PODPOWIEDZI:

LG P760 Optimus L9 [RECENZJA]

Rok 2012 to dobry czas dla LG. Wszystko to za sprawą serii „L” która swoim wyglądem i przystępną ceną podbiła serca klientów. Nie inaczej jest ze smartfonem LG L9, który ma zamiar pokonać całą gamę smartfonów dwurdzeniowych.

LG P760 Optimus L9

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena/Jakość
  • Ekran IPS 4,7 cala
  • Specyfikacja
  • Gorilla Glass
WADY
  • Przeciętny aparat
  • Wykonanie mogło być lepsze

LG L9 możemy uważać za telefon z segmentu premium. Duży ekran o przekątnej 4.7 cala zrobiony w technologii IPS może budzić szacunek. Jego rozmiary to 131.9x68.2x9.1 mm. Co jest bardzo dobrym wynikiem porównując inne smartfony o podobnej wielkości. Obudowa wykonana jest w całości z dobrej jakości plastiku. Chropowata powierzchnia tylnej klapki nie powinna się rysować jak i przesadnie się niszczyć. Całość stanowi zwartą konstrukcję, nie słychać żadnego skrzypienia podczas pracy z urządzeniem.

lg l9

Jednak najważniejsza w LG L9 to jego specyfikacja. Dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 taktowany zegarem 1Ghz oraz 1 GB RAM – tak przedstawia się wnętrze L9. Spokojnie może się równać z Samsungiem Galaxy S II lub S Advance. Do dyspozycji również mamy 4 GB pamięci wbudowanej jak i miejsce na slot karty pamięci do 32 GB – czyli standard. LG sprawia wrażenie bardzo żwawego, nie uświadczymy na nim zacięć. Jednak tego musimy oczekiwać od tego typu sprzętu. Sam telefon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.0 z nakładką systemową Optimus 3. Samo LG zadbało aby „ich” Android był wyjątkowy. Dlatego dołożono opcję „QuickMemo”, która niestety bez rysika nie działa tak fajnie jak np. w Samsungu Note. Doinstalowano też słownik (brak języka polskiego) oraz kilka pomniejszych funkcji, jak „backup” urządzenia . Oczywiście nie mogło się obyć bez funkcji NFC oraz DLNA. Dzięki Funkcji NFC, możemy po uprzednio skonfigurowanych tagach, włączać i wyłączać funkcje na odległość (bez przyciskania ekranu) jak np. Wi-Fi lub budzik czy GPS. Specjalna funkcja SmartShare odpowiada za łączność DLNA, dzięki której możemy bezpośrednio przesyłać filmy lub muzykę np. na telewizor.

;g l9 3

Aparat o rozdzielczości 5 Mpix z autofocusem,z stabilizacją obrazu oraz wykrywaniem uśmiechu, robi zdjęcia nie najgorzej. Jednak można było spodziewać się czegoś lepszego. W ciemnych pomieszczeniach gubi ostrość, a w jasnych potrafi prześwietlić zdjęcie. Jednak jak już się uda je zrobić poprawnie, wygląda bardzo ładnie. Zdjęcia z LG L9 możecie zobaczyć na końcu recenzji. Muzyka wypada również dość średnio. Jeżeli mamy przyzwoite słuchawki, nie będziemy zawiedzeni. Na zewnątrz smartfon gra jednak za cicho. Filmy kręcone przez L9 przypisujmy jednak na plus. Smartfon potrafi nagrać film w najwyższej rozdzielczości 1080 p czyli FullHD i nie można tym filmom za dużo zarzucić. Dodatkowo na froncie znajdziemy kamerkę VGA, ale to mało istotny tylko dodatek do całości.

Ile wydać na nowy telefon i jak nie przepłacić - Poradnik >>>

lg l9 2

Podsumowując, LG L9 to bardzo ciekawa alternatywa dla droższych urządzeń innych producentów. Cena która oscyluje w granicach 1000 zł za nowe urządzenie, nie jest wygórowana. Dobra passa LG trwa, dodatkowo potęguje ją niedawna premiera Nexusa 4 od Google. Jeden z potężniejszych smartfonów na rynku został stworzony właśnie przez LG na zlecenie Google.

Na koniec zdjęcia zrobione LG L9

lgl94

lgl93

lgl92

l91

blog comments powered by Disqus
LG P760 Optimus L9 [RECENZJA]