PODPOWIEDZI:

Tracer Stiletto [TEST]

Klawiatury podświetlane często kojarzone są z produktami nadmiernie drogimi. Tracer udowadnia, że tak wcale nie musi być. Prezentowana w dzisiejszym teście klawiatura Tracer Stiletto jest produktem eleganckim, funkcjonalnym i posiada podświetlaną klawiaturę, a to wszystko w cenie niecałych 60zł. Nasza redakcja miała okazję przetestować tą klawiaturę, a żeby dowiedzieć się jak ta sprawdzała się w praktyce zapraszamy do naszego redakcyjnego testu.

TRACER Exclusive Stiletto TRK-185

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Podświetlanie klawiszy
  • Cicha praca klawiszy
  • Niski skok klawiszy
  • Niewygórowana cena
WADY
  • Brak jakiegokolwiek trzymania klawiatury na blacie
  • Słabe spasowanie nóżek

Tracer Stiletto dotarł do testów w niewielkim opakowaniu. We wnętrzu pudełka znajdziemy jedynie samą klawiaturę zabezpieczoną na czas transportu foliowymi workami. Klawiatura należąca do serii Exclusive wykonana jest z dobrej jakości plastiku w kolorze czarnym. Górne i dolne wykończenie klawiatury wykonane jest z plastiku błyszczącego. Materiał otaczający klawisze jest matowy.

wykończenie

w2

Tracer Stiletto jest produktem opartym o membrany (nie jest to klawiatura mechaniczna). Klawisze posiadają niski profil oraz również niski skok. Jest to produkt pełnowymiarowy z klawiaturą numeryczną. Enter jest mały, a bezpośrednio nad nim umiejscowiony został klawisz z ukośnikiem.

knum

enter

Klawisze Backspace oraz obydwa Shift`y są duże.

Jako że jest to klawiatura multimedialna, nie mogło zabraknąć przycisków funkcyjnych. Na górze Stiletto producent umieścił 8 przycisków multimedialnych ułożonych w dwie grupy:

Pierwsza to przyciski umożliwiające kontrolę nad odtwarzaczem muzycznym. Klawiatura oferuje tu podstawową funkcjonalność play/pausa, głośniej/ciszej. Dodatkowo w tej grupie przycisków Tracer umieścił również przycisk odpowiedzialny za pracę podświetlania klawiatury. Niebieskie diody możemy wyłączyć całkowicie, bądź pozostawić włączone wedle własnego uznania.

przyc mult

Drugą grupę przycisków stanowią klawisze związane z obsługą Internetu i poczty.

przyc mult 2

Klawiatura Tracer Stiletto posiada również możliwość regulacji położenia w dwóch różnych kątach. Nóżki odpowiedzialne za podnoszenie klawiatury nie zostały przez producenta wyposażone w materiał przeciwpoślizgowy i nie są idealnie spasowane, ale warto też zaznaczyć, że same się nie otwierają.

uniesienie

Z przodu klawiatury po stornie prawej oraz lewej producent dokleił bardzo niewielkie gumowe nóżki antypoślizgowe. Te są jednak tak małe, że chowają się praktycznie całkowicie w swojej plastikowej obudowie i nie spełniają swojej antypoślizgowej roli.

bez podś

pods

Podsumowując klawiatura Tracer Stiletto jest produktem oferującym podstawową funkcjonalność. Klawisze multimedialne zwiększają komfort pracy i są plusem konstrukcji. Mimo niedokładnego spasowania nóżek moim zdaniem Tracer Stiletto jest produktem dobrze wykonanym. Użyte do jego produkcji materiały zdają się być wytrzymałe i klawiatura sprawia ogólnie dobre wrażenie. To co jeszcze mogę uznać za minus Stiletto, to całkowity brak systemu antypoślizgowego. Natomiast dużym plusem jest podświetlanie klawiatury, które sprawdza się dobrze, jest widoczne i pomocne w dzień, a w nocy nie przeszkadza intensywnością świecenia.

w1

blog comments powered by Disqus
Tracer Stiletto [TEST]