PODPOWIEDZI:

Genius SW-HF5.1 5200 [RECENZJA]

Genius SW-HF5.1 5200 to zestaw głośnikowy w systemie 5.1 Wyróżnia go dość duża moc grająca, elegancki wygląd i drewniane obudowy kolumny. Dodatkowo zestaw posiada dekoder MP3 oraz wejście USB i czytnik kart SD/Micro SD. Zapraszamy na recenzję tego znakomitego zestawu.

Genius SW-HF5.1 5200

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niezła moc grająca
  • Świetny design
  • Drewniane obudowy
  • Dekoder MP3
  • Port USB, SD, Micro SD
WADY
  • Jak za tą cenę brak

Tym razem do naszej redakcji trafił najnowszy zestaw kina domowego, w systemie 5.1, od firmy Genius. Genius SW-HF5.1 5200 składa się z pięciu głośników i subwoofera.

Łączna moc zestawu to 150 w, co bez problemu wystarczy by nagłośnić dość duży salon. Pasmo przenoszenia głośników zawiera się w przedziale 50Hz-20kHz, a stosunek sygnału do szumu wynosi 75dB.

Ogromną zaletą zestawu są obudowy, wszystkie głośniki posiadają obudowy drewna, jedyne elementy plastikowe znajdują się na przednim panelu subwoofera. Trzeba stwierdzić że głośniki po prostu świetnie wyglądają.

Genius SW-HF5.1 5200

Głośniki przeznaczone na przód zestawu są dość duże. Każdy z nich dysponuje mocą 20 w i grają naprawdę donośnie. Przy tym dość czysto. Wszystkie głośniki satelitarne posiadają odsłonięte membrany, co nadaje im eleganckiego wyglądu.

Genius SW-HF5.1 5200

Jednostki przeznaczone na tył są nieco mniejsze, jednak również dysponują mocą 20 w każda. Są świetnym uzupełnieniem zestawu i pozwalają odczuć głębię podczas oglądania filmów z dźwiękiem Surround.

Genius SW-HF5.1 5200

Głośnik centralny, wygląda i gra rewelacyjnie jeśli słuchamy audycji stereo. W systemie 5.1 odtwarzane są z niego dialogi. Głośnik jest naprawdę mocny, podobnie jak przednie kolumny.

Genius SW-HF5.1 5200

Subwoofer - czyli serce zestawu. Dzięki mocy 50 w nadaje scenie muzycznej głębokiego basu. Wyposażony jest w głośnik i średnicy membrany wynoszącej 6,5 cala. Jest świetnym uzupełnieniem całości i pozwala naprawdę poczuć muzykę.

Genius SW-HF5.1 5200

Wszystkie głośniki podłączane są kablami poprzez zaciśnięcie ich w otworach z tyłu obudów. Jedynie kable służące do połączenia subwoofera z innymi urządzeniami zakończone są wtyczkami typu chinch, Komplet długich kabli znajduje się w zestawie, wraz z instrukcją obsługi i pilotem zdalnego sterowania.

W sumie do subwoofera podłączyć możemy jednocześnie trzy urządzenia, dwa w systemie stereo i jedno w systemie 5.1 Surround. Z tyłu obudowy znajdziemy także wyłącznik. Subwoofer w tym zestawie zasilany jest przewodowo.

Genius SW-HF5.1 5200

Sterować funkcjami możemy na dwa sposoby, z prostego i dość funkcjonalnego pilota zdalnego sterowania oraz z przedniego panelu subwoofera.

Na subwooferze znalazły się przyciski pozwalające zarządzać głośnością poszczególnych głośników, przełączać wejścia oraz przestawić urządzenie w tryb czuwania.

Oczywiście o poziomie głośności i wybranej funkcji informuje nas podświetlany na niebiesko wyświetlacz LED.

Nie razi oczu w nocy, gdyż po kilku sekundach nieaktywności wygasa samoczynnie.

Genius SW-HF5.1 5200

Zestaw posiada wbudowany dekoder MP3 i kilka przydatnych portów.

Port USB pozwala na podłączenie wielu urządzeń, takich jak pendrive, lub mp3. Za pomocą przycisków na panelu sterowania możemy przełączać się pomiędzy utworami.

Wejścia na karty SD i Micro SD umożliwiają bezpośrednie odtwarzanie utworów nawet z kart pamięci.

Wejście AUX umożliwi podłączenie do zestawu Geniusa każdego urządzenia z zakończeniem Mini Jack 3,5 mm.

Daje to naprawdę wiele możliwości połączeń.

Genius SW-HF5.1 5200

Podsumowanie

Zestaw Geniusa bardzo przypadł mi do gustu. Zalet posiada mnóstwo, przede wszystkim świetnie gra - jak na moje potrzeby sprawdził się w 100%. Możliwość niezależnej regulacji każdej sekcji grającej to również duży plus, drewniane obudowy kolumn i świetny wygląd dopełniają całości. Gdyby komuś było mało zestaw oferuje podłączenie aż 3 urządzeń jednocześnie i dodatkowo posiada możliwość podłączenia urządzeń przez USB i czytnik kart SD/Micro SD. Dekoder MP3 umożliwia słuchanie utworów wprost z dowolnego źródła. Podsumowując, za cenę ok. 500 zł w zestawie Genius SW-HF5.1 5200 nie znalazłem żadnych rażących mankamentów, za to liczba zalet sprawiła iż zestaw otrzymuje od naszego portalu maksymalną ocenę oraz wyróżnienie, przyznawane najlepszym produktom.

blog comments powered by Disqus
Genius SW-HF5.1 5200 [RECENZJA]