PODPOWIEDZI:

Nokia Asha 302 [TEST]

Nokia Asha 302 to nowa propozycja telefonu skandynawskiej firmy, który ułatwia szybkie surfowanie po Internecie, wysyłanie wiadomości SMS, czatowanie oraz łączenie się – o każdej porze, z każdego miejsca. Telefon komórkowy dostępny jest w kolorach ciemnej szarości i czerwonej śliwki.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Design i wykonanie
  • 1 GHz procesor
  • Przystępna cena
WADY
  • Słaby aparat bez lampy błyskowej
  • Brak bocznych przycisków regulacji głośności

W komplecie modelu Nokia Asha 302 znajdziemy:

  • Ładowarka Nokia AC-11
  • Stereofoniczny zestaw słuchawkowy Nokia WH-102
  • Krótkie wprowadzenie, instrukcję obsługi i ulotkę z informacjami o produkcie

Wszystko w kompaktowym ekologicznym pudełku, w 100% nadającym się do recyklingu.

Nokia Asha 302

Wygląd Nokia Asha 302

Nokia 302 prezentuje się bardzo ładnie, wręcz elegancko, świetnie leży w dłoni, nie jest też zbyt duża. Urządzenie mierzy 116,5 x 55,7 x 13,9 mm i waży 99 gramów i mimo elementów stalowych, jest wyjątkowo lekka. Wyświetlacz wykonany jest w technologii TFT o rozdzielczości 320 na 240 pikseli o przekątnej 2,4”. Aluminiowa klapka baterii i stalowa, błyszcząca ramka okalająca obudowę sprawiają bardzo pozytywne wrażenie. Układ klawiszy modelu 302 został zapożyczony ze sprawdzonych modeli serii E, jak E71, czy E72 – klawisze są dość małe, ale dzięki swej wypukłości bez trudu pisze się na niej kciukami. Poza standardowymi klawiszami umieszczono tu również dwa błyszczące przyciski programowalne, domyślnie służące jako skróty do kontaktów i poczty oraz skróty komunikacji bezprzewodowej do obsługi Bluetooth’a i sieci Wi-Fi – wystarczy przytrzymać.

Nokia Asha 302

W górnej części obudowy znajdują się wszystkie potrzebne złącza: zasilania i port microUSB do transmisji danych, który notabene również umożliwia ładowanie telefonu oraz uniwersalne gniazdo audio 3,5 mm miniJack. Minusem testowanego modelu jest brak bocznej regulacji głośności, jest to zbyteczny minimalizm, tym bardziej że projektanci znaleźli tu miejsce na slot kart microSD (do 32 GB).

Asha 302 posiada baterię o pojemności 1320 mAh, która powinna pozwolić na 3 do 4 dni standardowej pracy.

Aparat

O aparacie fotograficznym można powiedzieć, że po prostu jest. Martyca 3,2 Mpx o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli pozwoli na zrobienie przyzwoitego zdjęcia jedynie w pełnym słońcu. Aparat posiada też 4x zoom cyfrowy i możliwość nagrywania video w jakości 640x480 pikseli. Telefon nie posiada lampy błyskowej.

Nokia Asha 302

Obsługa

Nokia 302 może pochwalić się szybką transmisją danych, bo aż do 14,4 Mb/s w HSDPA! Znajdziemy tu również wbudowany moduł Wi-Fi w technologii b/g oraz n. Najbardziej zaskakuje jednak procesor – taktujący z prędkością 1 GHz – nie ma więc mowy o jakichkolwiek zacięciach w działaniu aplikacji.

Z Chin taniej? Sprawdzamy to w tym artykule! >>>

Niestety, Nokii Asha 302 do rodziny smartfonów zaliczyć nie można - system operacyjny tego modelu to 6 edycja Serii 40. Nadrabia on jednak całą gamą aplikacji, jak uproszczona obsługa portali społecznościowych (facebook, twitter, czy google+) oraz wiadomości SMS wyświetlane w formie rozmowy (chat’a). Ogólnie rzecz biorąc, Nokia 302 została zaprojektowana z myślą o ludziach komunikujących się za pomocą wszelkiego rodzaju wiadomości tekstowych.

Nokia Asha 302

Podsumowanie

Na podstawie wszystkich cech testowanego telefonu można z łatwością stworzyć profil charakterologiczny idealnego jej posiadacza. Będą to osoby ceniące sobie estetykę i jakość wykonania, wielbiciele Nokii, uzależnieni od komunikowania się za pomocą SMS’ów i facebook’a, którzy nie wykorzystują funkcjonalności drogich smartfonów, a jedynie od czasu do czasu skorzystają z prostej przeglądarki internetowej by sprawdzić pogodę, najświeższe wiadomości czy numer na pizzę. Wszystko to w cenie już od około 400 zł.

blog comments powered by Disqus