PODPOWIEDZI:

MIO P560 DigiWalker [TEST]

MIO P560 jest dobrej jakości palmtopem z modułem GPS. Urządzenie zostało zbudowane bez większych niedociągnięć, ale też i nie zaskakuje innowacjami.

MIO P560 DigiWalker

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • precyzyjny odbiornik GPS
 • 2GB wbudowanej pamięci ROM
 • Bluetooth i WiFi
WADY
 • niewygodny uchwyt samochodowy
 • brak profilu BT Audio.

Mio P560 DigiWalker jest komputerem kieszonkowym z nawigacją GPS, następcą znanego modelu P550m. Na rynku urządzeń nawigacyjnych należy on do grupy pośredniej między typowymi urządzeniami służącymi do nawigacji, a smartfonami i MDA, których odbiornik GPS jest obecnie nieodłącznym elementem. P560 jest urządzeniem nieskomplikowanym w obsłudze, idealnym dla osoby, która dokonuje zakupu PDA po raz pierwszy, a także dla wymagających użytkowników, którzy potrafią docenić jego funkcjonalności.

MIO P560

Zawartość pudełka

 • palmtop MIO P560
 • uniwersalna ładowarka sieciowa z wymiennymi wtykami w standardzie europejskim i brytyjskim
 • kabel USB
 • ładowarka samochodowa
 • uchwyt samochodowy
 • płyty z instrukcją obsługi oraz oprogramowaniem

MIO P560

Mio P560 wygląda estetycznie i stylowo, a dzięki aluminiowym elementom obudowy sprawia wrażenie solidnego i wytrzymałego urządzenia. Niestety, z racji sporych gabarytów, przenoszenie tego pocket-PC w kieszeni może być niezbyt komfortowe. Na panelu czołowym główne miejsce zajmuje 3,5 calowy ekran dotykowy TFT o rozdzielczości 240 x 320, obsługiwany rysikiem. Pod nim znajdują się trzy przyciski sprzętowe: dwa przyciski programowalne oraz pięciopozycyjny joystick. Manipulator miał stanowić alternatywę dla rysika, jednak w praktyce można się bez niego doskonale obejść. Nad ekranem umieszczono wskaźniki aktywności Bluetooth oraz WiFi. Intensywność świecenia diod niestety nie jest regulowana i podczas jazdy w ciemności świecące punkciki mogą bardzo męczyć oczy.

MIO P560

Na dolnej ściance urządzenia znajdują się: rysik, mikrofon, gniazdo miniUSB, wejście słuchawkowe mikro-jack 2,5mm oraz przełącznik zasilania, pełniący funkcję miękkiego resetu. Ustawienie przełącznika w pozycji „off" powoduje odcięcie zasilania bateryjnego, co znacznie wpływa na zwiększenie wydajności akumulatora. Jest to rozwiązanie innowacyjne w porównaniu z poprzednikiem P550. Wśród dołączonych akcesoriów brak jest słuchawek - wyjście audio w MIO P560 odbiega od najpopularniejszego standardu minijack, więc miło byłoby otrzymać od producenta pasujące słuchawki.
Po prawej stronie mieści się gniazdo kart SD/MMC, umożliwiające również pracę z kartami SDHC o pojemnościach przekraczających 2GB. Na górnej ściance znajduje się przycisk przełączający między stanem czuwania, a stanem normalnej pracy PDA. W tylnej części obudowy umieszczono głośnik oraz złącze zewnętrznej anteny GPS.

MIO P560 wyposażony jest w system operacyjny Windows Mobile 6.0 wraz z pakietem Office Mobile. Dużym plusem urządzenia jest trwałe umieszczenie w ROMie polskiej lokalizacji systemu sprawiające, że po twardym resecie nie ma konieczności ponownej instalacji polskiej nakładki językowej. Interfejs jest standardowy - typowy Windows, którego niestety nie sposób obsługiwać palcem. P560 posiada procesor 400 MHz i 64 MB pamięci operacyjnej RAM oraz 2GB pamięci Flash ROM. Umożliwia to instalację map GPS całej Europy bez korzystania z dodatkowych kart pamięci. W porównaniu z poprzednikiem, wyposażono go również w czulszy odbiornik GPS pracujący w oparciu o 20-kanałowy moduł SirfStar III. GPS sprawuje się bardzo dobrze, podobnie jak miało to miejsce w przypadku DigiWalker A702.

MIO P560

W MIO P560 nie zabrakło szeregu przydatnych interfejsów: obowiązkowy USB, Bluetooth 2.0 umożliwiający komunikację i wymianę danych z innymi kompatybilnymi urządzeniami (telefony komórkowe, palmtopy, słuchawki, laptopy) oraz bezprzewodową kartę sieciową WLAN 802.11 b+g, zapewniającą dostęp do internetu za pośrednictwem punktów dostępowych (hotspotów). Nie zaimplementowano żadnych funkcji telekomunikacyjnych, jednak obecność WiFi umożliwia wykorzystanie PDA do połączeń głosowych np. poprzez Skype'a. Nadal, jak w poprzednich modelach, brak jest profilu Bluetooth Audio umożliwiającego wykorzystanie palmtopa jako zestawu słuchawkowego po sparowaniu z telefonem komórkowym.

MIO P560 posiada stały akumulator o pojemności 1350mAh, co zapewnia mu do ok. 4 godzin nieprzerwanej pracy przy aktywnym module GPS.
Modyfikacji uległy także akcesoria - uchwyt samochodowy jest teraz masywniejszy i nie przenosi drgań w takim stopniu, jak to miało miejsce w Mio P550, jest jednak nieporęczny i zbyt krótki, by podczas jazdy można było wygodnie korzystać z PDA.

Mio P560 DigiWalker jest bardzo dobrym urządzeniem nawigacyjnym, bez większych niedociągnięć, ale też i nie zaskakuje innowacjami. Jest dostępny na polskim rynku w cenie ok. 900zł brutto, ale jego atrakcyjny design łączący elegancję z funkcjonalnością sprawia, że urządzenie wygląda na droższe niż jest w rzeczywistości.

blog comments powered by Disqus
MIO P560 DigiWalker [TEST]