PODPOWIEDZI:

Nokia C5 5MP [TEST]

Nokia C5 5MP to sprawdzony i popularny model C5-00, wzbogacony o lepszy 5-megapikselowy aparat. Co jeszcze oferuje nowa nokia C5 5MP? Zapraszamy do naszej prezentacji.

Nokia C5 5MP

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • GPS + OviMaps
  • Aparat 5 Megapikseli
  • Cena
WADY
  • Skomplikowany system operacyjny Symbian S60
  • Brak modułu Wi-Fi

Oryginalna Nokia C5 była jednym z najlepszych telefonów dla tych, którym nie zależało na ekranie dotykowym czy klawiaturze typuBlackBerry, a których interesował raczej tradycyjny telefon komórkowy wcale nie uboższy w funkcje i możliwości.
Czas płynął dalej, i Nokia postanowiła ulepszyć starą C5 tworząc telefon o nazwie Nokia C5-00 5MP.

Sprawdzony model, zwbogacony o lepszy 5-megapikselowy aparat.

Jedyną istotną różnicą między tym i starym C5, jest 5-megapikselowy aparat, który aktualnie wydaje się być potrzebnym minimum - standardem.
Poza aparatem, który awansował z 3.2 Mpix, nowy model posiada więcej - 270 MB pamięci wbudowanej i jest cięższy od swojego pierwowzoru o prawie 6 gram.

Sprawdzony model, zwbogacony o lepszy 5-megapikselowy aparat.

Jest to smartfon oparty na starym Symbian'ie S60 trzeciej edycji, zamiast na najnowszym systemie "Anna". Większość ludzi pewnie nie interesuje, że oprogramowanie jest w rzeczywistości mocno skomplikowane i najprawdopodobniej nie powstaną już do niego żadne nowe aplikacje. A właśnie z tego powodu Nokia wycofuje interfejs S60 i zastąpi go telefonami z serią 40 [S40].

Ekran ma 2.2" i rozdzielczość 240 x 320 pikseli, klawiatura jest wygodna i została rozmieszczona w przemyślany sposób, mamy też łączność 3.5 G i nagrywanie wideo w rozdzielczości VGA przy 15 fps.
Nokia C5-00 5MP obsługuje też Bluetooth, rozszerzenie pamięci za pomocą kart microSD, z 2 GB kartą w zestawie, posiada odtwarzacz multimedialny, radio FM, gniazdo audio 3,5 mm oraz wbudowane głośniki stereo.

Rankingi telefonów >>>

Sprawdzony model, zwbogacony o lepszy 5-megapikselowy aparat.

Dołączone do C5-00 5MP oprogramowanie zawiera Ovi Maps z bezpłatną nawigacją, która w razie niespodziewanego zabłądzenia, zmieni telefon w proste i skuteczne urządzenie nawigacyjne.
C5 5MP posiada też możliwość integracji z Facebook'iem i najbardziej powszechnym i komunikatorami.
Czas rozmów wynosi prawie 5 godzin, a czas czuwania 28 dni - w sieciach 3G.

Sprawdzony model, zwbogacony o lepszy 5-megapikselowy aparat.

Mimo iż rynek tego typu urządzeń maleje, wciąż istnieje pewna grupa ludzi, którzy są obecnie "na wymianie" dwuletniego albo jeszcze starszego telefonu i mogą być szczerze zainteresowani nową C5-ką.

blog comments powered by Disqus