PODPOWIEDZI:

Cabletech tuner DVB-T URZ0185 [TEST]

Już dzisiaj 28 listopada miało miejsce wyłączenie analogowego sygnału telewizyjnego. Co więc zrobić, aby się przed tym uchronić?

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Niewielkie rozmiary i waga
  • Stosunek jakość/cena
  • Mobilność
  • Duża funkcjonalność
WADY
  • Optymalizacja oprogramowania
  • Obraz potrafi się przycinać nawet na średniej klasy komputerze

Cabletech posiada w swojej ofercie również tunery DVB-T przeznaczone do komputerów stacjonarnych. Zapraszamy Państwa dzisiaj do recenzji tunera DVB-T URZ0185.

Cabletech URZ0185

W opakowaniu znajdziemy niewielki tuner, pilot zdalnego sterowania wraz z kompletem baterii, przenośną antenę wyposażoną w magnetyczną stopkę oraz komplet niezbędnego oprogramowania wraz z instrukcją obsługi oraz gwarancją.

Cabletech URZ0185

Sam tuner jest niewielki. Komunikuje się z komputerem interfejsem USB w standardzie 2.0. Jedynym dodatkowym wejściem jest wejście antenowe RF. Tuner charakteryzuje się następującymi parametrami technicznymi:

zakres częstotliwości 174Hz~862MHz, modulacja: QPSK 16QAM 64QAM COFDM, przepustowość kanału 6/7/8 Mhz, code rate 1/2 2/3 3/4 5/6 7/8, guard Intervals 1/4 1/8 1/16 1/32

Tuner jest niewielki, posiada wymiary: 85x26x14mm. Obudowa urządzenia została wykonana z błyszczącego plastiku – jest mało funkcjonalna ponieważ szybko się brudzi, ale dobrze spasowana – nic nie skrzypi nie ma niedoróbek.

Antena jest niewielka i lekka, jej wysokość to zaledwie 13,5cm. Dzięki stopce wyposażonej w magnes stoi bardzo stabilnie i śmiało możemy ją wystawić na przykład na parapet. Przewód wraz z wtyczką mierzy 1m i 6cm – jest to niewiele i w wielu sytuacjach nie obędzie się bez przedłużenia w postaci kabla antenowego. W pomieszczeniu możemy mieć problem ze złapaniem odpowiednio silnego sygnału pozwalającego na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej.

Pilot jest duży i wygodny w obsłudze. Umiejscowienie przycisków jest intuicyjne i jego obsługa nie powinna być dla nikogo problemem. Baterie są dostarczone przez producenta w zestawie.

Cabletech URZ0185

Nieodłącznym elementem tunera jest również dołączone przez producenta oprogramowanie. Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej umożliwia nam oprogramowanie ArcSoft TotalMedia v3.5. Oprogramowanie jest funkcjonalne i dość intuicyjne. Poza odbiorem telewizji produkt ArcSoft umożliwia użytkownikowi przeglądanie zdjęć, słuchanie muzyki zgromadzonej na komputerze, czy nawet oglądanie filmów DVD z płyty.

Cabletech URZ0185

Konfiguracja jest prosta, a urządzenie dzięki temu szybko gotowe do działania. Program oferuje podobną funkcjonalność jak stacjonarne tunery. Warto wymienić chociażby najważniejsze naszym zdaniem funkcje, takie jak: możliwość nagrywania jednego kanału, a oglądania drugiego, EPG – swoisty program telewizyjny dla wszystkich kanałów, możliwość personalizacji listy TV, planowane nagrywanie, wykonywanie zrzutów ekranu.

Rankingi dekoderów i tunerów >>>

Cabletech URZ0185

Cabletech URZ0185

Cabletech URZ0185

Niestety, ale uwagi programistów wymaga optymalizacja oprogramowania. Program instaluje się niemiłosiernie długo. Dodatkowo, mimo iż program nie ma bardzo wygórowanych wymagań, to jego włączanie trwa naszym zdaniem za długo, a po przełączeniu programu obraz potrafi się na chwilkę zaciąć.

Cabletech URZ0185

Oceniając produkt Cabletech URZ0185 należy brać pod uwagę wszystkie aspekty, więc i też oprogramowanie. To jest nieodłącznym elementem kompletu, pozwalającym na korzystanie z tunera DVB-T. Sam tuner naszym zdaniem zasługuje na słowa uznania. Jedyne do czego możemy się przyczepić, to zbyt krótki przewód antenowy. Błyszczące wykończenie obudowy jest mało użyteczne, ale jego wygląd to kwestia gustu, nie możemy więc tego uznać jednoznacznie za wadę. Gdyby tak zostawić ocenę sprzętu Cabletech urządzenie dostało by wysoką ocenę 4,5 gwiazdek, jednak ogólne przyjęcie urządzenia psują wcześniej wspomniane wady tunera. Biorąc pod uwagę całość, oceniamy tuner na 3+.

blog comments powered by Disqus
Cabletech tuner DVB-T URZ0185 [TEST]