PODPOWIEDZI:

Nokia Asha 205 [TEST]

Nokia Asha 205 to tani telefon przeznaczony przede wszystkim do pisania wiadomości. Oferuje przyzwoitą klawiaturę QWERTY i kosztuje tylko 62 € netto.

Nokia Asha 205

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Klawiatura sprzętowa QWERTY
  • Bateria
WADY
  • Matryca aparatu - VGA
  • Jakość nagrywania filmów
  • Brak 3G

Telefon ten, ma wiele wspólnego z modelami Asha 201 i Asha 302, z tą różnicą, że jest mniej funkcjonalny, ale ma lepszą klawiaturę. Dostępny jest w wersjach: z jedną lub dwoma kartami SIM.

Nokia Asha 205 [TEST]

Asha 205 posiada 2,4" ekran o rozdz. 320 x 240 pikseli i porządną sprzętową klawiaturę. Z tyłu mieści się bardzo prosty aparat o rozdzielczości VGA. Nokia Asha 205 obsługuje komunikację Bluetooth, posiada gniazdo microSD oraz złącze audio 3, 5 mm, z przewodowym zestawem słuchawkowym w zestawie.

Wewnątrz znajduje się stosunkowo duża bateria - 1020 mAh, która powinna pozwolić na 11 godzin rozmów i 27 dni czasu czuwania (25 dni w wersji dual-SIM).

Urządzenie mobilne dla babci lub dziadka? Doradzamy w wyborze! >>>

Telefon obsługuje pasmo 2G: GPRS i EDGE, nie ma jednak 3G i modułu Wi-Fi. Wbudowana przeglądarka Nokia Xpress, powinna nadrobić braki w szybkości połączenia. Posiada również pre-instalowane aplikacje Facebook i Twitter, z fizycznym przyciskiem Facebook na klawiaturze oraz dodatkowe aplikacje, które możemy pobrać.

Nokia Asha 205 [TEST]

Nokia Asha 205 nie jest smartfonem i jej możliwości są ograniczone. Wraz z Ashą 205, Nokia wprowadziła aplikację o nazwie "Slam". Umożliwia ona dzielenie sie zdjęciami i plikami wideo z innymi telefonami przez Bluetooth, bez konieczności parowania urządzeń. Wydaje się to jednak nieco bezcelowe, biorąc pod uwagę niską rozdzielczość kamery Asha 205, obrazków ograniczonych do 640 x 480 pikseli i fatalnej rozdzielczości wideo" 176 x 144 pikseli przy 10 klatkach na sekundę.

Z odtwarzaniem wideo jest nieco lepiej, ale niska prędkość transmisji danych utrudni pobieranie dodatkowych aplikacji. Nie spodziewajcie się, więc, że użytkownicy Nokii Asha 205 - będą korzystać z aplikacji Slam.

Budżetowe smartfony - Czy są opłacalne? >>>

Mimo wielu ograniczeń tegoż urządzenia, ma ono również swoje zalety.

Ludzie, którzy dużo piszą, polubią klawiaturę i cenę telefonu. Zdaniem Nokii, Asha 205 ma być dostępna pod koniec roku 2012 w kolorach: błękitnym, purpurowym i pomarańczowym.

Nokia Asha 205 [TEST]

blog comments powered by Disqus