PODPOWIEDZI:

Philips PicoPix 2330 projektor [TEST]

Pico Pix 2330 firmy Philips to projektor zapewniająca maksymalną mobilność a jednocześnie zapewniający doskonałą jakość wyświetlanego obrazu aż do wielkości 60 cali. Zapraszamy na recenzję tego miniaturowego urządzenia o wielkich możliwościach.

PicoPix 2330

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • świetny obraz do 60 cali
  • solidna budowa
  • niewielkie rozmiary
  • długa żywotność diody
  • prosta obsługa
  • gwint na statyw
WADY
  • brak możliwości doładowania baterii w czasie używania
  • słaba jakość obrazu przez złącze komponentowe

Philips Pico Pix 2330 jest urządzeniem o naprawdę kieszonkowym rozmiarze. Jest to najmniejszy projektor jaki było mi oglądać i testować. Otrzymawszy urządzenie do testów miałem pewne obawy. Zadawałem sobie pytanie - "czy takie małe urządzenie spełni oczekiwania?" Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Philips PicoPix 2330

Zacznijmy od początku. Projektor przybył w kartoniku niewielkich rozmiarów. Na jego powierzchni odnajdziemy podstawowe informacje oraz zdjęcia projektora. Sam kartonik zawiera instrukcję użytkownika, kabelek video, firmowy pokrowiec ze skóry ekologicznej oraz oczywiście sam projektor. Rozmiar projektora zadziwił mnie, gdyż jest nie większy od paczki papierosów.

Philips PicoPix 2330

Urządzenie po wzięciu do ręki zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, waży zaledwie 130 gram ale jest solidnie wykonane. Obudowa zrobiona jest z twardego plastiku a niektóre elementy są metalowe. Od spodu projektor posiada gumową obwódkę w kolorze pomarańczowym, zapewniającą pewny chwyt. Projektor trzyma się w ręce bardzo wygodnie, przyciski sterujące umieszczone są w dobrym miejscu a pasek, powstały z połączenia wtyków USB zabezpiecza projektor w razie wyślizgnięcia się z dłoni.

Philips PicoPix 2330

W przedniej części umieszczono lampę LED o żywotności 30.000 godzin. Tuz obok znajduje się ukryty głośnik o mocy 1W. Nie wystarczy oczywiście do urządzenia imprezy w domu ale do podstawowych zastosować w projektorze jest w porządku. Cieszy fakt, że w ogóle mamy jakieś źródło dźwięku i nie musimy mieć przy sobie słuchawek.

Philips PicoPix 2330

Panel sterujący jest umieszczony z przodu urządzenia i jest to najlepsza lokalizacja. Trzymając projektor w ręce mamy bardzo wygodny dostęp do przycisków. Poza strzałkami kierunkowymi, służącymi do poruszania się w menu widzimy także przycisk "OK" oraz wstecz. Te kilka przycisków w pełni wystarcza do zarządzania menu projektora, które jest także proste i intuicyjne. Dokładniejszy opis menu znajduje się w filmie.

Po lewej stronie umieszczono pokrętło do ręcznej regulacji ostrości wyświetlanego obrazu. Pokrętło działa znakomicie i w kilka sekund można doprowadzić obraz do perfekcji.

Philips PicoPix 2330

Na bocznej stronie projektora umieszczono włącznik oraz gniazdo na karty pamięci w standardzie Micro SD. Projektor posiada także wewnętrzną pamięć o wielkości 2 Gb. Po środku znajduje się także gniazdo, umożliwiające podłączenie słuchawek lub głośników, oraz pełniące funkcję wejścia zewnętrznego sygnału wideo.

Philips PicoPix 2330

Dużym plusem Pico Pixa 2330 jest możliwość umieszczenia go na statywie. Statyw eliminuje możliwość drżenia obrazu, która może występować w przypadku prezentacji, kiedy projektor jest trzymany w ręce.

Philips PicoPix 2330

Philips Pico Pix 2330 wyposażony jest w kabel USB typu QucikLink. Kiedy połączymy ze sobą wejście i wyjście USB powstaje pasek na rękę, zabezpieczający projektor przed uderzeniem o podłogę w przypadku wypadnięcia z ręki w czasie prezentacji. Połączenie jakie tworzą wtyczki jest solidne i nie ma możliwości żeby się nagle rozłączyły.

Philips PicoPix 2330

Wtyk USB służy do podłączenia projektora do komputera oraz ładowania wewnętrznej baterii o mocy 2600mAh. Naładowanie baterii przez USB trwa 8-10 godzin, natomiast projektor pracuje na niej maksymalnie przez 2 godziny. Możemy dokupić adapter pozwalający na ładowania z gniazdka elektrycznego. Czas ładowania zmniejsza się wtedy do 3 godzin. Pod gniazdo USB możemy podłączyć pendrive, dysk zewnętrzny oraz inne urządzenia na USB.Podsumowanie testów

Philips Pico Pix 2330 jest urządzeniem zaskakującym małymi rozmiarami oraz ogromnymi możliwościami. Projektor wart polecenia do użytku domowego, oglądania filmów oraz pokazów zdjęć, a także osobom podróżującym często i przedstawiającym prezentacje, strategie biznesowe, wykłady, itp. Poza kilkoma małymi wadami projektor jest sprzętem najwyższej klasy i o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

Od redakcji Videotesty.pl projektor Philips PicoPix 2330 uzyskuje wysoką ocenę oraz rekomendację.


Rekomendacja
Pełna specyfikacja projektora dostępna na stronie producenta.Rozpakowanie Philips PicoPix 2330 na Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Philips PicoPix 2330 projektor [TEST]