PODPOWIEDZI:

HTC Windows Phone 8X [TEST]

Nieco słabszy od swego rywala - Nokii Lumia 920, pod względem specyfikacji, 8X jest wysokiej klasy smartfonem wyposażonym w 4,3" wyświetlacz LCD o rozdz. 720 x 1280 pikseli.

HTC Windows Phone 8X

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wyświetlacz (341 ppi)
  • System Beats Audio
  • Procesor
WADY
  • Brak 4G LTE
  • Brak aplikacji
  • Brak ładowania bezprzewodowego

Sercem telefonu jest 1,5 GHz dwurdzeniowy procesor Qualcomm S4 z 1GB pamięci RAM oraz 16GB z pamięci flash. Z tyłu znajduje się 8-megapikselowy aparat z lampą błyskową LED i dedykowanym procesorem obrazu, przedni aparat to szerokokątny obiektyw o matrycy 2,1 megapiksela, prawdopodobnie najlepszy obecnie na rynku.

Recenzja telefonu komórkowego HTC Windows Phone 8X

To, co wyróżnia urządzenia HTC to z pewnością, jakość odtwarzania muzyki, która w tym wypadku została wzbogacona o System Beats Audio.

Kolejna charakterystyczna rzecz to design, i HTC Windows Phone 8X prezentuje się pod tym względem znacznie lepiej niż Samsung Ativ S, ma jednakże bardzo stylowego konkurenta w ofercie Nokii.

Recenzja telefonu komórkowego HTC Windows Phone 8X

HTC może poszczycić się długoletnią współpracą z systemem Windows, wspólnie stworzyli pierwszy w historii Windows Phone już 10 lat temu - HTC Wallaby. To również oni stworzyli pierwszy smartfon z Androidem - T-Mobile G1, cztery lata temu. Jednakże te dni świetności HTC, zostały zmiażdżone przez Samsunga w segmencie Androida, a Nokia zdaje się przejmować pałeczkę w kwestii smartfonów z Windows Phone.

Recenzja telefonu komórkowego HTC Windows Phone 8X

Tak więc, sukces 8X jest kluczowy dla HTC. Smartfony z Windows 8 są porównywalne do innych na rynku, tak więc 8X obsługuje zarówno WiFi, 3.5G, Bluetooth i USB, jak i GPS, GLONASS, cyfrowy kompas, G-sensor i czujnik zbliżeniowy.

8X wyposażony będzie również w NFC w niektórych krajach. Ogólnie rzecz biorąc, 8X jest nieźle prezentującym się urządzeniem z konkretną funkcjonalnością. Wyświetlacz o ppi (piksele na cal): 341 jest rzeczywiście trochę ostrzejszy niż ten w modelu iPhone 5, podobnie zresztą jak wielkość samego wyświetlacza i telefonu.

Recenzja telefonu komórkowego HTC Windows Phone 8X

Za wyjątkiem łączności 4G LTE, 8X ma prawie wszystko, co iPhone 5. Oczywiście nie włączając w to ilości aplikacji. Zdaniem HTC, Windows Phone 8X powinien być dostępny począwszy od listopada, u 126 dystrybutorów w 50 krajach, w kolorze niebieskim, czarnym, czerwonym i żółtym.

Recenzja telefonu komórkowego HTC Windows Phone 8X

Cena nie jest jeszcze znana, ale spodziewamy się, że uplasuje się ona gdzieś między Lumią 820, a Lumią 920 - firmy Nokia.

blog comments powered by Disqus
HTC Windows Phone 8X [TEST]