PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Samsung Galaxy S WiFi [TEST]

Nie wszystkie tablety muszą być ogromne. Jakby na to nie patrzeć, przyzwoity smartfon może zapewnić dobry dostęp do multimediów i Internetu, szczególnie tak topowy model jak Samsung Galaxy S.

Samsung Galaxy S WiFi 5.0

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • cena
  • VoIP
WADY
  • mały wyświetlacz

Dlaczego nie oprzeć małego tableta na istniejącym smartfonie, utrzymując niskią cenę? Zrobił to właśnie Samsung, z modelami Galaxy S: 4.0 z 4-calowym wyświetlaczem oraz 5-calowym Galaxy S WiFi 5.0.

Samsung Galaxy S WiFi

4-calowa wersja tego tableta jest niemal identyczna w porównaniu z smartfonem Galaxy S (z wyjątkiem funkcji telefonu), podczas gdy model 5-calowy ma ten sam design, tylko odpowiednio większy. Tablety Samsung te pracują na Androidzie 2.2 (Froyo), mają rozdzielczość 800 x 480 pikseli, 1GHz procesory i oczywiście WiFi. Kamera została zredukowana nieznacznie z 5 do 3,2 Mpix w obu modelach, przy przednim aparacie o rozdzielczości VGA, nie posiadają jednak portu wyjścia TV, w przeciwieństwie do smartfonów. Oba posiadają GPS, mimo ograniczenia zastosowanego w tabletach, które nie mogą znajdować się zbyt daleko od zasięgu Wi-Fi. A ponieważ ich systemem jest Android, mogą kożystać z dowolnej aplikacji Android, oprócz funkcji telefonu.

Samsung Galaxy S WiFi

Jeśli chcesz, możesz uruchomić usługę VoIP, czyli np. Skype, uzyskując pewien rodzaj połączeń telefonicznych. Oba telefony obsługują Wifi w standardzie b, g i n. Galaxy S WiFi 4.0 mierzy 124 x 64 x 10 mm i jest wyposażony w 1200 mAh baterię. Większy - Galaxy S Wifi 5.0 mierzy 141 x 78 x 10 mm i co ważne, posiada 2500 mAh baterię. Ze względu na większą baterię, proponujemy zakup wersji 5-calowej, w miarę możliwości.

Samsung Galaxy S WiFi

Wideo obsługuje formaty MPEG4, DivX, XviD, WMV i H.264 720p HD, a także MP3, WMA9, OGG, FLAC i AAC audio. Pamięć wewnętrzna wynosi 8, 16 lub 32 GB (32 tylko dla modelu 4-calowego), plus gniazdo microSD do 32 GB. Jest również radio FM i oczywiście odtwarzacz YouTube dostępny dla systemu Android.

Samsung Galaxy S WiFi

Model 4.0 ma być dostępny w pierwszej połowie 2011 roku, więc wnioskujemy, że 5.0 pojawi się wkrótce potem. Nie ma słowa na temat cen, jednakże zdaniem Samsunga, powinny być "w rozsądnej cenie". Konkurenci liczą sobie od ok. 400 do 500 € za 5-calowy tablet, a ceny 4-calowych zaczynają się od ok. 200 €.

Samsung Galaxy S WiFi

Warto zauważyć, że Samsung już ma odtwarzacz multimedialny (Android), Samsung Galaxy Player 50, w sprzedaży detalicznej wart około 160 funtów lub 190 €, a więc naszym zdaniem cena Galaxy S WiFi 4.0 będzie zbliżona do 300 €, ciągle o 100 € mniej niż równowartość smartfona.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S WiFi [TEST]