PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki smartfon z pojemną baterią?

Motorola Gleam

Motorola GLEAM jest już w sprzedaży. Od czasu do czasu lubimy robić prezentacje o urządzeniach retro, a możesz sądzić, że Motorola GLEAM (blask) jest takim właśnie urządzeniem. Tak czy inaczej, obecnie Motorola jest producentem smartfonów z Androidem, nieprawdaż?

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • design w stylu RAZR
  • wytrzymała bateria
WADY
  • mała ilość funkcji

Motorola GLEAM wygląda jakby przeniosła się w czasie, z przed pięciu lat. Mimo to, GLEAM jest bardzo aktualnym urządzeniem, a tylko swym wykonaniem potwierdza dziedzictwo starożytnej linii telefonów Motorola RAZR. Tak naprawdę jest to reinterpretacja starej RAZR z nowoczesną funkcjonalnością, skierowana do mniej wymagających konsumentów, poszukujących przyjemnie wyglądającego urządzenia.

Motorola Gleam

Pod względem gabarytów i wagi, Motorola GLEAM jest niemal identyczna z modelami starej serii RAZR. Mierząc 106 x 53 x 14 mm i ważąc 105 gramów, GLEAM w rzeczywistości jest dosyć duża, nawet gdy jest zamknięta. Oczywiście, wystarczy ją otworzyć, by dostrzec kunszt designu wraz ze stosunkowo dużym 2.4" wyświetlaczem 240 x 320 pikseli i sporą klawiaturą. Na zewnątrz, pod błyszczącą obudową znajduje się na wpół ukryty wyświetlacz (popularny kilka lat temu), obudowa dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych, a GLEAM posiada także rozmaite efekty świetlne.

Rankingi smartfonów >>>

Motorola Gleam

Jest to urządzenie pracujące jedynie na łączach GSM, więc nie spodziewajmy się luksusów, jak 3G, czy Wi-Fi. Niestety, specyfikacja GLEAM nie potwierdza możliwości transferu danych EDGE więc najprawdopodobniej utkniesz ze zwykłym, starym GPRS'em i prędkością pokroju modemu dial-up.

Motorola Gleam

Urządzenie posiada zainstalowaną przeglądarkę i klienta poczty e-mail, ale przy tych prędkościach prawdopodobnie nie będziecie chcieli działać wiele w Internecie. Muzyka jest jej mocną stroną. Odtwarzacz multimedialny radzi sobie z MP3, AAC i dźwiękiem AMR. Dodatkowo Motorola GLEAM posiada radio FM. Odtwarzanie wideo jest dużo bardziej podstawowe, ale nie jest to tego typu [multimedialny] telefon.Telefon posiada również gniazdo audio 3,5 mm (co jest przydatne) oraz slot microSD (co jest kluczowe).

Motorola Gleam

Na odwrocie, GLEAM posiada podstawowy aparat o rozdzielczości 2 Mpix z funkcją nagrywania wideo w sam raz do okazjonalnych zdjęć i filmików o niskiej rozdzielczości i pewnie nie wiele więcej.

Do pozostałych funkcji GLEAM należy Bluetooth i port USB. Pamiętasz interfejs modeli RAZR? Tak, był fatalny. :) Ostatnio Motorola nauczyła się dużo o projektowaniu interfejsów i nowsze telefony Motorola są już dużo łatwiejsze w użyciu niż te stare.

Motorola Gleam

Bateria o pojemności 750 mAh powinna pozwolić na ponad 6 godzin rozmów i 20 dni czuwania, jest to jeden z obszarów, w których telefon ma poważną przewagę nad prądożernymi smartfonami, które trzeba czasem ładować co najmniej raz dziennie. Możesz trzymać Motorolę GLEAM w kieszeni lub torbie wiele dni i nie martwić się o stan baterii, chcąc nawiązać połączenie lub posłuchać muzyki. Istnieje spore zapotrzebowanie na stosunkowo podstawowe telefony jak ten, a wygląd GLEAM z pewnością działa na jej korzyść.

Tak czy inaczej czasy telefonów RAZR dawno już minęły i prawie o nich zapomniano, a budowa typu clamshell wciąż cieszy się dużym powodzeniem w aspekcie użyteczności. Oczywiście byłoby super gdyby Motorola stworzyła tego typu telefon z Androidem, ale chyba jeszcze nie teraz.

Motorola Gleam

Motorola GLEAM jest już dostępna poprzez Carphone Warehouse w Wielkiej Brytanii już od 50 funtów (pre-paid). Jest również dostępna w The Phone House, w Niemczech za 99 € (SIM-free), a spodziewamy się, że już nie długo będzie dostępny także w pozostałych krajach.

blog comments powered by Disqus