PODPOWIEDZI:

Borderlands 2 - recenzja

Powrót na pełną niebezpieczeństw planetę Pandora. Tym razem w towarzystwie zupełnie nowych bohaterów. Borderlands 2 to kontynuacja znakomitej gry akcji z roku 2009. Zapraszamy na recenzję gry oczekiwanej przez miliony graczy na całym świecie!!!

Borderlands 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • komiksowa grafika
 • mnóstwo broni
 • animacja przeciwników
 • ilość zadań do wykonania
 • grywalność
 • oryginalni bohaterowie
WADY
 • sterowanie pojazdem

Borderlands 2Borderlands 2 to kontynuacja świetnej gry akcji studia Gearbox Software z roku 2009. Pierwszą część wyróżniała przede wszystkim świetna, komiksowa oprawa graficzna, niesamowita grywalność oraz oryginalni bohaterowie. Akcja rozgrywała się na planecie Pandora. Zamieszkałej przez bandytów, najemników i dzikie bestie.


 

Borderlands 2W drugiej części gry możemy wcielić się w jednego z czterech zupełnie nowych bohaterów. Pomimo, iż są pewne podobieństwa do postaci z jedynki to sama rozgrywka wygląda nieco inaczej.
 

 • AXTON - to klasa komandosa, stawia na siłę ognia i oczywiście specjalizuje się w używaniu broni palnej.Potrafi rozstawić automatyczną wieżyczkę strzelecką.
 • MAJA - reprezentuje klasę syren, posiada nadludzkie zdolności. Zdolność specjalna to Phaselock, umożliwiający unieruchomienie wroga.
 • SALVADOR - Gunzerker, nowa klasa.Potrafi używać dwóch broni na raz oraz wpadać w szał bojowy, zadając ogromne obrażenia.
 • ZERO - to zabójca. Ma zdolności ninja. Potrafi stawać się niewidzialnym na kilka sekund a wrogów wabić swoim hologramem.


 

Borderlands 2

Borderlands 2Kiedy wybierzemy już naszą klasę możemy rozpocząć przygodę. W zależności od postaci którą gramy, rozgrywka może się diametralnie różnić. Od nas zależy, czy wolimy postać szybką i zwinną ale za to mniej wytrzymałą czy potężny i powolny ludzki czołg uzbrojony w dwie bronie jednocześnie. Także rozwój postaci jest bardzo istotny. Odpowiednie zarządzanie zdobytymi punktami doświadczenia pozwala szybko wzmocnić umiejętności bojowe naszej postaci. Każdy bohater ma po 3 drzewka ze zdolnościami na które wydajemy punkty umiejętności. Poza tym dysponują oni unikatowymi umiejętnościami specjalnymi.
 

Borderlands 2

Borderlands 2Powrócą znani z części pierwszej wrogowie. Tak więc mamy zwykłych bandytów, stanowiących mięso armatnie, podobno do dzikich psów Skagi, latająca Rakki i przeróżnych mutantów. Pojawia się także wiele nowych typów przeciwników. Na początku już stykamy się z Bullymongami, które wyglądają jak wielkie, lodowe małpy. Pojawiają się też nowi bossowie, dużo trudniejsi do pokonania niż w pierwowzorze. Widać, iż autorzy nie próżnowali przez te 3 lata i nie brakuje nam nowych wyzwań. Pochwalić trzeba także zachowanie sztucznej inteligencji, które zostało znacznie ulepszone. Wrogowie nie stoją w miejscu i nie czekają aż ich zalejemy ogniem, za to rzucają się na ziemię robiąc uniki, zeskakują z dachów aby zajść nas od tyłu a nawet przewracają się udając rannych aby po chwili zaatakować.


 

Borderlands 2

Borderlands 2Dokładnie tak, jak w części pierwszej możemy poruszać się pieszo bądź pojazdami. Sterowanie pojazdami pozostało bez zmian i to jest niestety małym minusem. Dodajemy gazu naciskając kierunek do przodu natomiast za skręty odpowiadają ruchy myszki. Pojazd posiada też dopalacze oraz jest całkiem nieźle uzbrojony. Podstawowy oręż to karabinek maszynowy strzelający do przodu oraz karabin lub wyrzutnia rakiet umieszczone na ruchomej wieżyczce. Sprawia to iż możemy nawet podczas szybkiej jazdy prowadzić ogień w dowolnym kierunku i możemy zmierzyć się nawet ze sporą grupą wrogów. Jednak używanie transportu to jedynie część gry, więc można przymknąć oko na niewygodne sterowanie.
 

Borderlands 2

Borderlands 2

Grafika z Borderlands 2 jest bardzo zbliżona do tej z pierwowzoru. Gra wygląda ładnie i oryginalnie. Jest przy tym całkiem nieźle zoptymalizowana, więc grając już na średniej klasy komputerze możemy się cieszyć pełną szczegółowością. Sama rozgrywka natomiast jest szalenie emocjonująca, gra wciąga na długie godziny i dodam też, że miejscami bywa trudna i niektóre fragmenty musimy powtarzać kilkukrotnie. Urozmaicić możemy sobie rozgrywkę zapraszając do zabawy przyjaciół.Grać możemy w trybie kooperacji nawet w 4 osoby jednocześnie. Gra jest godna polecenia wszystkim fanom części pierwszej oraz każdemu kto lubi gry akcji i strzelanki. Elementy RPG zawarte w Bordelands 2 uczynią grę atrakcyjniejszą dla fanów takich gier jak Fallout: New Vegas.
Od naszej redakcji gra otrzymuje wysoką ocenę.

Wymagania sprzętowe Borderlands 2

 • Core i5 2.3 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
 • 20 GB HDD
 • Windows XP (SP3)/Vista/7
blog comments powered by Disqus
Borderlands 2 - recenzja