PODPOWIEDZI:

Call of Duty: Black Ops II [GRA PC]

Call of Duty: Black Ops II został w naszej redakcji przetestowany pod każdym możliwym kątem i gra nas zaskoczyła! A czym? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w recenzji :) Zapraszamy do lektury.

Call of Duty Black Ops 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • klimat
  • grywalność
  • fabuła
  • dobra optymalizacja
WADY
  • leciwy silnik graficzny
  • drobne niedoróbki

Call of Duty: Black Ops 2 jest kontynuacją świetnej gry, wydanej w roku 2010 na PC oraz konsole. Pierwsza część gry przenosiła nas w czasy Zimnej Wojny, gdzie jako Alex Mason przemierzaliśmy świat wykonując trudne misje. Natomiast druga część Black Ops zabiera nas w rok 2025, a uczestniczyć będziemy w poczynaniach Dawida Masona, który jest synem Alexa z części pierwszej. Jednak to nie wszystkie atrakcje. Misje rozgrywane w roku 2025 będą przeplatać się z etapami z lat 1986-89 gdzie wcielimy się ponownie w Alexa oraz w kilka innych postaci.

CoDBO2

CoDBO2

CoDBO2

Misje z przeszłości są integralna częścią gry uzupełniająca fabułę oraz wyjaśniającą wiele nurtujących gracza zagadek. Można śmiało powiedzieć, że fabuła jest nieco zakręcona i miewa kilka zaskakujących momentów. Cała historia jest dość spójna i ciekawa, dlatego przechodzimy kolejne misje z zapartym tchem czekając na rozwój wydarzeń.

CoDBO2

CoDBO2

CoDBO2

Sama rozgrywka w Call of Duty: Black Ops II jest dynamiczna i emocjonująca. Od samego początku gry zmuszeni jesteśmy do walki z dziesiątkami wrogów jednocześnie a robić to możemy przy pomocy kilkudziesięciu broni. Uzbrojenie podzielone jest na kategorie a konfigurować je możemy przed każdą misją. Do dyspozycji zawsze mamy dwie sztuki broni, granaty oraz urządzenia specjalne. W obu epokach dysponujemy odmiennym uzbrojeniem. W latach 80-tych mamy klasyczne bronie takie jak Ak 47 Kałasznikow, M16 czy Uzi, natomiast w roku 2025 używamy zaawansowanej broni palnej z holograficznymi celownikami. Strzelanie w grze sprawia mnóstwo radości i odczuć można wyraźne różnice w używaniu poszczególnych broni. Poza przemierzaniem pola bitwy pieszo mamy też okazję w kilku misjach poruszać się transporterem opancerzonym, polatać myśliwcem F22 a nawet pojeździć konno. Dodatkowo możemy przejmować kontrolę nad robotami bojowymi i za pomocą ich potężnego uzbrojenia siać spustoszenie.

CoDBO2

CoDBO2

CoDBO2

Gra została dobrze zoptymalizowana i działa w miarę płynnie nawet na średniej klasy komputerach. Aby jednak to uzyskać autorzy zdecydowali się na zastosowanie leciwego już silnika graficznego, który napędzał chociażby poprzedniego Black Opsa. Jednak silnik został udoskonalony i gra wygląda naprawdę nieźle. Dodano przede wszystkim obsługę Direct X 11, przez co gra obsługuje większość dodatkowych efektów graficznych. Dźwięk pola bitwy jak i używanych broni także jest na dobrym poziomie a całość uzupełnia dynamiczna muzyka.

Przejście kampanii single player zajmuje jakieś 7 godzin, co jest dobrym wynikiem jak na współczesne standardy. Możemy też zagrać w rozbudowany tryb multiplayer oraz w specjalny tryb Zombies, gdzie w kooperacji z innymi graczami stawimy czoła armii nieumarłych.

Call of Duty: Black Ops II jest całkiem dobrą strzelanką z ciekawą fabułą i niezłą oprawą graficzną.
Jeśli chodzi o ten gatunek gier to bez wątpienia jest jedną z najlepszych propozycji ostatnich miesięcy.
Gra dostępna jest w wersji na PC, XBox360, PS3 oraz WiiU.
Wydawcą gry w Polsce jest Licomp Empik Multimedia.

Wymagania sprzętowe wersji PC:

  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • Windows Vista(SP2)/7
blog comments powered by Disqus
Call of Duty: Black Ops II [GRA PC]