PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Pro [TEST]

Telefon Samsung Galaxy Pro jest wyposażony w klawiaturę QWERTY i system Android, wydaje się więc być skierowany zarówno do użytkowników biznesowych i indywidualnych.

Samsung Galaxy Pro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • klawiatura QWERTY
  • system Android
WADY
  • mała ilość funkcji

Samsung Galaxy Pro zapowiedziany został na drugi kwartał 2011 roku. Oznaczenie "Pro" staje się coraz bardziej powszechne i używane odnośnie wielu różnych urządzeń, a zapoczątkowane zostało już w 2008 roku. Z reguły dotyczy smartfonów z klawiaturą QWERTY i jest interpretowane dwojako:

  • albo w stylu BlackBerry, z kompaktową klawiaturą QWERTY zamontowaną pod małym ekranem,
  • albo w większych rozsuwanych urządzeniach o większym ekranie i klawiaturze, jak np. Sony Ericsson Xperia Pro.

Telefony typu BlackBerry z klawiaturą QWERTY i systemem Android są bardzo rzadkie, ale najwidoczniej Samsung zakłada, że rynek jest wystarczająco duży, aby pozwolić sobie na wydanie Galaxy Pro.

Samsung Galaxy Pro

Galaxy Pro to urządzenie z systemem Android 2.2 o 2.8-calowym dotykowym wyświetlaczu 320 x 240 pikseli. Na odwrocie znajduje się 3 Mpix aparat, a Galaxy Pro obsługuje transfer danych 3.5 G oraz Wi-Fi. Jak można się spodziewać Galaxy Pro posiada również GPS i inne, typowe dla smartfonów z Androidem, funkcje. 800 MHz procesor może nie brzmi imponująco w czasach 1 GHz dwurdzeniowych urządzeń, lecz z pewnością będzie wystarczająco szybki by uruchomić wszystko, na urządzeniu o tak małym ekranie. Galaxy Pro nie jest nastawiony na gry i odtwarzanie plików wideo, lecz udaje mu się to całkiem nieźle... więc prędkość procesora nie jest może aż tak istotna.

Z racji, że jest to telefon z Androidem, gwarantuje dostęp do ich szerokiej gamy aplikacji plus własnych, Samsung'owskich akcesoriów komunikacji społecznej. Galaxy Pro zawiera również edytor dokumentów ThinkFree oraz wszystko, czego można oczekiwać od Androida 2.2.

Samsung Galaxy Pro

Dość duża - 1350 mAh bateria pozwala na prawie 11 godzin rozmów i 25 dni w stanie czuwania, co nie jest typowe dla użytkowników systemu Android. Jednakże, jest mało prawdopodobne, by ekran i procesor czerpały wiele energii więc urządzenie powinno być w stanie pracować przez co najmniej cały dzień na jednym ładowaniu.

Nie jest to typowy telefon z systemem Android, więc nie będzie atrakcyjny dla najbardziej typowych zwolenników Androida. Mimo to jest urządzeniem przydatnym, a powinien być dostępny w Europie od 2 kwartału tego roku.

blog comments powered by Disqus