PODPOWIEDZI:

WD TV LIVE

Marka Western Digital, pod koniec ubiegłego roku, poszerzyła swoją ofertę multimedialnych odtwarzaczy o model WD TV LIVE. Ma on za zadanie oferować ciekawe funkcje internetowe i oczywiście dawać nam jak najlepsze odtwarzanie wszelakich multimediów w wielu formatach.

WD TV Live

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Szerokie możliwości
  • Wiele odtwarzanych formatów
  • Niewielkie gabaryty i liczba wejść
  • Jakość odtwarzania nagrań HD
WADY
  • Ubogi zestaw dołączanych kabli
  • Brak ekranowej klawiatury qwerty

Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo małe wymiary urządzenia - 30 x 100 x 125mm. Co ciekawe nie odbiło się to negatywnie na liczbie złączy czy wyglądzie. Mamy zatem m.in. wejście HDMI czy dwa gniazda USB 2.0 po obu stronach obudowy. Sama obudowa wykonana została ze średniej jakości plastiku, ale całość prezentuje się dobrze, wytrzymale i solidnie. Dołączonych kabli jest mało i są one dość krótkie. Pilot natomiast jest bardzo wygodny w użyciu.

wdtvlive

Podłączenie urządzenia i jego menu są bardzo proste i intuicyjne. Irytująca może być jedynie zastosowana ekranowa klawiatura. Jest ona alfabetyczna, a nie qwerty. Na szczęście jest możliwość podpięcia fizycznej klawiatury przez port USB.

Urządzenie oferuje nam strumieniowe odtwarzanie multimediów jak np. filmy, zdjęcia czy nagrania audio. Można też korzystać z radia i wielu popularnych portali internetowych, jak np. YouTube. Na plus należy odnotować też czytnik RSS. Filmy w rozdzielczości 1920 x 1080 HD nie będą żadną przeszkodą dla modelu WD TV LIVE. Urządzenie cechuje się niezwykłą płynnością działania. Mamy również wszystkie popularne i najczęściej używane formaty zapisu dla filmów, zdjęć i dźwięku. Co ciekawe model ten oficjalnie nie obsługuje napisów w formacie TXT oraz dźwięku Dolby TrueHD i DTS-HD, ale w przypadku większości filmów są one prawidłowo odtwarzane.

wd tv

Odtwarzacz multimedialny WD TV LIVE oferuje zadziwiająco szerokie możliwości. Cena urządzenia to około 400 zł i jest ona zachęcająca, patrząc na uniwersalność zastosowania i mnogość odtwarzanych formatów.

blog comments powered by Disqus