PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
5 ZALET Telewizorów LG OLED

LG 47LW570S

Trójwymiarowy telewizor LG 47LW570S to połączenie innowacyjnej technologii Cinema 3D i funkcjonalności LG Smart TV, wszystko na ekranie LED o przekątnej 47 cali. Obraz 3D możemy uzyskać nie tylko za pomocą nośnika BluRay, gdyż 47LW570S umożliwia konwersję dowolnego materiału 2D, wystarczą do tego jeden przycisk na pilocie i specjalne okulary. Dodatkowo, uzyskamy dostęp do portali internetowych oraz multimediów umieszczonych w sieci lokalnej i na dyskach przenośnych. Zapraszamy do naszej recenzji

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Gabaryty
  • Smart TV
  • Interfejs
  • 3D
  • Okulary polaryzacyjne
WADY
  • Cena
  • Brak modułu Wi-Fi
  • Pilot Magic Motion nie jest w zestawie

LG 47LW570S to przede wszystkim ogromny ekran o przekątnej 47 cali. Telewizor tej wielkości robi wrażenie nawet wyłączony, a obudowa o grubości zaledwie 3 cm kryje w sobie zaskakująco wiele możliwości.

LG 47LW570S

Telewizor o tak dużej przekątnej nie powinien stać w małym salonie, czy skromnej sypialni. Ważący 20.2 kg - czarny prostokąt o wymiarach 110.9 x 68.4 cm zdominuje każde zbyt małe pomieszczenie. Ogromnym plusem 47LW570S jest możliwość ściennego montażu i znikoma grubość – 3.09 cm!

LG 47LW570S

Wygląd i funkcjonalność

47LW570S wykonany jest w technologii LED i ma rozdzielczość maksymalną 1920 x1080 pikseli. Urządzenie prezentuje się bardzo elegancko, plastik z jakiego została wykonana obudowa TV, jest dobry jakościowo. Montaż podkładki jest bardzo prosty, lecz manewrowanie urządzeniem, z racji jego gabarytów, wymaga pomocy drugiej osoby.
47LW570S pozwala wyświetlać trójwymiarowy obraz i umożliwia konwersję 2D do 3D. Wbudowane głośniki są dość przeciętne, o mocy 2 x 10W (RMS). TV posiada starą, dobrą telegazetę, dekoder MPEG-4, obsługę DLNA, Obsługę Wi-Fi (wymagany USB Dongle), dostęp do serwisów internetowych NetCast i możliwość pracy jako telewizor bezprzewodowy (wymagany Wireless Media Box).
Urządzenie włącza się bardzo szybko, a interfejs jest czytelny i zaskakująco prosty w obsłudze, oczywiście w j. polskim.

LG 47LW570S

Pilot

Pilot jest duży i podobnie jak Menu telewizora - prosty w obsłudze. Posiada podświetlenie klawiszy i w zupełności wystarcza do podstawowej nawigacji. Duży cztero-kierunkowy przycisk centralny wykonany został z twardego gładkiego plastiku i każdy nasz ruch potwierdzi cichym, mechanicznym kliknięciem - świetne rozwiązanie. Jeżeli jednak interesuje Was głównie funkcja Smart TV, umożliwiająca przeglądanie Internetu, powinniście zaopatrzyć się specjalny pilot Magic Motion, który działa jak myszka komputerowa.

LG 47LW570S

3D

47LW570S umożliwia konwersję dowolnego obrazu 2D do 3D w czasie rzeczywistym. Niestety, funkcja ta nie działa zbyt dobrze. Obraz dwuwymiarowy konwertowany jest „na siłę” i z reguły błędnie interpretuje głębię. Efekt konwersji jest raczej irytujący, i nie nadaje się do oglądania.

LG 47LW570S

Inaczej jest w przypadku oryginalnego obrazu 3D, dostępnego na nośnikach BluRay. Efekt jest niesamowity, a przękątna ekranu - 47” robi swoje. Siedząc kilka metrów od TV, możemy czuć się jak w kinie. Jedno jest pewne, telewizor trójwymiarowy musi mieć jak największy ekran.

LG 47LW570S

Okulary Cinema 3D zasługują na pochwałę. Wraz z TV otrzymamy dwie pary, wykonane w technologii polaryzacyjnej - nie wymagają zasilania. Wzornictwem przypominają klasyczne RayBan’y, ważą zaledwie 16 gramów i nie wytwarzają szkodliwych fal elektromagnetycznych. Rewelacja.

LG 47LW570S

Złącza

47LW570S może pochwalić się całym wachlarzem złącz i gniazd. Z boku TV znajdziemy 2 gniazda USB 2.0, 4 porty HDMI i złącze CI (Common Interface). Z tyłu urządzenia mieszczą się 2 wejścia antenowe (naziemne i satelitarne), 2 wejścia AV, komponent, SCART, optyczne wyjście audio, RGB D-sub (15 pin), PC audio, LAN, serwisowy RS-232C i wyjście słuchawkowe. Śmiało można powiedzieć, że pod tym względem nie brakuje mu niczego.

LG 47LW570S

Podsumowanie

Telewizor o przekątnej 47 cali wykonany w technologii LED jest z całą pewnością dobrym pomysłem. Przeglądanie Internetu na tak dużym ekranie - również pozostaje wspaniałym rozwiązaniem. Telewizja 3D...? Niestety, jest jeszcze na to zbyt wcześnie. Konwersja obrazu dwuwymiarowego nie sprawdza się, pozostawiając nam filmy w oryginalnym 3D, których jest dosłownie kilka na rynku. Innymi słowy technologia trójwymiarowa wyprzedziła kinematografię. Jeżeli, mimo tego, jesteście przekonani, że 3D jest tym co Was naprawdę kręci - 47LW570S godny jest polecenia.

blog comments powered by Disqus