PODPOWIEDZI:

Recenzja gry Resident Evil 5

Piąta część Resident Evil zabierze nas w pełną niebezpieczeństw i przygód podróż do Afryki. W towarzystwie pięknej agentki Shevy Alomar będziemy zmagać się z przerażającymi monstrami i potężnymi bossami. To gra zapewniająca niepowtarzalny klimat japońskich horrorów.

Resident Evil 5

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • konsolowy klimat
  • dobre przerywniki filmowe
  • wygląd i animacja potworów
  • tryb kooperacji
WADY
  • niewygodne sterowanie
  • wysoki poziom trudności

Resident Evil 5Resident Evil to tytuł, który pewnie większości z Was nie jest obcy. To nie tylko seria dobrych filmów kinowych, ale przede wszystkim wspaniała gra której niezliczone części ukazały się na przeróżnych platformach, wliczając w to przenośne konsole i iPhony. W Japonii seria horrorów znana jest lepiej jako Biohazard.

Resident Evil 5


Piąta część Resident Evil zabierze nas w pełną niebezpieczeństw i przygód podróż do Afryki, gdzie w towarzystwie pięknej partnerki Shevy Alomar przyjdzie zmierzyć się nam z monstrami wywołującymi dreszcz przerażenia. Postać, którą sterujemy to Chris Redfield. Chris jest żołnierzem i członkiem specjalnego oddziału powołanego do walki z bioterroryzmem. Do afryki zostaje on wysłany w celu sprawdzenia doniesień o dziwnym zachowaniu mieszkańców wioski. Wraz z Shevą szybko przekonują się, że z miejscowymi jest coś mocno nie tak. Opanowani przez pasożyta "Las Plagas" mieszkańcy, a nawet zwierzęta zamieniają się w żądne krwi bestie i próbują pozbawić nasz duet życia już od pierwszych minut gry. Naszym zadaniem poza przeżyciem jest dokończenie śledztwa i dowiedzenie się kto stoi za tym szaleństwem. W miarę rozwoju fabuły natrafimy na znane z poprzednich części gry oraz filmów postaci. Nie zabraknie Jill Valentine, zaginionej partnerki Chrisa lub Alberta Weskera, dysponującego nadzludzkimi zdolnościami śmiertelnego wroga Redfielda. Odkryjemy również powiązania z działalnością korporacji Umbrella. Fani serii doskonale będą wiedzieć o co chodzi.

Resident Evil 5

Resident Evil 5


W stosunku do czwartej odsłony zwiększyła się dynamika gry. Wrogowie są inteligentni i często atakują grupami koordynując swoje ataki. Jednak w każdej chwili możemy liczyć na pomoc Shevy, jak i poprosić ją o dodatkową amunicję lub nawet przekazanie nam broni. Przeciwników mamy całą gamę, w większości są to ludzie. Jednak w zależności od tego jak bardzo rozwinął się w nich pasożyt mogą się zmieniać w odrażające mutanty. Niemniej groźne są zarażone psy, atakujące całymi stadami. Kilka razy w grze natkniemy się na Bossów. Są ogromni i bardzo silni a pokonanie ich wymaga skupienia, celnego strzelania oraz mnóstwa uników. Potyczka z Bossem potrafi trwać kilkanaście minut i uszczuplić znacznie nasz zasób amunicji. Do obrony mamy różnego rodzaju pistolety, strzelby, karabiny i cięższe uzbrojenie. Lepszy sprzęt możemy nabyć w sklepie po zakończeniu misji. Pomagają nam w tym złote monety i kosztowności, które zbieramy w czasie gry.

Resident Evil 5

Resident Evil 5

Resident Evil 5


Graficznie gra stoi na bardzo wysokim poziomie. Wygląd postaci jak i afrykańskie krajobrazy są wykonane starannie i lokacje nie nudzą powtarzalnością. Pozytywnie zaskakują przerywniki filmowe, które są naprawdę świetne i oglądamy je dość często.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż Residenta możemy przejść w trybie kooperacji, co nadaje rozgrywce jeszcze większej dynamiki.

Resident Evil 5 jest w moim odczuciu najlepszą częścią serii i poleciłbym ją fanom gier akcji i horrorów.
Rok wydania 2009.
Wymagania sprzętowe Resident Evil 5:
- Core 2 Quad 2.8 Ghz
- 2 GB RAM
- karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepsza)
- 8 GB HDD
- Windows XP/Vista

blog comments powered by Disqus
Recenzja gry Resident Evil 5