PODPOWIEDZI:

Samsung Corby II [TEST]

Pierwszy Samsung Corby (lub Genio w Wielkiej Brytanii) okazał się ogromnym sukcesem sprzedażowym, pokazując, że istnieje realne zapotrzebowanie na intuicyjne, dotykowe "telefony komórkowe", które nie koniecznie konkurują z wysokimi modelami smartfonów pod względem funkcji i kosztów.

Samsung Corby II

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • intuicyjny interface
  • cena
  • Wi-Fi
WADY
  • niskiej jakości aparat

Tak więc, nowy Samsung Corby II prezentuje to samo proste podejście, co w starym Corby, plus kilka przydatnych ulepszeń. Uważamy, że największym plusem jest wyposażenie go w Wi-Fi, stary Corby łączył się jedynie poprzez GPRS/EDGE. Zainstalowanie Wi-Fi oznacza, że Corby II ma dostęp do serwisów społecznościowych, wysyłania wiadomości i przeglądania stron internetowych za darmo, dzięki podłączeniu do odpowiedniej sieci WLAN.

Samsung-Corby-2

Kolejnym ulepszeniem jest rozmiar ekranu - z 2.8" do 3.14", przy tej samej rozdzielczości: 240 x 320 pikseli. Pierwszy Corby ma ekran pojemnościowy, więc zakładamy, że Corby II również. Corby II ma dostęp do sieci społecznościowej Samsung'a i natychmiastowe wsparcie wiadomości.

Połączenie kolorowego, atrakcyjnego designu, z konkurencyjną ceną, świadczy o tym że Corby II jest przeznaczony dla młodzieży. Z tyłu znajduje się aparat o rozdzielczości 2 Mpix z typowymi dla Samsung'a funkcjami, jak np. zdjęcia panoramiczne. Aparat może nagrywać i odtwarzać wideo o podstawowym rozmiarze: 320 x 240 pikseli z prędkością 15 klatek na sekundę. Telefon posiada też odtwarzacz multimedialny obsługujący formaty: MP3, AAC i Windows'owskie, plus radio FM oraz gniazdo audio 3,5 mm. Rozszerzenie pamięci o kartę microSD jest obsługiwane maksymalnie do 16 GB, Corby II posiada też Bluetooth 3.0 i USB 2.0.

Zestawienia telefonów >>>

Samsung-Corby-2

Jest to dość niewielkie urządzenie mierzące 110 x 61 x 12 mm, o wadze 102 gramów. Dostępne wersje kolorystyczne to: czarno-żółty, czarno-różowy i śnieżnobiały. Ze względu na późną, kwietniową datę premiery szacunkowa cena detaliczna Samsung'a Corby II wyniesie ok. 165 €. Chociaż nazwa "Corby II" będzie powszechnie używana, podejrzewamy, że telefon będzie znany jako "Genio II" w Wielkiej Brytanii.

blog comments powered by Disqus