PODPOWIEDZI:

Biegnij co sił! Gear Jack - gra na smartfony

Lubicie grać w runnery na swoim smartfonie? Macie dość gier pokroju Temple Runa? Dobrze trafiliście, dzisiejsza gra Gear Jack od firmy Crescent Moon Games jest dla Was!

Kruger & Matz Android 4.1 KM1060 (WYP)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Oprawa artystyczna
  • Rozwój postaci
  • Efektowne ewolucje
  • Tania
  • Długa rozgrywka
  • Trudniejsza od Raymana
WADY
  • Sterowanie na tablecie

Cała gra składa się z 29 poziomów. Może wydawać się, że to trochę mało. Jednak na ukończenie wszystkich plansz będziemy potrzebować około 4-5 godzin. Sterujemy tytułowym Jackiem i musimy mu pomóc w ucieczce. Właśnie bieganie jest tutaj najważniejszym elementem gameplayu.

Gear Jack fot1

Twórcy bardzo chwalą oprawę wizualną. Rzeczywiście mają do tego powody. Gear Jack wygląda świetnie i jest niesamowicie grywalna. Pomimo, że jest to płaska gra 2D, czuć w niej głębię. Poziomy są utrzymane w ciemnej tonacji, a jedynym jasnym punktem jest model naszej postaci. Polecam także grać na słuchawkach ze względu na dobre efekty audio.

Gear Jack fot2

Gear Jack fot3

Tytułowy Jack porusza się cały czas automatycznie. Mamy bardzo mały wpływ na jego poruszanie się. Gracz może wydawać komendy skoku, rolowania się czy spowolnić czas. Naszym zadaniem jest kierowanie bohaterem, aby bezpiecznie dobiec na koniec poziomu. Po drodze czeka na nas bardzo wiele niebezpieczeństw, które musimy ominąć. Bardzo dużo się tutaj skacze, jak i wykonuje quick time eventy. Jeżeli ktoś sobie nie daje rady z szybkim tempem rozgrywki zawsze może włączyć spowolnienie czasu.

Gear Jack fot4

Sterowanie powinno więc być wykonane perfekcyjnie w tego typu grze. Jednak tak nie jest i mam do niego bardzo dużo zastrzeżeń. Same rozlokowanie przycisków wirtualnych jest odpowiednie, ale ich rozmiar już nie. Na tablecie gra się niezwykle trudno i nieprzyjemnie. Bardzo często musiałem ponawiać próbę, ponieważ nie mogłem oddać prawidłowo skoku. Oprócz tego twórcy bardzo często wykorzystują spadające elementy. W odpowiednim czasie musimy je nacisnąć, aby Jack nie zginął. Właśnie w tych momentach widać niezwykle źle przygotowane sterowanie na tablety. Bardzo trudno jest szybko nacisnąć na spadający element i powrócić do wirtualnych przycisków.

Gear Jack fot5

Poziom trudności jest wysoki jednak nie jest wyśrubowany. Jeżeli graliśmy w Raymana Jungle Run i był on dla nas zbyt łatwy, to przy Gear Jacku będziemy się czuli znakomicie. Jest bardziej wymagającym tytułem. Sama gra ma także wiele ciekawych elementów, jak np. quick time eventy, które wykonane prawidłowo są niezwykle widowiskowe. Bohater wykonuje piękne ewolucje niczym z filmu Matrix. Po przejściu niektórych poziomów mamy możliwość dodania punktów umiejętności.

Gear Jack fot6

Gear Jacka bardzo polecam. Jest ona dość przyjemnym tytułem na smartfony. Efektowe ewolucje i oprawa artystyczna to niewątpliwe plusy. Gorzej sprawuje się sterowanie na większych tabletach. Jest dość tania i na pewno urozmaici rozgrywkę pomiędzy innymi grami.

Gear Jack fot7

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.forestmoongames.gearjack iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/gear-jack/id568882928?mt=8

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

blog comments powered by Disqus
Biegnij co sił! Gear Jack - gra na smartfony