PODPOWIEDZI:

HTC One SV [TEST]

HTC One SV to smartfon z Androidem, wyposażony w LTE, który trafi na rynek, już za kilka tygodni.

HTC One SV

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wielkość ekranu
  • LTE, NFC i GLONASS
  • Wyjmowaną, spora bateria
WADY
  • Niska rozdzielczość
  • Słaby procesor

One SV celuje w średnią część rynku, dostarczając 4G większej ilości konsumentów. HTC kontynuuje tendencję by chaotycznie dodawać kolejne literki do nazw swoich telefonów, aczkolwiek One SV faktycznie mieści się gdzieś pomiędzy One V a One S.

fot1

One SV, podobnie jak S - posiada 4,3" ekran i podobnie jak V - rozdzielczość: 480 x 800 pikseli. Relatywnie duże ekrany o niskich rozdzielczościach są ostatnio w modzie, są dzięki temu tańsze, a wiele konsumentów zwraca większą uwagę na rozmiar niż cenę.

fot4

Z tyłu mieści się 5-MP aparat, z przodu natomiast kamera video rozmów 1,6 MP. Nagrywać można, w jakości 1080p HD, a urządzenie wyposażone jest w dodatkowe podzespoły video, i cały zestaw oprogramowania służącego do obróbki zdjęć i filmów.

fot2

Wewnątrz znajduje się 1,2 GHz procesor i 1GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci flash plus gniazdo microSD. Zastosowano tu wyjmowaną, dużą baterię o pojemności 1800 mAh, aczkolwiek HTC nie podało czasów jej żywotności.

fot3

Urządzenie prezentuje się dość ładnie, podobnie jak inne udane modele HTC. Smartfon ten działa w oparciu o system Android, nie wiemy jednak czy jest to początkowa wersja: 4.0 czy 4.1.

HTC dodało najnowszą wersję swojego interfejsu HTC Sense, co powinno przypaść do gustu obecnym użytkownikom.

One SV posiada wszystkie typowe funkcje, Wi-Fi, 3.5G, Bluetooth i USB. Do tego GPS i GLONASS oraz rozszerzenie, jakości odtwarzania muzyki o Beats Audio. HTC One SV posiada również NFC, które ma szanse stać się hitem w 2013 roku.

fot5

Istnieją trzy wersje LTE, w zależności od regionów. Angielski operator - EE oznajmił wsparcie 4G dla One SV. Jest też wersja CDMA/LTE w USA, a biorąc pod uwagę różnorodność opcji komunikacji, wszystko wskazuje na to, że One SV dostępny będzie na całym świecie.

Telefon powinien być dostępny za kilka tygodni w Niemczech i Wielkiej Brytanii, w odcieniu niebieskiego i białym kolorze, za około 400€ bez abonamentu.

blog comments powered by Disqus