PODPOWIEDZI:

Brother DCP-7055W [TEST]

Brother DCP-7055W to wielofunkcyjne urządzenie laserowe przeznaczone do zastosowań biurowych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Zapraszamy na jego praktyczny test!

Brother DCP-7055W

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobra jakość druku
  • Szybkie „kserowanie”
  • bezproblemowa konfiguracja i praca w Siecie
  • Niski pobór prądu w stanie czuwania
  • przemyślana konstrukcja klapy skanera
WADY
  • Wysoki pobór prądu w trakcie pracy

Brother DCP-7055W jest niedrogim monochromatycznym urządzeniem wielofunkcyjnym. W jednej obudowie otrzymujemy laserową drukarkę monochromatyczną, skaner oraz kopiarkę. Wersja DCP-7055W wyposażona jest dodatkowo w interfejs WiFi (czego nie ma wersja 7055 – bez „W” na końcu). Oczywiście oprócz połączenia sieciowego drukarka może również zostać połączona z komputerem (albo routerem wspierającym tą funkcję) przewodowo standardowym kablem USB.

fot2

DCP-7055W nie jest dużym urządzeniem. W zasadzie jest do standardowych rozmiarów drukarka laserowa rozbudowana o moduł skanera.

Podajnik papieru umiejscowiony na dole drukarki mieści do 250 arkuszy. Niestety, ale dupleks jest możliwy, ale ręczny.

fot4

Na pochwałę zasługuje konstrukcja klapy skanera. O ile, jakość samych skanów jest dobra – tak konstrukcja klapy skanera bardzo dobra. Możliwość skanowania nawet grubych dokumentów została zaprojektowana z myślą o przedsiębiorstwach i jest to element, którego nie mogliśmy pominąć w ostatecznej ocenie urządzenia – mała rzecz a cieszy. Dodatkowo ta otwiera się bardzo szeroko, co umożliwia kserowanie czy skanowanie dokumentów z otwartą klapą bez konieczności jej przytrzymywania.

fot5

Główny włącznik DCP-7055W znajduje się z boku urządzenia, natomiast port USB zlokalizowany jest tradycyjnie z tyłu drukarki.

fot6

fot7

Układ przycisków na panelu sterowania został podzielony na dwie grupy oddzielone od siebie monochromatycznym wyświetlaczem LCD.

fot3

Skanowanie dokumentów odbywa się szybko, i na gotowy dokument nie musimy czekać dłużej jak 15 sekund, co uważamy za dobry rezultat.

Czas oczekiwania na wydruk pierwszej strony ze stanu gotowości wynosi około 20 sekund (drukarka połączona z siecią przez WiFi) i jest to raz dłużej jak podaje producent. W ciągu jednej minuty drukarka wydrukuje 15 stron tekstu jest to wynik dobry, jednak 20 stron podawane przez producenta jest osiągane dopiero, kiedy nie będziemy liczyli czasu na wydruk pierwszej strony.

fot1

Połączenie z siecią odbywa się bez najmniejszych problemów, pewnym utrudnieniem jest konieczność instalacji sterowników na komputerach klientów.

Co do kosztów eksploatacji to tutaj z jednej strony mamy urządzenie o umiarkowanych kosztach eksploatacji z drugie biorąc pod uwagę koszt zakupu tanie drukowanie.

Toner wystarczający na zadruk do 1000 arkuszy A4 (przy pokryciu 5% - standardowy tekst) kosztuje około 80zł co daje koszt wydruku jednej strony około 0,08zł.

Sam bęben wystarczający na 12000 kopii to koszt około 140zł co daje koszt wydruku 1 strony na poziomie niecałych 0,02zł.

Tak wiec podsumowując koszty wydruku jedna strona będzie nas kosztowała około 0,10zł, co nie jest dużo biorąc pod uwagę niskie koszty zakupu urządzenia.

Osobną kwestią jest pobór prądu podczas pracy. Ten potrafi przekroczyć 500W co nie jest małym wynikiem. W trybie gotowości pobór waha się w granicach 50~60W a w stanie czuwania spada poniżej 3W.

Podsumowując Brother DCP-7055W jest produktem godnym uwagi. Koszt jego zakupu to niecałe 550zł a koszty eksploatacji przy tym nie są wysokie. Urządzenie jest funkcjonalne a jego instalacja bezproblemowa. Naszym zdaniem produkt ten sprawdzi się w 100% w firmie a jego jedyną wadą jest dość wysoki pobór prądu podczas pracy, za co odejmujemy 0,5 punkta od ostatecznej oceny.

blog comments powered by Disqus