PODPOWIEDZI:

LG W2240S-PN [TEST]

Firma LG jest bardzo ceniona na rynku monitorów i telewizorów. Zawdzięcza to głównie modelom, które oferują wysoką jakość co do swej ceny. Nie inaczej jest z modelem W2240S-PN, który od swojej premiery w 2010 roku uzyskał wiele pochlebnych opinii.

LG W2240S-PN

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niska cena
  • Kontrast i jakość obrazu
  • Funkcja ARC 4:3
  • Czas reakcji
WADY
  • Brak wbudowanego głośnika

Monitor ten należy do serii W40 i ma 21,5 cala. Wygląd znacząco nie odbiega od innych urządzeń z tej serii - jest stylowy, smukły, a jego kolor to czerń. Wysokość liczy 41cm, szerokość 53 cm, a głębokość 21cm. Waży on prawie 4 kg i posiada złącze D-Sub. Instalacja jest bardzo prosta i działa w trybie plug & play. Mamy także możliwość regulacji kąta pochylenia.

LG W2240S-PN

Zastosowana rozdzielczość to 1920x1080 px, a częstotliwość odświeżania liczy 60Hz. Taka specyfikacja zapewnia żywy i ostry obraz w dobrej jakości. Kontrast dynamiczny to 70 000:1. Matryca jest typu TFT TN, a jej czas reakcji to zaledwie 5 ms. Jak widać specyfikacja modelu W2240S-PN nie odbiega zbytnio od droższych modeli. Dodatkowo jakość obrazu została ulepszona poprzez układ Flatron F. Ciekawą funkcją, szczególnie dla graczy, będzie funkcja ARC 4:3 w panoramie. W praktyce oznacza to możliwość szybkiej zmiany formatu z panoramy na 4:3.

LG W2240S-PN2

O dźwięku płynącym z monitora LG W2240S-PN nie można się wypowiedzieć, ponieważ go nie ma. Brak wbudowanego głośnika może być dla wielu użytkowników minusem i dodatkowym wydatkiem, ale warto mieć na uwadze fakt, że opisywany model można zakupić za 400zł. Za tą cenę mamy naprawdę dobry monitor, który sprawdzi się w domu jak i w biurze i pracy, a wielu sprzedawców dodaje do niego różne akcesoria, jak np. płyn do czyszczenia matryc typu TFT.

blog comments powered by Disqus