PODPOWIEDZI:

Age of Wonders III - znakomita strategia dla fanów gatunku

Age of Wonders III to gra na którą oczekiwało wielu strategów. Kontynuacja serii przenosi nas w świat fantasy, gdzie przy pomocy naszych dzielnych armii musimy zapanować nad chaosem i objąć krainę w nasze władanie. Utrudniać nam to będą przeciwnicy z innych królestw, oraz bandyci. Do dyspozycji mamy dziesiątki jednostek, wynalazków i czarów. Zapraszamy na recenzję.

Age of Wonders III

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wciągająca rozgrywka
 • Różnorodność bohaterów i jednostek
 • Dobra oprawa audio i video
WADY
 • Pochłania ogromne ilości wolnego czasu ;)

Age of Wonders III

Wstęp


 

Grę Age of Wonders II mogą pamiętać gracze starszego pokolenia, ukazała się ponad 10 lat temu i przeszła do kanonu gatunku, na kontynuacje fanom strategii przyszło czekać dość długo.

Przez ostatnie 3 lata w produkcji pozostawała trzecia część gry, światło dzienne ujrzała 31 marca 2014 roku, grę w Polsce wydała firma Techland.

Age of Wonders III jest klasyczną strategią turową, dostępną na komputery PC.

Dostępne są tryby pojedynczego gracza, oraz multiplayer. Kampanie są dwie, są dość długie i dobrze skonstruowane, jednak aby nie psuć zabawy graczom którzy w grę jeszcze nie mieli okazji zagrać my skupiliśmy się na wygenerowanej losowo mapie, po to aby zobaczyć całą mechanikę rozgrywki. Dostępnych jest także kilka scenariuszy do rozegrania.

Age of Wonders III

» Wejdź na wyższy lewel gry, Level 10 M!

Age of Wonders III


 

Rozgrywka

W grze wcielamy się w rolę dzielnego herosa, przed którym staje zadanie uczynienia swojego imperium jedyną potęgą znanego świata. Zaczynamy jak zwykle skromnie, mamy jednego herosa, jedno miasto i odrobinę funduszy.

Aby się rozwijać należy eksplorować mapę, gromadzić zasoby i odkrywać skarby. Wielu z nich bronią niezależne jednostki, trzeba je pokonać w walce. Czasami jednak drżą przed naszą potęgą i uciekają, pozostawiając skarby dla nas.

Odrobinkę trudniej wyglądają potyczki z herosami z wrogich królestw, ci są bardziej przebiegli i nieustępliwi. Nawet na niskich poziomach trudności potrafią nam ostro dopiec. Dlatego należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu naszych miast, gdyż niebroniona osada padnie w jednej turze.

Obrona miast to nie wszystko, musimy odkrywać mapę, powiększać armię oraz atakować wrogie osady, dzięki temu rośniemy w siłę.

W naszych miastach możemy budować ulepszenia, dzięki którym mamy dostęp do nowych jednostek oraz umiejętności.


 

herosi

Nasz główny bohater to potężna postać, tak jak i herosi których możemy werbować na generałów naszych armii. Te jednostki są silne, zbierają także doświadczenie. Dzięki temu rozwijają się wraz z postępem gry i nabywają nowe atrybutu. Możemy je także wyposażyć w magiczne przedmioty, jeśli je zdobędziemy lub wykujemy sami w miastach.

Age of Wonders III

Age of Wonders III


 

dostępne klasy

W grze mamy dostępnych 6 klas bohaterów, każda z nich różni się nie tylko wyglądem ale także dostępem do zróżnicowanych jednostek bojowych. Dzięki temu ilość kombinacji w połączeniu z kilkoma dostępnymi rasami w grze jest ogromna.

Klasy dostępne w grze to:
 

 • Drednota
 • Generał
 • Arcydruid
 • Teokrata
 • Czarownik
 • ŁotrzykNatomiast dostępne rasy to:
 

 • Człowiek
 • Wysoki Elf
 • Drakon
 • Krasnolud
 • Goblin
 • OrkKlasy i rasy można ze sobą dowolnie łączyć, więc możemy mieć człowieka drednotę, orka czarownika, itd.

Age of Wonders III

Age of Wonders III


 

grafika i dźwięk

Grafika w grze nie rzuca co prawda na kolana, jednak oprawa bardzo pasuje do tego typu gry. Wszystkie krajobrazy i modele są zrobione bardzo ładnie. Animacje walczących postaci również są przyzwoite.

Do warstwy dźwiękowej nie mam zastrzeżeń. Muzyka przygrywająca w tle odpręża, a dźwięki bitew zagrzewają nas do boju.


 

Podsumowanie

Gra Age of Wonders III jest swoistą hybrydą. Czerpie najlepsze cechy ze znanych gier strategicznych ostatnich lat. Połączenie to jest niezwykle udane, gra potrafi wciągnąć na długie godziny. Zabawa jest świetna.

Zdecydowanie polecić mogę Age of Wonders III wszystkim graczom z zamiłowaniem do strategii, szczególnie rzadko już spotykanych strategii turowych. Od naszego portalu gra Age of Wonders III otrzymuje maksymalną ocenę oraz rekomendację Videotesty.pl

rekomendacja

Zobaczcie także pierwszy gameplay z gry

Wymagania sprzętowe gry Age of Wonders III nie są wygórowane:

Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce 460 lub lepsza), 10 GB HDD, Windows XP/Vista/7(SP1)/8

blog comments powered by Disqus
Age of Wonders III - znakomita strategia dla fanów gatunku