PODPOWIEDZI:

Gigabyte Z77MX-D3H TH [recenzja]

Płyty główne z chipsetem Z77 goszczą na naszym rynku już dłuższy czas. Obecnie producenci, aby zdobyć klientów nie mogą się zatrzymywać, ale wdrażać nowe technologie, by przyciągnąć nowych nabywców. Tak postąpił Gigabyte, który na płycie głównej ze średniej półki dodał dwa porty Thunderbolt zwiększając atrakcyjność swojego produktu. Jak zmieniła się płyta Gigabyte w stosunku do wcześniej testowanej przez naszą redakcję wersji Z77MX-D3H bez portów Thunderbolt? Zapraszam do naszej recenzji.

Gigabyte GA-Z77MX-D3H

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Bardzo dobre wykonanie
  • Zaimplantowane najnowsze technologie Gigabyte
  • Chipset Z77 z pełną obsługą procesorów Intel Ivy Bridge oraz Sandy Bridge
  • Pełna obsługa dwukanałowego SLI oraz CrossFireX
  • PCI-E 3.0
  • Dwa porty Thunderbolt
WADY
  • Tylko jeden port PCI-E x16
  • Plastikowe mocowanie chłodzenia sekcji zasilania procesora
  • Brak przydatnych dla OC przycisków na płycie głównej

Wstęp

pudełko

Z77MX-D3H TH zmieniła się niewiele w stosunku do swojego pierwowzoru Z77MX-D3H. Samo PCB pozostało praktycznie takie samo. Zamiast jednego portu PCI-E x4 pojawił się port PCI-E x1. Ważniejszą zmianą jest układ portów wejść/wyjść na płycie. Dwa porty USB 2.0 zastąpiono dwoma portami Thunderbolt i to jest najważniejszaz miana w konstrukcji pomiędzy Z77MX-D3H a Z77MX-D3H TH. Pozostałe parametry techniczne praktycznie nie uległy zmianie:

specyfikacja

porty

plyta1

tył

Wśród dołączonych akcesoriów znalazły się 4 kable SATA, instrukcja obsługi oraz zaślepka na porty wejść\wyjść.

ks

akcesoria

Platforma testowa

konfig1

konfig2

konfig3

Wyniki testów

resident

mafiaii

crysis2

battlefield3]

3dmark

Podsumowanie

Płyty główne Gigabyte Z77MX-D3H oraz Z77MX-D3H TH były testowane na nieco innych platformach testowych, stąd wyniki testów nie można bezpośrednio ze sobą porównać. Z77MX-D3H TH była testowana na nieco słabszej karcie graficznej i tak jak można było się spodziewać, wyniki platformy testowej były nieco słabsze. Nieco – ponieważ różnice nie były duże. Płyty te pod względem wydajności nie różnią się od siebie praktycznie wcale. Jest to konstrukcja zapewniająca wystarczającą wydajność z pełną obsługą procesorów Ivy Bridge.

widok2

chłodzenie

Decyzja, którą z konstrukcji wybrać zależna jest w zasadzie od potrzeb użytkownika, czy w przyszłości wykorzysta porty Thunderbolt. Moim zdaniem, jeżeli budowany na bazie tej płyty komputer ma posłużyć kilka lat, warto rozważyć jej zakup, tym bardziej że dwa porty Thunderbolt zostały dodane do płyty kosztem portów USB 2.0, nie rezygnujemy więc z USB 3.0.

blog comments powered by Disqus
Gigabyte Z77MX-D3H TH [recenzja]