PODPOWIEDZI:

Recenzja AIDA64 Mobile

Zastanawialiście się kiedyś, nad parametrami technicznymi waszego smartfona? Zapewne znajdzie się wielu użytkowników, którzy swoje urządzenie bardzo dobrze znają. Spora część jednak, zupełnie nie orientuje się, w tym co kryje pod maską telefonu bądź tabletu. To właśnie dla nich i nie tylko, powstał program AIDA64 Mobile. Zapraszam do przeczytania recenzji!

SONY XPERIA Z3 COMPACT 16GB LTE (B) SGP621CE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Darmowa
  • Sporo informacji
  • Przejrzystość informacji
  • Przydatna aplikacja
  • Sprawdzenie obsługiwanych kodeków
  • Spora baza danych urządzeń
WADY
  • Jak na razie brak wersji iOS

OGÓLNE INFORMACJE

Program AIDA64 można kojarzyć z komputerów. Oprogramowanie informuje użytkownika, o podzespołach, jakie wyposażony jest nasz komputer. Nie są to szczątkowe informacje, a bardzo szczegółowe. Dla bardziej zaawansowanych użytkownika komputera, takie dane będą wręcz niezbędne do dalszej pracy. Twórcy AIDA64 postanowili rozszerzyć swoją funkcjonalność o wersję mobilną. Aktualnie posiadacze platformy Android mogą sprawdzić aplikację w akcji.

FUNKCJE

Dzięki prostemu interfejsowi, twórcom udało się wszystko zmieścić w kilku zakładkach. Te dzielą się na kategorie takie jak: System, Procesor, Wyświetlacz, Sieć, Bateria, Android, Urządzenie, Sensor, Aplikacje, Kodeki, Katalogi i Pliki Systemowe. Wybierając odpowiednią opcję w programie, możemy dotrzeć do bardziej zaawansowanych informacji. Wchodząc w Grafikę, możemy przeczytać, jaką rozdzielczość wyposażony jest nasz tablet czy procesor graficzny. Dane te są dość przejrzyście wyświetlane na ekranie urządzenia. Co nie powinno dezorientować początkujących użytkowników.

Pokaż kotku co masz w środku - AIDA64 - identyfikacja podzespołów i nie tylko

AIDA64 Mobile

Aplikacja jest dostępna za darmo dla posiadaczy platformy Android. Wystarczy udać się do Google Play i pobrać odpowiednią instalkę. To co wyróżnia ją z pośród innych aplikacji, to na pewno fakt, że jest darmowa i stworzona przez specjalistów. Ich oprogramowanie jest dostępne na komputery, gdzie cieszy się dość dużym uznaniem użytkowników. Wersja mobilna może także zdetronizować inne aplikacje takie jak CPU-Z. Moim zdaniem w AIDA64 jest więcej opcji jak i informacji.

Podsumowanie

Mobilną wersję AIDA64 warto mieć zainstalowaną na tablecie bądź smartfonie. Dzięki prostemu i intuicyjnemu menu, możemy się wgłębić w parametry techniczne naszego urządzenia. Dobrze zgrupowane zakładki pozwolą nam na szybszą filtracje informacji. Ciekawą rzeczą jest także możliwość sprawdzenia, jakie kodeki obsługuje nasze urządzenie. Aplikacja jest dostępna za darmo dla posiadaczy platformy Android. W przyszłości ma się pojawić także odpowiednia wersja na iOS.

Pobierz aplikację z Google Play

Piątkowe Granie #23 - Interstellar Marines

blog comments powered by Disqus
Recenzja AIDA64 Mobile