD, dzięki któremu uzyskamy kolejne 16 GB.

Motorola XT883

Wewnątrz znajduje się dwurdzeniowy procesor 1 GHz, dość standardowy dla aktualnej wysokiej klasy smartfonów, choć niektóre konkurencyjne urządzenia są jeszcze szybsze. Co ciekawe, zdaniem Motoroli, układ ten daje tylko 27% zwiększenie prędkości w stosunku do poprzedniej - jednordzeniowej Milestone 2.
Niestety, najprawdopodobniej akcesoria starego Milestone'a i DROID'a nie będą kompatybilne z nowym.

Ile wydać na nowy telefon? >>>

Motorola XT883

XT883 pracuje na Androidzie 2.3 wzbogaconym o dodatkowe firmowe narzędzia Motoroli. Reputacja firmy Motorola ostatnio mocno ucierpiała, z powodu słabego wspierania aktualizacji oprogramowania. Miejmy nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie w przypadku Milestone 3.

XT883 i ATRIX

Nie ma wielu różnic między ATRIX i XT883 (lub DROID 3, czy Milestone 3). Prawdopodobne jest nawet, że XT883 będzie korzystać z tych samych urządzeń peryferyjnych co Motorola ATRIX.
XT883 ma lepszy aparat i wysuwaną klawiaturę oraz najnowszą wersję Androida, lecz poza tym, ATRIX jest mniej więcej bezklawiaturową wersją tego telefonu.

droid 3

XT883 powinny być dostępne w trzecim kwartale 2011 r. w China Telecom, i naszym zdaniem, światową premierę zobaczymy mniej więcej w tym samym czasie.

blog comments powered by Disqus
Motorola Milestone 3 (XT883) [TEST]