PODPOWIEDZI:

Nokia Lumia 820 [TEST]

Nokia Lumia 820 to jeden z pierwszych smartfonów na rynku z najnowszym systemem Windows Phone 8. Czy warto zwrócić uwagę na najnowszą Lumię? Zdecydowanie, przedstawiono nam niemal kompletny smartfon, praktycznie bez słabych punktów!

Nokia Lumia 820

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Kolorowa, dobrze wykonana obudowa
  • Ładowanie bezprzewodowe
  • Specyfikacja
  • Aparat
  • Windows 8
WADY
  • Cena
  • Odtwarzacz muzyki

Zacznijmy od wyglądu. Pozostał on bardzo zbliżony do wcześniejszych Lumii, zwłaszcza wersji 800 oraz 900 - porównując smartfony. Jednak tym razem możemy zdjąć tylną pokrywę smartfona , gdzie ujrzymy dostęp do baterii oraz wejścia – micro sim oraz micro SD. Smartfon posiada 8 GB pamięci wewnętrznej oraz możliwość powiększenia jej, właśnie po przez wejście micro SD do 32 GB. Sama pokrywa wypełnia całkowicie tylną część telefonu. Wykonana jest z dość trwałego tworzywa, pomalowana na wysoki połysk, co wygląda nad wyraz efektownie, zwłaszcza , że producent wypuścił kilka wersji kolorystycznych. Obudowa Lumii ma jeszcze jedno zadanie, dzięki niej możemy telefon ładować bezprzewodowo.

Z Chin taniej? Sprawdzamy to w tym artykule! >>>

1

Specyfikacja to również mocny punkt Lumii. Już w poprzednich wersjach Lumii ze zdziwieniem mogliśmy zobaczyć jak świetnie radzi sobie z Windowsem. Tutaj nie jest gorzej. Do dyspozycji mamy dwurdzeniowy procesor 1,5 GHZ Snapdragon S4 MSM8960, do tego dołożono 1GB RAM oraz grafikę Adreno 225. Sami przyznacie, że nie ma się czego wstydzić. Lumia 820 działa bez żadnych problemów, nie straszne jej wszystkie dostępne aplikacje wydane aktualnie na tę platformę.

5

Multimedia a w szczególności aparat 8 mpix Carl Zeiss z autofocusem, stabilizacją obrazu , nagrywaniem filmów w rozdzielczości FullHD to klasa sama w sobie. Jest to jeden z lepszych aparatów 8 mpix na rynku. Barwy są żywe, kolory wyświetlane prawidłowo, brakuje trochę więcej opcji w samym aparacie gdyż są tylko podstawowe np. zmiana rozdzielczości zdjęcia, wł/wył lampy. Minusuje odtwarzacz muzyki. Jest mało ciekawy, można powiedzieć, że brzydki w porównaniu do odtwarzaczy jakie oferuje konkurencja. Muzyka też nie zachwyca. Jak jeszcze na słuchawkach wszystko dobrze słychać, to już na zewnętrznym głośniku nie usłyszymy „prawie nic”. Lumia 820 gra bardzo cicho, basów praktycznie nie ma, wysokie dźwięki są jakby przytłumione. Szkoda, dla audiofili ten smartfon na pewno nie jest.

4

Przejdźmy jednak do Windowsa 8 . Jakich zmian dokonano w porównaniu do poprzedniej wersji 7.5? Jestem trochę zawiedziony wyglądem systemu. Miałem nadzieję, że w najnowszej odsłonie Lumii zostanie zaimplementowany interfejs „metro”. Tak się jednak nie stało. Kafelki zostały na swoim miejscu, jednak teraz możemy je zwiększać lub zmniejszać- zawsze coś. Zostały dodane też nowe opcje. Przede wszystkim funkcja „Miasto w obiektywie”, dzięki czemu możemy zobaczyć atrakcje znajdujące się blisko nas na samym ekranie. Dokładnie przedstawione zostało to na filmie. Opcja „Sprytne zdjęcie” robi za nas 4 zdjęcia i wybiera najlepsze z wykonanych. Pojawiła się również funkcja „Kreatywne studio” dzięki której możemy edytować zdjęcia. Do dyspozycji mamy również doskonałą nawigację „Nokia Drive”, działającą na całym świecie bez potrzeby korzystania z internetu. Oczywiście mamy również pakiet Office z Wordem, Exelem, PowerPointem i One Note na czele. Dzięki funkcji „SmartGlass” bezpośrednio ze smartfona obsłużymy naszą konsolę Xbox360.

3

Lumia 820 to może nie telefon doskonały jak te z rankingów polecanych smartfonów, jednak bardzo zbliżył się do nich. System jest przemyślany intuicyjny oraz pozbył się wad tzw. „wieku dziecięcego”. Deweloperzy coraz chętniej piszą aplikacje na Windowsa, jest ich coraz więcej i co najważniejsze są dobrej jakości. Rażą jednak ceny w Market Place. Ceny gier są dość drogie, trzeba zapłacić nawet za te, które na systemie Android są za darmo. Nie zmienia to jednak faktu, że Windows staje się doskonała alternatywą dla wszechobecnego Androida. Nokia Lumia 820 kusi wyglądem, specyfikacją oraz dopracowanym OSem. Szkoda, że na wejście trzeba wydać ponad 2000 zł. To dużo, aby z miejsca 820stka stała się hitem.

Film nagrany Lumia 820 w rozdzielczości 1080 p

Zdjęcia zrobione Lumią 820 8mpix

lumi 820 5

lumia 820 4

lumia 820 3

lumia 820 2

1

blog comments powered by Disqus