PODPOWIEDZI:

Prince of Persia [TEST]

Zapraszamy na kolejny odcinek serii "Dobra gra". Tym razem polecamy Prince of Persia, pełną przygód grę w bajecznej scenerii okraszonej niesamowitą grafiką. Przeniesiemy się do krainy opanowanej przez zło i jako dzielny książę stawimy czoła ciemności.

UEX Prince of Persia 2009

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • nietypowa grafika
 • sympatyczni bohaterowie
 • system sterowania
 • niskie wymagania sprzętowe
 • cena
WADY
 • kilka momentów w grze irytuje

Po małej przerwie reaktywujemy serię "Dobra gra", gdzie polecamy wam tytułu kosztujące obecnie niewiele a warte zagrania. Jeśli wchodząc do sklepu komputerowego widzicie klasyczne kolekcje gier w przedziale cenowym od 20 do 50zł a nie wiecie co wybrać, te własnie recenzje pomogę Wam w wyborze.

Prince of Persia

Prince of Persia - czyli przygody Księcia i Eliki

Prince of Persia

Prince of Persia jest kolejną już grą z serii, która początkami sięga roku 1989. Przygody dzielnego księcia poznaliśmy za czasów komputerów Amiga, jako dwuwymiarową platformówkę. Dawała ona jak na tamte czasy mnóstwo swobody w grze, była trudna i wciągająca. Natomiast produkcja, którą tu omawiamy to swoisty trójwymiarowy remake hity sprzed lat. Gra została wydana pod koniec 2008 roku na PC, Xbox 360 oraz Playstation 3.

Prince of Persia

Zdradzając odrobinę fabuły, mogę powiedzieć iż Książę przemierzając odległą krainę napotyka piękną dziewczynę ściganą przez uzbrojonych strażników. Pomimo, że dziewczyna radzi sobie nieźle i używa tajemniczej magii interwencja naszego bohatera jest wskazana. Dwójka ucieka razem, a dziewczyna o imieniu Elika okazuje się być córką władcy krainy który opętany złą mocą postanawia uwolnić z więzienia boga ciemności. Prawie udaje się zdążyć na czas, jednak zło zostaje uwolnione a Drzewo Życia, dzięki któremu bajkowa kraina była żyzna i pełna blasku zaczyna powoli umierać. Całą okolicę pokrywa mrok. Książę i Elika postanawiają walczyć ze złem i przywrócić dawny stan rzeczy. Zaczyna się długa i niebezpieczna przygoda...

Prince of Persia

Gra podzielona jest na kilkanaście etapów, i w każdym z nich musimy pokonać strażnika a następnie Elika może uzdrowić taki obszar. Jednak zanim do tego dojdzie musimy pokonać wiele przeszkód, rozpadlin oraz pułapek. Nasi bohaterowie są mistrzami akrobatyki, więc szybko i sprawnie przemieszczają się nawet po pionowych wzniesieniach.

Prince of Persia

Ruchy Księcia bardzo przypominają te z poprzednich gier (Dusza wojownika, Dwa trony). Tak więc możemy skakać w górę i w dal, łapać się krawędzi w locie i biegać po ścianach. Poza tym doszło także kilka nowych ruchów. Niektóre akrobacje możemy wykonać wyłącznie współpracując z Eliką, na przykład przeskakując szczególnie szerokie rozpadliny.

Prince of Persia

Elika opanowała magię światła dzięki czemu potrafi wskazać nam drogę do celu, uzdrowić dany obszar a także w magiczny sposób złapać nas w locie i ocalić przed śmiercią jeśli skoczymy w przepaść lub ześlizgniemy się z przeszkody.

Prince of Persia

Poza pokonywaniem przeszkód przyjdzie nam także powalczyć z demonami. Do dyspozycji mamy miecz oraz specjalną rękawicę ze szponami. Przydaj się ona do ataków specjalnych a w połączeniu z mieczem możemy wykonać kilkanaście efektownych sekwencji ciosów. W walce pomaga nam także Elika, które rozprasza wrogów, oślepia ich lub ratuje nas przed nadlatującym ostrzem przeciwnika. Walki są świetnie zrealizowana, jednak czasami dość trudne i czasochłonne. Inaczej niż w poprzednich częściach nie spotykamy całych grup słabszych przeciwników, lecz jest ich mniej za to są bardzo silni.

Prince of Persia

Na uwagę także zasługuje piękna bajkowa grafika, która dodaje grze klimatu. Nasi bohaterowie wyglądają niesamowicie a całe otoczenie wykonane jest szczegółowo. Całość uzupełnia świetna muzyka oraz w przypadku polskiej wersji językowej dobrze wykonany dubbing.

Prince of Persia

Prince of Persia jest dobrą i dynamiczną grą a zapewni kilka wieczorów zabawy. Opowiada osobną historię, nie powiązaną z poprzednimi częściami więc możemy włączyć się do gry nie znając poprzednich części.
Obecnie można kupić ją w wersji PC za 20-25zł.

Wymagania sprzętowe wersji PC gry Prince of Persia:

 • Core 2 Duo 2.2 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
 • 8 GB HDD
 • Windows XP/Vista
blog comments powered by Disqus
Prince of Persia [TEST]