PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

TRENDnet WiFi TEW-648UBM

Masz dosyć kabli? Zepsuła Ci się karta Wi-Fi w laptopie? Nic prostszego! TEW-648UBM to bezprzewodowa karta sieciowa 802.11n tak mała, że nawet jej nie zauważysz podczas pracy. Zapraszam do recenzji tej niewielkiej sieciówki od Trendnet.

TRENDnet TEW-648UBM

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Mały rozmiar urządzenia
  • Łatwa instalacja
  • Wygodne i funkcjonalne sterowniki
  • Proste przyłączenie się do nowej sieci dzięki wbudowanemu guzikowi WPS
  • Niska cena
WADY
  • Krótki zasięg anteny
  • Kilkakrotnie podczas testów karta uległa przegrzaniu i rozłączyła połączenie z siecią

Karta Wi-Fi Trendnet TEW-648UBM to bezprzewodowa karta sieciowa działająca w standardzie 802.11 b/g/n. Podczas pracy w sieci 802.11n maksymalny teoretyczny transfer to aż 150Mbps. Karta komunikuje się z komputerem interfejsem USB 2.0. Zużycie energii przez kartę jest bardzo niewielkie, wynosi zaledwie 210mA (podczas spoczynku około 100mA).

pudełko

Akcesoria:

akcesoria

Największym atutem produktu Trendnet są niewielkie wymiary urządzenia. Po zainstalowaniu karty w gnieździe USB poza obrys komputera wystaje zaledwie 8mm. Waga adaptera to zaledwie 1 gram.

w laptopie

Dużym ułatwieniem dla użytkownika jest zaimplantowany przycisk WPS. Wystarczy jedno wciśnięcie adaptera i jedno wciśnięcie WPS na routerze, aby bez wpisywania kluczy zabezpieczających sieć uzyskać połączenie z Internetem.

tył

W TEW-648UBM najlepsze jest to, że antenę Wi-Fi ukryto w środku urządzenia. Deklarowany przez producenta zasięg, to w pomieszczeniach do 30 metrów, a na wolnym powietrzu 50 metrów. W praktyce zasięg od źródła sygnału ogranicza się do 15~20m w zależności od ilości ścian oraz materiału, z którego zostały wykonane przeszkody, jakie napotyka sygnał. Co do odległości z jakiej możemy korzystać z Internetu na wolnym powietrzu – to deklarowane 50 metrów jest zasięgiem faktycznym (i to nawet przy routerze średniej klasy).

karton 2

Wartym uwagi są dostarczone przez producenta sterowniki wraz z oprogramowaniem adaptera. Mimo, iż użycie oraz połączenie z siecią nie wymaga instalacji sterowników (już Windows XP wykrył i zainstalował kartę poprawnie i połączenie z siecią było możliwe po krótkiej chwili od podłączenia karty), warto zainstalować pakiet dołączonego oprogramowania.

Interfejs programu jest bardzo przyjemny dla oka i mimo, iż całość jest w języku angielskim, to jego obsługa nie powinna sprawić problemu nawet początkującym użytkownikom. Niewielki program umożliwia nam zarówno zmianę ustawień sieci, jak i śledzenie mocy sygnału oraz aktywności łącza. Ilość danych wysyłanych i odbieranych jest aktualizowana na żywo w dwóch niezależnych wykresach.

Praca z adapterem TEW-648UBM jest przyjemna. Samo urządzenie jest praktycznie nie widoczne i bezobsługowe. Jedynym minusem było sporadyczne przerywanie połączenia po dłuższej pracy urządzenia. Być może spowodowane było to przegrzewaniem się karty, gdyż urządzenie po przerwaniu połączenia było dość ciepłe.

blog comments powered by Disqus
TRENDnet WiFi TEW-648UBM