PODPOWIEDZI:

Samsung UE40D5500

Model telewizora UE 40 D5500 od firmy Samsung stanowi jeden z tańszych punktów na liście 40 calowych telewizorów. Jest on typu LED z obsługą Full HD.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • 40-calowy ekran LED,
  • Smart Hub,
WADY
  • Niska częstotliwość odświeżania,
  • Standardowe głośniki i słaby dźwięk,
  • Mało przydatne technologie,

Odczucia wobec wyglądu zewnętrznego są niewątpliwie kwestią gustu. Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo cienka grubość wynosząca zaledwie 3 cm. Szerokość liczy prawie 96 cm, a wysokość 57 cm. Waga to 11,1 kg. Jakość materiałów obudowy stoi na wysokim poziomie. Plusem są też aż cztery wejścia HDMI. Jest oczywiście technologia USB czy złącze LAN. Pilot w tym modelu nie posiada podświetlenia.

Samsung-UE40D5500

Ekran o przekątnej 102 cm, czyli 40 cali, robi spore wrażenie. Jego rozdzielczość to 1920x1080 px. Producent zachwala zastosowaną technologię odświeżania Clear Motion Rate 100 Hz. Paradoksalnie jest to jedna z większych wad tego modelu. W praktyce odświeżanie nie osiąga nawet pułapu 60 Hz i wynosi zaledwie 50Hz.

Technologie HyperReal Engine i Wide Color Enhancer Plus nie polepszają znacząco jakości obrazu i jest on wyraźnie gorszy niż w podobnych cenowo lub nieco droższych konkurencyjnych, 40 calowych telewizorach. Nie uświadczymy również technologii 3D. Model UE40D5500 ma wbudowane głośniki i system SRS TheaterSound HD, ale większość użytkowników może nie być zadowolona z otrzymywanego dźwięku.

Samsung UE40D5500

Z przydatnych funkcji praktycznie jest tylko DLNA Wireless Ready, pozwalająca na przesyłanie różnych plików do telewizora z innych urządzeń. Warto zaznaczyć, że Samsung UE 40 D550 to Smart TV. Dzięki temu funkcje multimedialne są na wysokim poziomie, a odpowiada za nie panel Smart Hub.

Telewizor obecnie można zakupić za około 2300 zł. Jak na 40-calową matrycę jest to cena niska. Kwestią ewentualnego zakupu jest to, czy chcemy mieć duży, elegancki telewizor ze słabymi technologiami i małą liczbą funkcji czy warto lepiej dopłacić i cieszyć się najwyższą jakością obrazu oraz możliwościami.

blog comments powered by Disqus