PODPOWIEDZI:

Sony Ericsson Xperia Ray [TEST]

Sony Ericsson Xperia Ray to kolejny smartfon pracujący na systemie Android. Xperia Ray to przede wszystkim duże możliwości w stosunkowo małym i lekkim urządzeniu. Idealne rozwiązanie dla ludzi których przerażają ekrany powyżej 4 cali

Sony Ericsson Xperia Ray

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Android 2.3
  • Rozdzielczość ekranu
  • Aparat 8.1 Mpix
WADY
  • Cena

Sony Ericsson do rozległej gamy telefonów z systemem operacyjnym Android, postanowił dołączyć kompaktową i potężną Xperię Ray.

Sony Ericsson Xperia Ray

Jest to dpowiednio okrojona wersja Xperii Arc, która mimo mniejszych rozmiarów może szczycić się większością cech starszego brata.
Mówiąc o różnicach, w oczy rzuca się nam wielkość wyświetlacza. Wyświetlacz Ray ma tylko 3.3" w porównaniu z 4,2" ekranem Arc, jednakże rozdzielczość matrycy pozostaje identyczna: 480 x 852 pikseli.

Z tyłu znajduje się 8,1 MPix aparat z nagrywaniem wideo w rozdzielczości 720p HD i lampą błyskową, z przodu natomiast umieszczono dodatkową kamerę do połączeń wideo w wystarczającej rozdzielczości VGA. Aparat obsługuje wszystkie standardowe funkcje, takie jak geo-tagging, czy autofocus, plus kilka innych dodatków.

Sony Ericsson Xperia Ray

Wewnątrz znajdziemy 1 GHz procesor, który wraz z 512 MB pamięci RAM, powinien spokojnie wystarczyć do obsługi systemu operacyjnego Android 2.3. Jest też gniazdo kart pamięci microSD (z kartą 4GB w zestawie), Bluetooth, GPS, Wi-Fi, 3.5 G, gniazdo audio 3,5 mm i wszystkie typowe rzeczy, które powinny się znaleźć na telefonie z systemem Android.

Xperia Ray posiada również radio FM oraz Sony Ericsson'owski rozbudowany odtwarzacz multimedialny. Została wyposażona również w nawigację Wisepilot i posiada dostęp do tysięcy aplikacji Android Market.

Sony Ericsson Xperia Ray

Sony Ericsson traktuje wielkość swoich modeli telefonów jak ich cechę bądź funkcję. Jest to bardzo słuszne podejście i strategia marketingowa. Idąc tym tropem, możemy umieścić Xperię Ray gdzieś pomiędzy Xperią Arc i Xperią Mini. Coś dla każdego.

Sony Ericsson Xperia Ray

Pomimo stosunkowo małego rozmiaru, możecie być pewni, że Xperia Ray jest w pełni funkcjonalnym i bardzo zdolnym urządzeniem Android. Bateria ma 1500 mAh i powinna pozwolić na 7 godzin rozmów i 18 dni czasu czuwania w sieciach 3G, a urządzenie waży dokładnie 100 gram, więc jest bardzo lekkie jak na telefon tego typu.

Sony Ericsson Xperia Ray

Sony Ericsson zapowiedział Xperię Ray na trzeci kwartał 2011 roku, lecz nie podał żadnych wskazówek odnośnie ceny.

blog comments powered by Disqus
Sony Ericsson Xperia Ray [TEST]