PODPOWIEDZI:

BlackBerry Q10 [TEST]

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech BlackBerry, jest klawiatura sprzętowa. Coś, co staje się coraz mniej popularne w świecie smartfonów.

BlackBerry Q10

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  WADY

   Niemniej jednak BlackBerry zrobiło już duży krok w przyszłość, wprowadzając swój system „BlackBerry 10”, jednocześnie nie zapomnianając o tym co dla nich najbardziej typowe. Na pierwszy rzut oka, BlackBerry Q10 wygląda jak inne modele tego producenta. Klawiatura przypomina te z modeli Curve czy Bold, ze znanym układem starannie zaprojektowanych klawiszy QWERTY. Jednakże ponad nią, znajduje się dużo większy niż zwykle wyświetlacz… i nagle okazuje się, że brakuje całego zestawu klawiszy sterujących.

   Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Q10 test

   Obsługa BlackBerry Q10 polegać będzie przede wszystkim na ekranie dotykowym, zamiast klawiszy.

   Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Q10 test

   Pod względem specyfikacji technicznej, Q10 jest niemal identyczny z BlackBerry Z10, oczywiście oprócz ekranu i klawiatury.

   Czy warto sprowadzić smartfon z Chin? >>>

   Posiada ten sam 1.5GHz dwurdzeniowy procesor z 2 GB pamięci RAM i 16GB wewnętrznej pamięci flash, 8 MP aparat fotograficzny i 2 MP aparat przedni. Gniazdo microHDMI, GPS, NFC, LTE oraz wszystkie standardowe dla smartfonów funkcje.

   Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Q10 test

   O ile nam wiadomo, główna różnica pomiędzy modelami Q10 i Z10 to kwestia ekranu i klawiatury.

   Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Q10 test

   Wyświetlacz to 3,1" panel dotykowy o rozdz. 720 x 720 pikseli, stanowiący duży krok naprzód w stosunku do nieciekawego ekranu BlackBerry Bold 9900, z drugiej strony, nie jest on jednak tak pożądany jak ten w Z10.

   Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Q10 test

   Nie ma tu wysuwanej klawiatury sprzętowej jak w modelu Torch 9810, wybór jest zatem prosty: klawiatura lub wyświetlacz?

   Poza tym, to prawie te same urządzenia.

   Pomimo klasycznego dla BlackBerry wyglądu, wewnątrz drzemie istna bestia, z nowym systemem operacyjnym, który faktycznie na rok 2013, zamiast 2003.

   BlackBerry pracuje bardzo ciężko nad nową biblioteką aplikacji, ponieważ stare aplikacje nie są kompatybilne, i wydaje się, że gdy Q10 będzie dostępny, wybór aplikacji będzie odpowiedni. Zagorzali fani BlackBerry czekali bardzo, bardzo długo, na to urządzenie. Niestety, całkiem prawdopodobne jest, że wiele z nich są obecnie byłymi fanami... Niemniej jednak, prawdopodobne jest, że Q10 zainteresuje klientów korporacyjnych, tkwiących nadal w środowisku BlackBerry,

   Recenzja telefonu komórkowego BlackBerry Q10 test

   ...a co będzie później - kto wie?

   Być może, gdyby model ten pojawił się dwa lata temu, moglibyśmy być bardziej pewni jego sukcesu. BlackBerry informuje, że Q10 dostępny będzie w kilku światowych rynkach począwszy od drugiego kwartału 2013 roku, w kolorach czarnym i białym, a cena nie jest nam jak dotąd znana.

   blog comments powered by Disqus