PODPOWIEDZI:

Epson EH-TW3600

Epson EH-TW3600 to potężny projektor, który pozwoli Wam cieszyć się w domu obrazem na dużym ekranie. Nadaje się zarówno do wyświetlania wydarzeń sportowych, gier, jak i filmów, a ekran o przekątnej do 300 cali pozwala projektorowi EH-TW3600 uzyskać realistyczny obraz.

EPSON EH-TW3600

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Obsługa
 • Rozdzielczość ekranu
 • Jakość wykonania
WADY
 • Cena
 • Gabaryty

Epson EH-TW3600 umożliwi Wam rozrywkę na dużym ekranie w jakości Full HD i przekątnej do 7,5 m.

Co w pudełku?

 • Projektor
 • Przewód zasilający 3 m
 • Pilot z bateriami
 • Instrukcje obsługi

Epson EH-TW3600

Projektor prezentuje się bardzo ładnie, prosty design bez niepotrzebnych udziwnień - dodaje mu estetyki. To co od razu rzuci nam się w oczy to jego gabaryty. Trzeba przyznać, że urządzenie jest naprawdę duże i o ile nie przeszkadzałoby to wieszając go pod sufitem, czy w sali konferencyjnej, to w wypadku ulokowania projektora na zwykłej szafce - zajmie on sporo miejsca. Wymiary urządzenia to: 360 x 450 x 136 mm, waga wynosi 7,3 kg.

Epson EH-TW3600


Górna pokrywa urządzenia mieści pokrętła regulacji ekranu - w poziomie i pionie, przycisk ON/OFF, przycisk Źródło oraz kontrolki lampy i temperatury.
Z przodu znajduje się obiektyw i otwór wentylacyjny. Obiektyw posiada manualny ZOOM i regulację ostrości.
Z lewej strony umieszczono mały panel kontrolny z przyciskami Menu, Enter i Escape oraz cztero-kierunkowymi strzałkami.

Tył projektora mieści wszystkie złącza:

 • 2 x HDMI
 • Component Video
 • S-Video
 • RCA (żółty)
 • Wejście komputerowe
 • Wejście kontrolne RS-232C
 • D-sub (RGB)
 • Dodatkowy przycisk zasilania

Epson EH-TW3600

Do projektora EH-TW3600, możemy podłączyć praktycznie wszystko, może poza sygnałem audio, gdyż nie ma on wbudowanych głośników. Jest to jednakże projektor będący raczej elementem kina domowego i wbudowane głośniki nie są potrzebne.

Epson EH-TW3600

Funkcjonalność

Jakość obrazu jest na bardzo wysokim poziomie w rozdzielczości Full HD. Projektor nadaje się zarówno do wyświetlania wydarzeń sportowych, gier, jak i filmów. Wspierany przez technologię 3LCD, projektor da nam płynny, realistyczny obraz nawet w ciągu dnia. Dzięki wysokiemu natężeniu światła białego i barwnego wynoszącemu 2000 lumenów, obejdziemy się bez drastycznego zaciemniania pomieszczenia.

Obsługa projektora EH-TW3600 to jeden z jego głównych atutów.
Wyciągamy urządzenie z pudełka, podłączamy do prądu, podłączamy źródło obrazu, zdejmujemy przesłonę i klikamy "On". Projektor automatycznie wykryje którym kanałem dostarczany jest obraz i już po niecałej minucie wyświetla go pełną mocą. Następnie wystarczy za pomocą dwóch pokręteł przesunąć obraz w pożądane miejsce i również ręcznie ustalić jego wielkość oraz ostrość.
Wszystkie te czynności nie trwają więcej niż 2 minuty i nie wymagają zaglądania w instrukcję.
Jeżeli zależy nam na dodatkowych ustawieniach - koloru, jasności itp. - klikamy przycisk z boku projektora i jesteśmy w polskim Menu.

Pilot

Epson EH-TW3600

Do codziennej obsługi i zaawansowanych ustawień projektora posłuży nam pilot. Jest spory i zaprojektowany w stylu rzutnika.
Ustawimy za jego pomocą źródło sygnału, wejdziemy w Menu, jak i poprawimy jakość obrazu. Klikając przycisk Pattern - wyświetli się nam obraz testowy, bardzo pomocny podczas pierwszego włączenia.
W prawym górnym rogu pilota mieści się przycisk włączający podświetlenie klawiszy, który choć sam nie jest podświetlany, jako jedyny - jest fluorescencyjny. Zdecydowanie przemyślana sprawa przez projektantów Epsona.

Parametry

Rozdzielczość obrazu wynosi 1080p – 1920 x 1080 w formacie 16:9, natężenie światła białego i barwnego wynosi 2000 lumenów, kontrast 50000 : 1, a lampa o mocy 200 W - pozwoli na 400 godzin pracy. Manualne powiększenie optyczne wynosi 2,1x, a rozmiar wyświetlanego ekranu mieści się w przedziale od 30 cali do 300 cali.
Ważnym aspektem jest odległość projekcji, która w tym wypadku jest bardzo obszerna / uniwersalna: 100-calowy ekran z odległości 2,98 – 6,36 m.
Gwarancja zarówno na projektor, jak i lampę wynosi 3 lata.

Epson EH-TW3600

Podsumowanie

Projektor Epson EH-TW3600 da sobie radę w każdych warunkach, w sali konferencyjnej, jako zestaw kina domowego, w sportowym klubie i w pokoju bardzo wymagającego gracza. Są trzy aspekty, które powodują, że projektor nadający się wszędzie zakupią tylko nieliczni. Są to wysoka cena, spore gabaryty i biały kolor (nie pasujący do większości mebli). Projektor, tak jak każdy inny sprzęt RTV, powinien być dobierany według potrzeb i jeżeli szukacie wysokiej jakości potężnego rzutnika Full HD - Epson EH-TW3600 jest dla Was.

blog comments powered by Disqus