PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Najpłynniejszych Smartfonów do 500 złotych

HTC Sensation XE [TEST]

HTC Sensation XE to jak można się domyśleć - Sensation po tuningu. Model XE został wyposażony w nowy, dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, większą baterię oraz technologię znacznie zwiększającą możliwości muzyczne - Beats Audio by Dr Dre. XE jest aktualnie jednym z najpotężniejszych smartfonów na rynku. Zapraszamy do prezentacji

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Procesor 1,5 GHz
  • 768 MB pamięci RAM
  • Beats Audio
WADY
  • Brak 4G
  • Brak NFC
  • Za mało pamięci wbudowanej

Wystarczy spojrzeć na nazwę, by się domyślić, że HTC Sensation XE jest uaktualnioną wersją oryginalnego HTC Sensation.
XE w momencie wejścia na rynek, jeszcze w tym miesiącu - powinien być najszybszym smartfonem.

HTC Sensation XE

Dwurdzeniowy procesor - 1,5 GHz, jest znacznym ulepszeniem w stosunku do poprzedniego 1.2 GHz dwurdzeniowego CPU. Sensation XE posiada również 768 MB pamięci RAM i do 1 GB pamięci wewnętrznej flash oraz gniazdo kart microSD z kartami o pojemności 8 lub 16 GB.

Urządzenie mierzy 126 x 64 x 11 mm i waży 151 gramów, co czyni go raczej dużym i ciężkim, ale głównie z powodu sporego ekranu.
Ponieważ jest to telefon z systemem Android możesz pobrać tysące aplikacji. Możliwość uruchamiania tych aplikacji na tak dużym ekranie o wysokiej rozdzielczości może odwrócić uwagę klientów od małych tabletów.

HTC Sensation XE

Nowością jest technologia Beats Audio, która powinna dać wyjątkowo czysty dźwięk, zarówno poprzez słuchawki jak i wbudowany głośnik surround.
HTC wydało 300 milionów $, by nabyć prawa do zastosowań Beats Audio w swoich telefonach komórkowych, więc najwyraźniej było to warte tych pieniędzy.

Następną przydatną aktualizacją Sensation XE jest bateria, o pojemności 1730 mAh, zamiast 1520 mAh, pozwalająca na około 7,5 godziny rozmów i 22 dni czuwania w sieciach 3G.
System operacyjny Android został również nieznacznie uaktualniony do wersji 2.3.4, a nakładkę HTC Sense niewątpliwie wzbogacono o jakieś dodatki.

HTC Sensation XE

Zasadniczo HTC Sensation XE jest bardzo podobny do starego modelu - Sensation.
Posiada duży - 4,3" wyświetlacz Super LCD o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, 8 MPix aparat z tyłu o jakości wideo 1080p HD oraz przedni aparat o rozdzielczości VGA. Radio FM, złącze audio 3,5 mm, slot MicroSD i Bluetooth stereo. Jest to urządzenie o łączności 3.5G, zdolne osiągnąć prędkość pobierania do 14.4 Mbps i Wi-Fi w technologii b, g oraz n. Ma też odbiornik GPS, jak i wszystkie inne cechy, których można by się spodziewać, po urządzeniu tej klasy.

Poznaj ukryte funkcje telefonów >>>

HTC Sensation XE

HTC Sensation XE jest bardzo potężnym urządzeniem, spodziewamy się więc, że będzie również bardzo drogi. Domyślamy się, że cena detaliczna wyniesie około 550 €, w momencie wejścia do sprzedaży.

blog comments powered by Disqus
HTC Sensation XE [TEST]