PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Funkcjonalny Przetwornik Audio - Recenzja Audioquest Beetle

Dziś pomówimy o urządzeniu, które można nazwać gadżetem audio o wielu funkcjonalnościach. Audioquest Beetle to sprzęt fajny dla ludzi, którzy chcą polepszyć podstawową jakość odtwarzanego dźwięku. Zapraszam do recenzji!

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
 • Małe wymiary
 • Wiele możliwości podłączeń
 • Wbudowany moduł bluetooth
WADY
 • Brak

CZYM JEST AUDIOQUEST BEETLE

Bardzo lubię rzeczy - a raczej urządzenia - które oprócz swojego głównego zastosowania oferują też dodatkowe funkcjonalności. Dziś mam do zaprezentowania urządzenie z pozoru proste, czyli przetwornik cyfrowo-analogowy, tzw. DAC, który oferuje różne funkcje do wykorzystania.

Audioquest to producent, z którym już się zetknęliśmy. Kilka miesięcy temu pokazywałem Wam Audioquest Dragonfly Black, który poprawiał dźwięk z komputerów i urządzeń mobilnych za pomocą złącza USB; dziś mam Audioquest Beetle, czyli rozwinięcie poprzednio testowanego sprzętu, którego założenie jest podobne - również poprawia dźwięk, ale także oferuje wiele innych funkcji.

Audioquest Beetle przód

Główne cechy AUDIOQUEST BEETLE

Audioquest Beetle jest urządzeniem, które oferuje podłączenie kilku urządzeń na różne sposoby i przekazanie dobrej klasy dźwięku do wzmacniacza.

Główne cechy:

 • Możliwość podłączenia komputera przez złącze USB
 • Możliwość podłączenia za pomocą złącza optycznego przykładowo telewizora, odtwarzacza, tunera lub komputera
 • Wbudowany moduł bluetooth, który pozwala znacznie unowocześnić nasz system audio i bezprzewodowo przesłać do wzmacniacza dźwięk z naszego smartfonu, tabletu lub komputera (co jest fajne w czasach, w których króluje wygoda i takie serwisy muzyczne jak Spotify czy Tidal)

Co dalej? Mamy wyjście audio realizowane przez mini jack, które możemy podłączyć do dowolnego wzmacniacza, słuchawek, głośników aktywnych lub soundbara, docelowo otrzymując lepszej klasy dźwięk.

Audioquest Beetle wejścia

JAK TO DZIAŁA? 

Przetwornik cyfrowo-analogowy występuje chyba w każdym współczesnym sprzęcie odtwarzającym muzykę. Jego zadaniem jest przetworzenie zapisu cyfrowego, czyli zero-jedynkowego, na sygnał elektryczny, który później jest wzmacniany przez wzmacniacz i przekazywany w postaci odpowiedniej ilości prądu do głośników.

W dobrej klasy systemach audio jest wszystko ok, lecz w komputerach, smartfonach, telewizorach lub konsolach pozostawiają one wiele do życzenia. Dlaczego tak jest? To proste - nie jest to główny cel powstania tych urządzeń, a więc z racji ekonomii mało który producent stosuje dobrej klasy podzespoły audio. Jakby na to jednak nie patrzeć, są to urządzenia, na których często słuchamy muzyki.

Audioquest Beetle podłączony

I właśnie dlatego powstał dzisiaj omawiany przeze mnie sprzęt. Wystarczy podłączyć wybrane urządzenie, które poda cyfrowy sygnał audio, a nasz Audioquest Beetle w odpowiedniej jakości przerobi go na sygnał analogowy.

Przykładowe urządzenia, które możemy podłączyć do Audioquest Beetle:

 • telewizor
 • dekoder
 • konsola
 • komputer
 • smartfon
 • tablet
 • odtwarzacz Blu-Ray
 • streamer

CO Z OFEROWANYM DŹWIĘKIEM?

Czy poza tym, że urządzenie przetwarza, to również oferuje dobrej klasy dźwięk? Zdecydowanie - nie dość, że oferuje dobrą moc na wyjściu, która napędzi nawet duże słuchawki, to jeszcze dźwięk jest czystszy, bardziej dynamiczny, i - jak to się mówi w świecie audio - bardziej otwarty. Szczególnie w górnych partiach częstotliwości dźwięki stają się mocniejsze, czystsze i bardziej przejrzyste; Audioquest Beetle dodaje też nieco ostrości, co widać przy słuchaniu muzyki z czystą lub przesterowaną gitarą. Bas? Nie, nie dodaje go więcej, ale za to dobrze porządkuje dźwięk, oczyszcza z dudnienia, buczenia i tym podobnych.

Audioquest Beetle logo

Podsumowując - Audioquest Beetle to fajne, małe urządzenie, które oferuje dobrą jakość i rozszerza możliwości podłączenia urządzeń audio. No i w dodatku ten moduł bluetooth dający wygodę użytkowania! Sprzęt ostatecznie można ocenić na 5. 

ocenajakość
blog comments powered by Disqus
Funkcjonalny Przetwornik Audio - Recenzja Audioquest Beetle