PODPOWIEDZI:

Zotac GTX650Ti AMP! [TEST]

Zotac GTX650Ti AMP! to nie tylko mocniejsza wersja 650, ale także karta już fabrycznie podkręcona. Co potrafi konstrukcja Zotaca? Zapraszamy do naszego testu.

Zotac GTX 650 Ti AMP!

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Cicha praca
 • Dobre wykonanie
 • Niewielkie rozmiary
WADY
 • Stosunek wydajność/cena

Już nie raz w naszej redakcji testowaliśmy karty graficzne Zotaca podkręcone przez producenta. Testowana dzisiaj 650Ti to karta z założenia kierowana do osób nie chcących wydawać dużych pieniędzy na GPU. Karta ta celuje również w rynek konstrukcji o średniej wydajności. A jak wygląda to w praktyce?

w2

Specyfikacja techniczna

spec

spec

porty

Wygląd i wykonanie

kar

spód

Konstrukcja 650Ti AMP! Zotaca podobnie jak inne produkty tego producenta wykonana jest z dbałością o szczegóły. Karta osadzona na czarnym i matowym PCB nie potrzebuje dużo miejsca w naszej obudowie. Jej długość od śledzia do końca obudowy chłodzenia (która wystaje nieco poza płytkę drukowaną) wynosi zaledwie 15,5cm. GTX650Ti AMP! wraz z chłodzeniem zajmie dwa sloty na naszej płycie głównej. Chłodzenie GTX650Ti AMP! oparte jest o jeden, stosunkowo nie dużych rozmiarów, aluminiowy radiator oraz dość duży wentylator. Całość schowana za plastikową czarną obudową. Konstrukcja chłodzenia schładza tylko rdzeń procesora i próżno szukać tu jakichkolwiek rurek cieplnych. Karta jest lekka i jej kompaktowe wymiary to niewątpliwe plusy GTX650Ti AMP! od Zotaca.

went

W opakowaniu karty znajdziemy przejściówkę VGA->DVI, przejściówkę z MOLEX na PCI-E 6PIN oraz komplet: instrukcja obsługi, karta gwarancyjna oraz płyta ze sterownikami.

ks

akces

Platforma testowa i metodyka

Platforma testowa

 • Procesor

AMD Athlon II x4 640 3.2GHz @3,6GHz

procesor

 • Chłodzenie procesora

SilentiumPC Fera PRO 1224

fera

 • Płyta główna

Asrock 970 Extreme 3

płyta

 • Pamięci

Patriot (edycja AMD)

pamięci

 • Karta graficzna

Zotac GTX650Ti AMP! (testowana)

 • Dysk Twardy

WD Caviar Blue 500GB

wd

 • Zasilacz

Fractal Design Tesla 550W

tesla

 • Obudowa

Fractal Design Define R4

r4

 • Monitor

Benq XL2420T

monitor

Metodyka Testy z gier przeprowadzone były w rozdzielczości FullHD 1920x1080pix z maksymalnymi dostępnymi ustawieniami szczegółów grafiki dla każdej gry z wyłączeniem funkcji PhysiX (ta dotyczy jedynie gry Mafia II).

Test syntetyczny został przeprowadzony programem 3DMark Vantage w wersji triall z domyślnymi ustawieniami programu. Pod uwagę brany jest wynik cząstkowy GPU score pozwalający na ocenę wydajności karty graficznej, a nie całej platformy, co daje nam bardziej realny wynik wydajności samej karty.

Pomiar temperatury karty został zarejestrowany programem GPU-Z w wersji 0.6.6.

 • Wersja sterowników: 306.97
 • System: Windows 7 Ultimate 64bit

Wyniki testów

mafia

resident

crysys

borderlands

battlefield

3dmark

temp

Wnioski i podsumowanie

Zotac GTX650Ti AMP! jest kartą graficzną, która na początku robi bardzo dobre wrażenie wizualne. Karta w testach wypada na oczekiwanym poziomie. Konstrukcja Zotaca mieści się w przedziale wydajnościowym pomiędzy Radeonem HD7770 a GTX660. W grach karta oparta dokładnie o te same podzespoły zestawu testowego raz bywała wydajniejsza od konkurencji, raz z nią przegrywała. W większości jednak wyniki z gier potwierdziły wyniki testów syntetycznych i GTX650Ti AMP! jest kartą wyraźnie mniej wydajną od starszego brata GTX660, ale wydajniejszą od HD7770.

Cenowo karta jest sporo droższa od porównywanego Radeona 7770 od Gigabyte (koszt niecałych 500zł), a tylko nieznacznie wydajniejsza. W porównaniu do GTX660 - GTX650Ti jest tańszy o około 150zł (podstawowe wersje GTX660 kupimy już za około 860zł), a różnica w wydajności jest podobna jak pomiędzy Radeonem 7770 a GTX650Ti.

Wniosek – przyznam, że liczyliśmy na więcej. Biorąc pod uwagę różnice cenowe i wydajnościowe lepiej dołożyć około 150zł do wydajniejszego GTX660 lub zrezygnować minimalnie z wydajności, a mieć ponad 200zł w kieszeni i kupić Radeona7770. Karty całkowicie jednak nie skreślamy. Konstrukcja jest niewielkich rozmiarów i jest cicha. Temperatury karty są również na bardzo dobrym poziomie, biorąc pod uwagę temperatury, jakie uzyskiwała konkurencja we wcześniejszych testach. Produkt Zotaca naszym zdaniem zasługuje na 3 gwiazdki w naszym teście.

blog comments powered by Disqus
Zotac GTX650Ti AMP! [TEST]