PODPOWIEDZI:

HTC Windows Phone 8S [RECENZJA]

W ostatnim kwartale 2012 roku HTC wypuściło na rynek dwa smartfony z najnowszym systemem Microsoftu. Testowany model o nazwie HTC Windows Phone 8s jest właśnie jednym z dwóch dostępnych na rynku modeli tego tajwańskiego producenta.

HTC Windows Phone 8S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetny Wygląd
  • Płynność działania
  • Dobra specyfikacja
  • Cena
WADY
  • Beats Audio?
  • Aparat
  • Skąpa ingerencja HTC w Windows Phone

Windows Phone 8s by HTC, bo taka jest oficjalna nazwa tego smartfona, charakteryzuje się systemem, jak również ciekawym wzornictwem. Smartfon wykonany jest z bardzo miłego w dotyku materiału. Obudowa w większości nie jest w żaden sposób rozbieralna, przez co nie ma możliwości wyjęcia baterii. Jednak dolna część wyposażona jest w małą klapkę, pod którą znajduje się wejście na kartę microSIM oraz złącze kart microSD, dzięki czemu możemy rozszerzyć pamięć do 32 GB. Ekran pokryty jest szkłem Gorlla Glass dzięki temu nasz 4 calowy ekran S-LCD o rozdzielczość 480x800 pix nie będzie się rysował.

htc 8s

Specyfikacja HTC 8s wystarcza aby w komfortowych warunkach działać na Windows Phone 8. Dwurdzeniowy procesor Qualcomm S4 o taktowaniu 1Ghz oraz 512 MB RAM to jak na architekture systemu Microsoftu optimum. Spokojnie może rywalizować z smartfonami Nokii. Mam tu na myśli flagowe modeli Lumii 820 oraz 920. Na uwagę też zasługuje całkiem wydajna bateria o pojemności 1700 mAh, która potrafi utrzymać przy życiu naszego HTC przez całe dwie doby.

htc 8s

Gromy tym razem spadną na multimedia. Mimo, że HTC nigdy nie słynęło z rewelacyjnego aparatu, jednak muzyka już miała ulec znaczącej poprawie. Wszystko za sprawą Dr.Dre i jego Beats Audio. Rozczaruję trochę wielbicieli muzyki w smartfonowym wydaniu. Odtwarzacz muzyczny gra zaskakująco słabo, wręcz kompromitująco. Wysokie tony drażnią nasze uszy, a bas wydobywa się jakby spod ziemi zupełnie nienaturalnie. Wokal jest zniekształcony. Na domiar złego HTC gra cicho. Myślę, że każda Xperia gra zdecydowanie lepiej. Nie trzeba być melomanem ani audiofilem aby stwierdzić, że całe Beats Audio jest marketingowym haczykiem.

htc 8s

Korzystanie z Internetu należy do dość przyjemnych. Przeglądarka internetowa Internet Explorer szybko wczytuje strony. Multitouch, również z chęcią reaguje na nasze polecania. Szkoda, że Windows nie wspiera flasha. Na minus przypisuje brak scrolla w odtwarzaczu video.

htc 8s

Sam Windows wraz z HTC fundują nam kilka ciekawych opcji, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w wspomnianej Noki. Nie mamy tutaj darmowej nawigacji, miasta w obiektywie itp. Mamy za to dostępny pakiet Office oraz kącik dziecięcy oraz parę innowacji od HTC (kafelek z godziną i pogodą) Podsumowując, HTC Windows Phone 8S to dość udany smartfon z systemem Microsoftu. Zachwyca dizajn oraz mnogość wersji kolorystycznych, przez co urządzenie nie nudzi się. Plusem też jest cena, kwota poniżej 1000 zł jest w pełni akceptowalna i warta wydania. Szkoda, że HTC nie uniknęło błędów, przez co dla wymagających użytkowników sprzęt nie będzie brany pod uwagę.

blog comments powered by Disqus
HTC Windows Phone 8S [RECENZJA]