PODPOWIEDZI:

Dune HD Qwerty

HDI Dune HD Qwerty to miniaturowa klawiatura bezprzewodowa, mogąca okiełznać wszystkie domowe urządzenia wykorzystujące sieć Wi-Fi. Dedykowana dla odtwarzaczy multimedialnych Dune HD, poradzi sobie również z komputerami i konsolami do gier.

HDI Dune HD Qwerty

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Kompatybilność
  • Podświetlenie
  • Chowany w obudowie nadajnik WiFi
  • Touchpad
WADY
  • Cena
  • Brak klawiszy F9 - F12
  • Brak podczerwieni

Odtwarzacze multimedialne firmy HDI Dune cechuje wysoka funkcjonalność. Oczywiście do pewnego momentu wystarcza nam standardowy, dołączony do zestawu pilot, ale gdy chcemy faktycznie skorzystać z Internetu, czy zająć się katalogowaniem plików, pojawiają się pierwsze ograniczenia.

Patrząc na miniaturową klawiaturę bezprzewodową - HD Qwerty, ciężko mówić o jakichkolwiek ograniczeniach. Ten pilot uniwersalny zdaje się móc obsługiwać wszystko.

 Dune HD Qwerty

Kompatybilność

HD Qwerty poradzi sobie z najpopularniejszymi urządzeniami na naszym rynku. Obsługuje systemy operacyjne: Windows 2000, XP, Vista, CE, Windows 7, Linux (Debian-3.1, Redhat-9.0 Ubuntu-8.10 Fedora-7.0) i oczywiście Mac OS. Pomoże nam również kontrolować konsole do gierXbox i PS3, oraz wszystkie odtwarzacze Dune HD.
Jeżeli docelowe urządzenie nie korzysta z sieci Wi-Fi, wystarczy wyjąć specjalny nadajnik z klawiatury HD Qwerty i wpiąć go do dowolnego złącza USB.

 Dune HD Qwerty

Wygląd i funkcjonalność

Klawiatura HD Smart wygląda dość pstrokato i trochę tandetnie, jest kolorowa i nie prezentuje się zbyt ładnie. Na szczęście rekompensuje to swoją funkcjonalnością. Wykonana została z matowego plastiku, jest wyjątkowo czytelna i prosta w obsłudze. Jest bardzo lekka i mierzy 167.5 mm x 65.5 mm x 12.5 mm, więc mniej niż niektóre standardowe piloty do TV.
HD Qwerty posiada podświetlenie klawiszy i podstawowe kontrolki (np. baterii, caps lock, itp), a wbudowaną baterię litowo-jonową, naładujemy przez dołączony do zestawu kabel USB.

Klawiatura pracuje w systemie bezprzewodowym 2.4 GHz, posiada klawisze dedykowane umożliwiające pełną obsługę odtwarzaczy Dune HD (przyciski niebieskie), układ klawiatury QWERTY odpowiedni dla prawie wszystkich krajów UE (w tym dla Polski) (przyciski białe), posiada też kontrolę Windows Multimedia i wbudowany touchpad. Najwygodniej posługuje się nią kciukami, a Touchpad reaguje bardzo szybko i w zupełności wystarcza do przeglądania stron internetowych.
Przyciski znajdujące się powyżej touchpad'a pomogą nam w obsłudze konsoli Xbox, czy PS3.
Poniżej touchpada znajduje się cztero-kierunkowy klawisz nawigacyjny, a przyciski po jego prawej i lewej stronie odpowiadają, za klawisze funkcyjne myszki.

 Dune HD Qwerty

W praktyce nie ma z HD Qwerty większego problemu, są natomiast małe produkcyjne niedociągnięcia. W przypadku obsługi komputera, mowa o brakujących klawiszach funkcyjnych od F9 do F12 (można je było przecież ukryć pod klawiszem funkcyjnym Fn).
Co ciekawe, kolejne braki dotyczą obsługi odtwarzaczy HD Dune. Klawiatura nie posiada klawisza "pauza", a "stop" zwyczajnie nie reaguje.
Kolejny błąd to brakujący moduł podczerwieni. Urządzenie komunikuje się przez sieć Wi-Fi, odtwarzacz musi być zatem włączony, by klawiaturę "widzieć". Możemy oczywiście wyłączyć odtwarzacz przy pomocy naszego HD Qwerty (czerwony przycisk w lewym górnym rogu), ale włączymy go tylko manualnie, lub standardowym pilotem, co wydaje się absurdalne.
Miejmy nadzieję, że HDI Dune wyeliminuje te niedociągnięcia w przyszłości.

 Dune HD Qwerty

Podsumowanie

HDI Dune HD Qwerty to idealne urządzenie sterujące dla posiadaczy kina domowego, korzystających z Internetu dzięki odtwarzaczom multimedialnym Dune HD. Jeżeli na Wasze gospodarstwo domowe składa się również konsola do gier i laptop, czy dwa, a wszystko okala sieć bezprzewodowa - klawiatura HD Qwerty powinna już u Was być.

blog comments powered by Disqus