Sercem ASUSa P535 jest procesor Intel XScale PXA270 taktowany na 520 MHz. Posiada 256MB pamięci ROM i 64 RAM. Efekty tego połączenia możemy oglądać na 2.8-calowym dotykowym wyświetlaczu o rozdzielczości QVGA (240х320 pikseli). ASUS posiada wbudowany moduł GPS z jednym z najlepszych chipsetów na rynku - SiRF Star III. Dodatkowo ASUS zapewnia łączność za pomocą sieci bezprzewodowej WLAN ( 802.11b/g ) oraz Bluetootha 2.0+EDR. Smartfon wyposażono w wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapiksele (posiada autofocus'a) który umożliwia dodatkowo nagrywania filmów. P535 jak przystało na smartphone, posiada trójzakresowy GSM. Według zapewnień producenta akumulator o pojemności 1300 mAh zapewnia czas pracy od 150 do 200 godzin w stanie czuwania oraz 4-5 godzin rozmów.
PIERWSZE WRAŻENIE
ASUS P535 jest nieduży, dzięki czemu spokojnie mieści się w dłoni. Wykonany został ze „śliskiego” materiału, przez co może się przez przypadek wymsknąć z dłoni. Szczególnie trzeba uważać w gorące dni, kiedy to nasze dłonie są bardziej wilgotne. Jakość wykonania nie budzi zarzutów. Nic nie trzeszczy, wszystko zostało dobrze spasowane.
ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
- Urządzenie ASUS P535
- Ładowarka sieciowa
- Ładowarka samochodowa
- Kabel miniUSB
- Słuchawki
- Uchwyt PDA z przyssawką do mocowania na szybie przedniej
- etui
- 3 płytki CD
- Instrukcja
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY
Centralnie umieszczony wyświetlacz zajmuje większą część urządzenia. Został on standardowo ukryty w małym zagłębieniu zapobiegającym przydatkowemu zarysowaniu. Urządzenie nie posiada klawiatury, przez co jego obsługa może być utrudniona zwłaszcza dla osób, które piszą dużo SMS-ów. Klawiatura ekranowa jest dosyć mała i często, podczas testu, trafialiśmy rysikiem w inną literkę.
Katalog smartfonów >>>
EKRAN
Telefon wyposażono w 2,8 calowy ekran dotykowy, wyświetlający do 65000 kolorów i pracujący w rozdzielczością 240x320 pikseli. Ekran jest bardzo czuły, ale tylko na rysik. Używając palca, możemy się spodziewać, że efekt będzie inny od zamierzonego. Poza tym muszę pochwalić ASUSa za rysik. W modelach P526 i P527 był on wykonany z marnej jakości tworzywa. W P535 kompozycja metalu z tworzywem skutkuje bardzo dobrym efektem końcowym. Wreszcie czuć, porządnie wyprofilowany rysik.
PRZYCISKI, PORTY, WYPROWADZENIA, GŁOŚNIKI
Na lewej ściance urządzenia znajdziemy dwustopniowy przycisk aparatu fotograficznego, przycisk głośności oraz reset. Na prawej ściance znajduje się przycisk dyktafonu oraz bardzo przydatny suwak HOLD, który służy do blokowania klawiszy i ekranu. Na górze umiejscowiony został przycisk ON/OFF oraz czytnik kart pamięci miniSD. Na dole urządzenia znajduje się wyjście miniUSB, wyjście słuchawkowe oraz wbudowany mikrofon. Z tyłu jest wyjście do zewnętrznej anteny GPS, aparat fotograficzny i głośnik. Pod ekranem znajdują się dwa przyciski funkcyjne, przyciski do odbierania i zakańczania rozmów, przycisk OK oraz Mode Switcher (działa na zasadzie podobnej do Alt-Tab w komputerze stacjonarnym. Za pomocą tego przycisku można przełączać się między aplikacjami). Czterokierunkowy joy, który został bardziej dopracowany w porównaniu do poprzednich modeli, działa w końcu bez większych zastrzeżeń.
APARAT FOTOGRAFICZNY
P535 został wyposażony w 2 - megapikselowy aparat fotograficzny, z funkcją autofocus, lampą błyskową oraz lusterkiem przydatnym do robienia sobie samemu zdjęcia. Moim zdaniem aparat spisuje się całkiem nieźle, ale kolory są trochę matowe i czasami podczas robienia zdjęć w dzień mogą być lekko prześwietlone. Poza tym aparat ma tryb makro, samowyzwalacz, serie i kilka innych przydatnych rzeczy. Maksymalna rozdzielczość to 1600x1200. Dodatkowo istnieje możliwość nagrywania filmów z maksymalną rozdzielczością 320x240 pikseli. Podsumowując aparat P535 działa dosyć poprawnie i jest wyposażony w prawie wszystkie funkcje, spotykane w tego typu urządzeniach.
Jak robić zdjęcia smartfonem? >>>
DODATKOWE APLIKACJE
- My secrets
aplikacja, ukrywa folder w którym mogą być zapisywane ważne informacje. Za każdym razem przy wejściu do tego folderu wymagane jest podanie hasła. - Asus Status
mała ikonka znajdująca się na pulpicie Today. Gdy ją klikniemy pojawi się tabelka z podstawowymi parametrami urządzenia. - ASUS Remote Presenter
aplikacja, która pozwala na przejęcie kontroli przy pomocy Bluetooth nad prezentacjami programu Powerpoint przechowywanymi w notebooku lub komputerze PC. - WorldCard Mobile dzięki tej aplikacji możemy zrobić zdjęcie dowolnej wizytówki, a program rozpozna tekst i doda dane do kontaktów.
ASUS P535 pracuje pod systemem operacyjnym Windows Mobile 6 Pro, który daje wsparcie dla pakietu Microsoft Office Mobile - edycja dokumentów Word i Excel, przeglądanie prezentacji Powerpoint oraz synchronizacja poczty elektronicznej Outlook.
PODSUMOWANIE
ASUS P535 to urządzenie, które charakteryzuje duża moc procesora, sieć bezprzewodowa oraz wbudowany GPS. Niestety minusem jest brak klawiatury, utrudniający obsługę urządzenia oraz krótki czas pracy na baterii przy w trybie turbo. Tak więc jeżeli chcemy wydusić z urządzenia siódme poty, najlepiej mieć je podłączone do sieci.